Fotografia gruzińska - spotkanie z Justyną Mielnikiewicz w Galerii Camelot

ms
4 Lut 2009
Fundacja Imago Mundi i Księgarnia Fotograficzna f5 w Krakowie zapraszają do Galerii Camelot na spotkanie poświęcone fotografii gruzińskiej. Gościem wieczoru będzie Justyna Mielnikiewicz, polska fotoreporterka, od kilku lat mieszkająca w Tibilisi. Autorka zaprezentuje własne prace oraz fotografie klasyków gruzińskiego reportażu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 lutego o godzinie 19. Wstęp wolny.
Justyna Mielnikiewicz (ur. 1973) należy do międzynarodowej organizacji Sputnik Photos, skupiającej fotografów prasowych Europy Środkowo - Wschodniej. Pracę w zawodzie rozpoczęła od realizacji materiałów dla Gazety Wyborczej. Zajmuje się fotoreportażem. W roku 2001 wyjechała do Gruzji. Tam realizowała długoterminowy projekt na temat południowego Kaukazu. Praca zatytułowana "Kaukaska Linia Kredytowa" otrzymała honorowe wyróżnienie Dorothea Lange/Robert Taylor Prize oraz drugą nagrodę w Santa Fe Center for Visual Arts Project Competition. Fotografie Justyny Mielnikiewicz publikowano m.in. na łamach: Newsweek Polska, Paris March, New York Times i Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od 2002 roku fotoreporterka mieszka w Tibilisi.
Podczas spotkania w Galerii Camelot autorka zaprezentuje fotografie własne, a także twórczość współczesnych fotografów oraz klasyków gruzińskiego reportażu. Skupi się na autorach, których osobiście uważa za najciekawszych i najbardziej charakterystycznych dla gruzińskiej fotografii.
fot. Justyna Mielnikiewicz


FOTOGRAFIA GRUZIŃSKA
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz
Termin: 5.02.2009 godz. 19.00

Galeria Camelot
św. Tomasza 17
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0