Fotografia gruzińska - spotkanie z Justyną Mielnikiewicz w Galerii Camelot

ms
4 Lut 2009
Fundacja Imago Mundi i Księgarnia Fotograficzna f5 w Krakowie zapraszają do Galerii Camelot na spotkanie poświęcone fotografii gruzińskiej. Gościem wieczoru będzie Justyna Mielnikiewicz, polska fotoreporterka, od kilku lat mieszkająca w Tibilisi. Autorka zaprezentuje własne prace oraz fotografie klasyków gruzińskiego reportażu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 lutego o godzinie 19. Wstęp wolny.
Justyna Mielnikiewicz (ur. 1973) należy do międzynarodowej organizacji Sputnik Photos, skupiającej fotografów prasowych Europy Środkowo - Wschodniej. Pracę w zawodzie rozpoczęła od realizacji materiałów dla Gazety Wyborczej. Zajmuje się fotoreportażem. W roku 2001 wyjechała do Gruzji. Tam realizowała długoterminowy projekt na temat południowego Kaukazu. Praca zatytułowana "Kaukaska Linia Kredytowa" otrzymała honorowe wyróżnienie Dorothea Lange/Robert Taylor Prize oraz drugą nagrodę w Santa Fe Center for Visual Arts Project Competition. Fotografie Justyny Mielnikiewicz publikowano m.in. na łamach: Newsweek Polska, Paris March, New York Times i Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od 2002 roku fotoreporterka mieszka w Tibilisi.
Podczas spotkania w Galerii Camelot autorka zaprezentuje fotografie własne, a także twórczość współczesnych fotografów oraz klasyków gruzińskiego reportażu. Skupi się na autorach, których osobiście uważa za najciekawszych i najbardziej charakterystycznych dla gruzińskiej fotografii.
fot. Justyna Mielnikiewicz


FOTOGRAFIA GRUZIŃSKA
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz
Termin: 5.02.2009 godz. 19.00

Galeria Camelot
św. Tomasza 17
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0