Fotografia gruzińska - spotkanie z Justyną Mielnikiewicz w Galerii Camelot

ms
4 Lut 2009
Fundacja Imago Mundi i Księgarnia Fotograficzna f5 w Krakowie zapraszają do Galerii Camelot na spotkanie poświęcone fotografii gruzińskiej. Gościem wieczoru będzie Justyna Mielnikiewicz, polska fotoreporterka, od kilku lat mieszkająca w Tibilisi. Autorka zaprezentuje własne prace oraz fotografie klasyków gruzińskiego reportażu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 lutego o godzinie 19. Wstęp wolny.
Justyna Mielnikiewicz (ur. 1973) należy do międzynarodowej organizacji Sputnik Photos, skupiającej fotografów prasowych Europy Środkowo - Wschodniej. Pracę w zawodzie rozpoczęła od realizacji materiałów dla Gazety Wyborczej. Zajmuje się fotoreportażem. W roku 2001 wyjechała do Gruzji. Tam realizowała długoterminowy projekt na temat południowego Kaukazu. Praca zatytułowana "Kaukaska Linia Kredytowa" otrzymała honorowe wyróżnienie Dorothea Lange/Robert Taylor Prize oraz drugą nagrodę w Santa Fe Center for Visual Arts Project Competition. Fotografie Justyny Mielnikiewicz publikowano m.in. na łamach: Newsweek Polska, Paris March, New York Times i Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od 2002 roku fotoreporterka mieszka w Tibilisi.
Podczas spotkania w Galerii Camelot autorka zaprezentuje fotografie własne, a także twórczość współczesnych fotografów oraz klasyków gruzińskiego reportażu. Skupi się na autorach, których osobiście uważa za najciekawszych i najbardziej charakterystycznych dla gruzińskiej fotografii.
fot. Justyna Mielnikiewicz


FOTOGRAFIA GRUZIŃSKA
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz
Termin: 5.02.2009 godz. 19.00

Galeria Camelot
św. Tomasza 17
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4