42 pomysły na kreatywne ujęcia przy pomocy kamer sportowych i sferycznych

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcecie zwiększyć atrakcyjność swoich nagrań? Oto 42 pomysły na to, jak kreatywnie wykorzystać action camy i kamerki 360°.

Kamery typu GoPro i kamerki sferyczne otworzyły przed twórcami nowe możliwości, których przykłady możemy codziennie oglądać na Youtubie. Możemy zamocować je niemal wszędzie i filmować rzeczy trudne do uchwycenia zwykłymi aparatami. To jednak tylko narzędzia, a o ostatecznym efekcie zadecyduje to, w jaki sposób ich użyjemy. A sposobów na ich kreatywne wykorzystanie nie brakuje.

Jeśli marzą wam się unikalne ujęcia, lub zastanawialiście się, jak stworzono niektóre klipy, które zwróciły waszą uwagę w social mediach, polecamy obejrzeć nowy filmik youtubera Luke’a Edwina, który prezentuje 42 oryginalne sposoby na wykorzystanie niewielkich kamer.

Większość z pokazanych przykładów dotyczy możliwości, jakie oferują kamerki 360°, ale nie brakuje też tricków do wykonania przy pomocy zwykłych action camów. Szczególnie przydatne mogą okazać się pomysły na stworzenie różnego rodzaju „jazd”, które umożliwią wam tworzenie ciekawych, długich ujęć.

Więcej ciekawych porad dotyczących filmowania kamerami sportowymi i smartfonami znajdziecie na kanale Luke Edwin w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Czym obdarować fotografa, by na świątecznym zdjęciu zobaczyć szczery uśmiech? Oto garść naszych inspiracji - od sprzętu elektronicznego i ciekawych gadżetów, po praktyczne akcesoria...
10
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Tworzenie apetycznych ujęć i efektownych kompozycji ulubionych przedmiotów wbrew pozorom ma ze sobą wiele wspólnego. Również fotografując auta stosujemy wiele klasycznych technik,...
18
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Szukanie harmonii, złoty podział, mocne punkty kadru… brzmi tajemniczo i zawile, ale w rzeczywistości sztuka kompozycji sprowadza się do kilku prostych zasad. W tym odcinku naszego cyklu omawiamy...
19
Powiązane artykuły