42 pomysły na kreatywne ujęcia przy pomocy kamer sportowych i sferycznych

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcecie zwiększyć atrakcyjność swoich nagrań? Oto 42 pomysły na to, jak kreatywnie wykorzystać action camy i kamerki 360°.

Kamery typu GoPro i kamerki sferyczne otworzyły przed twórcami nowe możliwości, których przykłady możemy codziennie oglądać na Youtubie. Możemy zamocować je niemal wszędzie i filmować rzeczy trudne do uchwycenia zwykłymi aparatami. To jednak tylko narzędzia, a o ostatecznym efekcie zadecyduje to, w jaki sposób ich użyjemy. A sposobów na ich kreatywne wykorzystanie nie brakuje.

Jeśli marzą wam się unikalne ujęcia, lub zastanawialiście się, jak stworzono niektóre klipy, które zwróciły waszą uwagę w social mediach, polecamy obejrzeć nowy filmik youtubera Luke’a Edwina, który prezentuje 42 oryginalne sposoby na wykorzystanie niewielkich kamer.

Większość z pokazanych przykładów dotyczy możliwości, jakie oferują kamerki 360°, ale nie brakuje też tricków do wykonania przy pomocy zwykłych action camów. Szczególnie przydatne mogą okazać się pomysły na stworzenie różnego rodzaju „jazd”, które umożliwią wam tworzenie ciekawych, długich ujęć.

Więcej ciekawych porad dotyczących filmowania kamerami sportowymi i smartfonami znajdziecie na kanale Luke Edwin w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły