Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Koncert z cyklu "Partytury Fotograficzne" w Starej Galerii ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Grudzień 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na koncert z cyklu "Partytury Fotograficzne", który odbędzie się 14 grudnia w Starej Galerii ZPAF. To twórcze spotkanie fotografików i muzyków, którego celem jest poszukiwanie relacji pomiędzy obrazem i dźwiękiem.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Związek Polskich Artystów Fotografików zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Partytury Fotograficzne" zatytułowany "Rysy", który odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia o godz. 19 00. Wezmą w nim udział: Szabolcs Esztenyi - fortepian, Bartek Pałyga - wiolonczela, fidel, śpiew alikwotowy, Ryszard Latecki - trąbka, harmonium oraz Mariusz Wideryński - fotografia.

Wyzwaniem, jakie postawił zaproszonym artystom autor cyklu koncertów - wystaw "Partytury Fotograficzne" jest poszukiwanie relacji pomiędzy obrazem i dźwiękiem, a konkretnie pomiędzy fotografią i muzyką współczesną; twórcze spotkanie fotografików i muzyków z kręgu muzyki współczesnej.

Muzyka często stanowiła inspirację dla tworzenia dzieł plastycznych. Tym razem odwracamy sytuację. Cykl fotografii stanowi podstawę do stworzenia utworu muzycznego. Fotografie te potraktowane są przez muzyków jak współczesna partytura muzyczna. W czasie koncertu eksponowane są światłem, odpowiednie dla danej części utworu, fotografie - partytury. Publiczność w czasie koncertu odkrywa, wraz z zespołem, te - "ogrywane" w danej chwili, fotografie.

Muzycy zaproszeni do projektu to czołowi polscy kompozytorzy i wykonawcy muzyki współczesnej. Są to najczęściej muzycy tworzący utwory na żywo, czyli improwizujący. Każdy z cyklu koncertów - wystaw jest premierą. Bo istotą "Partytur Fotograficznych" jest właśnie stworzenie nowych muzycznych dzieł inspirowanych fotografią.

Koncert jest dedykowany Mieczysławowi Karłowiczowi.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny

Koncert "Rysy"
Termin: 14.12, godz. 19:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
67
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
48
2
Powiązane artykuły