Fotoekspedycja Akademii Nikona na Islandię z Pawłem Charą - zapisy tylko do końca maja

Autor: Maciej Luśtyk

15 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Akademia Nikona zaprasza wszystkich wielbicieli surowych klimatów i dziewiczej przyrody do wzięcia udziału w letniej fotoekspedycji na Islandię, którą poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Paweł Chara. Zapisy przyjmowane są tylko do końca maja.

Z letnią fotoekspedycją Nikona pokonamy prawie 3100 km po islandzkich bezdrożach. Jest to wyprawa nakierowana na niezwykłe krajobrazy i pierwotną przyrodę tego kraju. Malownicze elementy krajobrazu zostały ukształtowane poprzez aktywność wulkaniczną i procesy lodowcowe. Stałe lodowce pokrywają 11 procent powierzchni kraju. Centrum wyspy stanowi płaska pustynia, a topniejący lód tworzy dziesiątki wartkich rzek, przelewających się przez krawędź wysokiego wybrzeża jako potężne wodospady.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Fotoekspedycje Akademii Nikona łączą zwiedzanie i przygodę z intensywną nauką fotografii. Letnią wyprawę poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Paweł Chara, który swoją pasją zaraził i wyedukował fotograficznie już wielu amatorów dalekich podróży. Plan edukacyjny wyprawy obejmuje miedzy innymi wykłady dotyczące doboru sprzętu fotograficznego, warsztaty fotoreportażu, fotografii podróżniczej oraz zajęcia poświęcone obróbce zdjęć. Dodatkowo na czas wyjazdu Nikon udostępnia uczestnikom profesjonalny sprzęt fotograficzny, który pozwoli na pełną swobodę pracy w każdych warunkach.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Najciekawsze punkty programu ekspedycji to między innymi:

 • Interior. Z racji panujących warunków pogodowych wjazd w głąb Islandii często jest możliwy jedynie przez dwa miesiące w roku. Nam jednak to się uda. Ten fragment wyspy do złudzenia przypomina scenografie z filmów fantasy, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
 • Landmannalaugar – kolorowe góry to jeden z cudów Islandii. Zachwycają niezliczonym bogactwem barw, form skalnych i niezwykłą roślinnością. Malownicze niewielkie doliny porośnięte wełnianką, gorące źródła, szemrzące strumyki i wiele innych ciekawych rzeczy.
 • Rejs po jeziorze Jökulsárlón, którego nazwa w języku islandzkim oznacza dokładnie „lagunę lodowcową”. Jezioro powstało około czterdziestu lat temu, gdy cofnął się lodowiec Breiðamerkurjökull, który jest częścią lodowej czapy lodowca Vatnajökull. Bryły lodu, które odrywają się od lodowca, pływają w jeziorze, a następnie spływają wąskim ujściem do oceanu. Właśnie tutaj kręcono fragmenty Tomorrow Never Dies, jednego z filmów z Jamesem Bondem. Dla nas jednak to przede wszystkim jeden z ptasich rajów oraz spektakularnych lodowych pejzaży – czasem białych, czasem błękitnych. Spotkamy się tam między innymi z rybitwami popielatymi, edredonami, siewkami, berniklami i innymi gatunkami.
 • Rejs statkiem na terytoria wielorybów, gdzie fotograficznie zapolujemy na płetwale błękitne, humbaki, delfiny i wiele innych morskich stworzeń.
 • Wędrówka po lodowcu – nasi przewodnicy wyposażą was w odpowiedni sprzęt i przeprowadzą bezpiecznie po zjawiskowo pięknej trasie wiodącej przez lodowiec.
 • Egzotyczna kąpiel w geotermalnej jaskini ukrytej głęboko w polu lawowym jeziora Mývatn (tak zwanego Jeziora Muszek), do której zaprowadzi nas zaprzyjaźniony właściciel ziemski. Miejsce to, podobnie jak wiele innych, które odwiedzimy w trakcie naszej ekspedycji, jest niedostępne dla zwykłego turysty.
 • Látrabjarg – najdalej wysunięte na zachód miejsce w Europie, chociaż nie to ma być dla nas najsilniejszym magnesem. Látrabjarg to największe miejsce lęgowe ptactwa w Europie. Klify dochodzą tu do 440 metrów wysokości, a w szczelinach skalnych miliony ptaków budują sobie gniazda.

Wyprawa potrwa 11 dni i odbędzie się w dniach 30.07-09.08.2015. Koszt udziału w fotoekspedycji Akademii Nikona to 3078 euro. Cena obejmuje:

 • Uczestnictwo i szkolenia ze strony Pawła Chary– fotografa z ramienia Akademii Nikona – podczas całego pobytu
 • Spotkanie z fotografem Akademii Nikona jeszcze przed wyjazdem
 • Ubezpieczenie KL (do 50 tysięcy euro) i NNW (do 4 tysięcy euro), bagaż (do 500 euro), OC (do 60 tysięcy euro)
 • Noclegi w hotelach trzygwiazdkowych lub w domach gościnnych w pokojach dwuosobowych z łazienkami
 • Posiłki według programu: śniadania
 • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego pobytu na Islandii
 • Przejazdy autokarem 4×4

Zapisy przyjmowane są tylko do końca maja, więc zainteresowanym radzimy się pospieszyć. Zwłaszcza, że przwidywana liczba uczestników to 7 osób. Więcej informacji odnośnie letniej fotoekspedycji Akademii Nikona na Islandię znajdziemy na stronie akademianikona.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
Zadbaj o swój fotograficzny rozwój! Spróbuj spojrzeć na świat w zupełnie nowy sposób by dostrzec ukryte dotąd kadry.
49
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Efektownie uchwycone błyskawice dodadzą dramatyzmu każdej fotografowanej scenie. Wbrew pozorom do takich zdjęć nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jedynie dobrego...
14
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jeżeli chcecie szybko dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych informacji na temat procesu powstawania zdjęć analogowych, od filmu po wydruki, nowy film z kanału...
1
Powiązane artykuły