42 pomysły na kreatywne ujęcia przy pomocy kamer sportowych i sferycznych

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcecie zwiększyć atrakcyjność swoich nagrań? Oto 42 pomysły na to, jak kreatywnie wykorzystać action camy i kamerki 360°.

Kamery typu GoPro i kamerki sferyczne otworzyły przed twórcami nowe możliwości, których przykłady możemy codziennie oglądać na Youtubie. Możemy zamocować je niemal wszędzie i filmować rzeczy trudne do uchwycenia zwykłymi aparatami. To jednak tylko narzędzia, a o ostatecznym efekcie zadecyduje to, w jaki sposób ich użyjemy. A sposobów na ich kreatywne wykorzystanie nie brakuje.

Jeśli marzą wam się unikalne ujęcia, lub zastanawialiście się, jak stworzono niektóre klipy, które zwróciły waszą uwagę w social mediach, polecamy obejrzeć nowy filmik youtubera Luke’a Edwina, który prezentuje 42 oryginalne sposoby na wykorzystanie niewielkich kamer.

Większość z pokazanych przykładów dotyczy możliwości, jakie oferują kamerki 360°, ale nie brakuje też tricków do wykonania przy pomocy zwykłych action camów. Szczególnie przydatne mogą okazać się pomysły na stworzenie różnego rodzaju „jazd”, które umożliwią wam tworzenie ciekawych, długich ujęć.

Więcej ciekawych porad dotyczących filmowania kamerami sportowymi i smartfonami znajdziecie na kanale Luke Edwin w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrezygnować z usług Adobe Creative Cloud bez opłat [PORADNIK]
Jak zrezygnować z usług Adobe Creative Cloud bez opłat [PORADNIK]
Przeoczyłeś koniec wersji próbnej, masz przestój w pracy, a może po prostu chcesz przesiąść się na inne oprogramowanie? Oto prosty sposób, jak zrezygnować z...
21
Jaka karta pamięci do aparatu, drona, kamery sportowej? [PORADNIK]
Jaka karta pamięci do aparatu, drona, kamery sportowej? [PORADNIK]
Jak wybrać odpowiednią kartę pamięci do posiadanego sprzętu? Podpowiadamy, który nośnik będzie najlepszy, by spełnić wymagania ale nie przepłacać za możliwości i...
21
Architektura kadru - poznaj złote zasady klasycznego krajobrazu
Architektura kadru - poznaj złote zasady klasycznego krajobrazu
Zdobądź podstawowe umiejętności i poznaj techniki, które pomogą Ci budować harmonijne, zatrzymujące oko widza kompozycje.
16
Powiązane artykuły