Fotografia gruzińska - spotkanie z Justyną Mielnikiewicz w Galerii Camelot

0
ms
4 Luty 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Fundacja Imago Mundi i Księgarnia Fotograficzna f5 w Krakowie zapraszają do Galerii Camelot na spotkanie poświęcone fotografii gruzińskiej. Gościem wieczoru będzie Justyna Mielnikiewicz, polska fotoreporterka, od kilku lat mieszkająca w Tibilisi. Autorka zaprezentuje własne prace oraz fotografie klasyków gruzińskiego reportażu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 lutego o godzinie 19. Wstęp wolny.
Justyna Mielnikiewicz (ur. 1973) należy do międzynarodowej organizacji Sputnik Photos, skupiającej fotografów prasowych Europy Środkowo - Wschodniej. Pracę w zawodzie rozpoczęła od realizacji materiałów dla Gazety Wyborczej. Zajmuje się fotoreportażem. W roku 2001 wyjechała do Gruzji. Tam realizowała długoterminowy projekt na temat południowego Kaukazu. Praca zatytułowana "Kaukaska Linia Kredytowa" otrzymała honorowe wyróżnienie Dorothea Lange/Robert Taylor Prize oraz drugą nagrodę w Santa Fe Center for Visual Arts Project Competition. Fotografie Justyny Mielnikiewicz publikowano m.in. na łamach: Newsweek Polska, Paris March, New York Times i Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od 2002 roku fotoreporterka mieszka w Tibilisi.
Podczas spotkania w Galerii Camelot autorka zaprezentuje fotografie własne, a także twórczość współczesnych fotografów oraz klasyków gruzińskiego reportażu. Skupi się na autorach, których osobiście uważa za najciekawszych i najbardziej charakterystycznych dla gruzińskiej fotografii.
fot. Justyna Mielnikiewicz


FOTOGRAFIA GRUZIŃSKA
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz
Termin: 5.02.2009 godz. 19.00

Galeria Camelot
św. Tomasza 17
Kraków
Komentarze
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły