Jakie programy sprawdzą się w obróbce zdjęć do social mediów?

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Warto wiedzieć, jakich programów użyć do obróbki zdjęć. Jak robi to agencja social media, a jak influencerzy? Sprawdź, jak w pełni wykorzystać potencjał mediów społecznościowych i marketingu internetowego.

Prowadzisz konto firmowe w social mediach? A może po prostu zależy ci na tym, by twój profil osobisty prezentował się ciekawie? Nie da się ukryć, że we współczesnych mediach społecznościowych ogromny nacisk kładzie się na atrakcyjny, przyciągający wzrok obraz. To on pozwoli ci wyróżnić się z konkurencji. To on sprawi, że post nie zniknie w natłoku innych treści na wallu. Warto zatem wiedzieć, jakich programów użyć do obróbki zdjęć. Jak robi to agencja social media, a jak influencerzy? Sprawdź, jak w pełni wykorzystać potencjał mediów społecznościowych i marketingu internetowego.

1. Zaawansowane programy do obróbki zdjęć

2. Proste programy do obróbki zdjęć do social media

3. Programy, którymi wykonasz proste kreacje graficzne

Warto mieć na względzie, że oprogramowanie, którego używa agencja social media, może być dostępne także i dla ciebie. W wielu przypadkach całkowicie wystarczające okażą się proste aplikacje.

Zaawansowane programy do obróbki zdjęć

Jeśli potrzebne ci grafiki i zdjęcia do celów biznesowych, zainteresuj się koniecznie rozbudowanymi programami z wieloma możliwościami.

  • Gimp

W pełni darmowy, ale na tyle rozbudowany, że wykorzystuje je niejednej profesjonalista i niejedna agencja social media. Umożliwia pracę na wielu warstwach i kanałach, a dodatkowo korzystać możesz z narzędzi zmiany kontrastu, jasności, nasycenia oraz wielu filtrów. Funkcjonalność umożliwia także import plików PSD, charakterystycznych dla Photoshopa. GIMP pozwala na zadowalającą obróbkę zdjęć na blogi, media społecznościowe czy inne kampanie reklamowe.

  • Pixlr

Jest ciekawy - nie tylko ze względu na fakt, że możesz korzystać z niego z poziomu przeglądarki internetowej. Często wspominają o nim szkolenia marketingowe. Brak konieczności instalacji oznacza, że do planowania kampanii reklamowych możesz przystąpić na każdym sprzęcie. Znajdziesz tu wiele opcji edycji i korygowania zdjęć, w tym możliwość pracy z warstwami i szeroki wybór filtrów.

Proste programy do obróbki zdjęć do social media

Część aplikacji umożliwia podstawowe przygotowanie zdjęcia do publikacji. Sprawdzą się w tej roli aplikacje mobilne.

  • PhotoScape

Program przeznaczony do szybkiej i raczej podstawowej obróbki zdjęć. Znajdziesz tu szereg przydatnych funkcji: możliwość kadrowania, ustawiania poziomu nasycenia kolorów lub ich jasności, zmiany kontrastu. Użytkownik może korzystać również z ciekawych filtrów, ramek czy napisów. W kontekście social media - zwłaszcza Instagrama - przydatna okazuje się opcja automatycznej obróbki kilku zdjęć jednocześnie. Sprawdzi się, gdy chcesz przygotować serię zdjęć w podobnym klimacie.

  • Snapseed

Bezpłatne narzędzie do prostej obróbki i retuszu. Szybko i intuicyjnie poprawisz kontrasty, kolory czy nasycenie, także punktowo. Przygotowując selfie, usuniesz niedoskonałości cery, albo nadasz swojemu zdjęciu charakterystyczny klimat, np. glamour czy noir.

  • Lightroom

Wiele osób ceni tę aplikację przede wszystkim ze względu na trafne automatyczne dopasowanie parametrów przy poprawianiu fotografii. Chociaż w tym przypadku konieczne będzie zalogowanie się na konto Adobe, sama aplikacja jest bezpłatna. Niektóre opcje zostały jednak ograniczone.

Programy, którymi wykonasz proste kreacje graficzne

Efektywne reklamy w ramach social media, w tym Facebook Ads, często wymagają przygotowania grafik. Sprawdzi się chociażby Adobe Spark w wersji na telefon, z bogatą bazą wzorów, które możesz edytować i dostosować do systemu identyfikacji wizualnej firmy, a także znana i lubiana Canva.    

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16