Fotoekspedycja Akademii Nikona na Islandię z Pawłem Charą - zapisy tylko do końca maja

Autor: Maciej Luśtyk

15 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Akademia Nikona zaprasza wszystkich wielbicieli surowych klimatów i dziewiczej przyrody do wzięcia udziału w letniej fotoekspedycji na Islandię, którą poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Paweł Chara. Zapisy przyjmowane są tylko do końca maja.

Z letnią fotoekspedycją Nikona pokonamy prawie 3100 km po islandzkich bezdrożach. Jest to wyprawa nakierowana na niezwykłe krajobrazy i pierwotną przyrodę tego kraju. Malownicze elementy krajobrazu zostały ukształtowane poprzez aktywność wulkaniczną i procesy lodowcowe. Stałe lodowce pokrywają 11 procent powierzchni kraju. Centrum wyspy stanowi płaska pustynia, a topniejący lód tworzy dziesiątki wartkich rzek, przelewających się przez krawędź wysokiego wybrzeża jako potężne wodospady.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Fotoekspedycje Akademii Nikona łączą zwiedzanie i przygodę z intensywną nauką fotografii. Letnią wyprawę poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Paweł Chara, który swoją pasją zaraził i wyedukował fotograficznie już wielu amatorów dalekich podróży. Plan edukacyjny wyprawy obejmuje miedzy innymi wykłady dotyczące doboru sprzętu fotograficznego, warsztaty fotoreportażu, fotografii podróżniczej oraz zajęcia poświęcone obróbce zdjęć. Dodatkowo na czas wyjazdu Nikon udostępnia uczestnikom profesjonalny sprzęt fotograficzny, który pozwoli na pełną swobodę pracy w każdych warunkach.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Najciekawsze punkty programu ekspedycji to między innymi:

  • Interior. Z racji panujących warunków pogodowych wjazd w głąb Islandii często jest możliwy jedynie przez dwa miesiące w roku. Nam jednak to się uda. Ten fragment wyspy do złudzenia przypomina scenografie z filmów fantasy, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
  • Landmannalaugar – kolorowe góry to jeden z cudów Islandii. Zachwycają niezliczonym bogactwem barw, form skalnych i niezwykłą roślinnością. Malownicze niewielkie doliny porośnięte wełnianką, gorące źródła, szemrzące strumyki i wiele innych ciekawych rzeczy.
  • Rejs po jeziorze Jökulsárlón, którego nazwa w języku islandzkim oznacza dokładnie „lagunę lodowcową”. Jezioro powstało około czterdziestu lat temu, gdy cofnął się lodowiec Breiðamerkurjökull, który jest częścią lodowej czapy lodowca Vatnajökull. Bryły lodu, które odrywają się od lodowca, pływają w jeziorze, a następnie spływają wąskim ujściem do oceanu. Właśnie tutaj kręcono fragmenty Tomorrow Never Dies, jednego z filmów z Jamesem Bondem. Dla nas jednak to przede wszystkim jeden z ptasich rajów oraz spektakularnych lodowych pejzaży – czasem białych, czasem błękitnych. Spotkamy się tam między innymi z rybitwami popielatymi, edredonami, siewkami, berniklami i innymi gatunkami.
  • Rejs statkiem na terytoria wielorybów, gdzie fotograficznie zapolujemy na płetwale błękitne, humbaki, delfiny i wiele innych morskich stworzeń.
  • Wędrówka po lodowcu – nasi przewodnicy wyposażą was w odpowiedni sprzęt i przeprowadzą bezpiecznie po zjawiskowo pięknej trasie wiodącej przez lodowiec.
  • Egzotyczna kąpiel w geotermalnej jaskini ukrytej głęboko w polu lawowym jeziora Mývatn (tak zwanego Jeziora Muszek), do której zaprowadzi nas zaprzyjaźniony właściciel ziemski. Miejsce to, podobnie jak wiele innych, które odwiedzimy w trakcie naszej ekspedycji, jest niedostępne dla zwykłego turysty.
  • Látrabjarg – najdalej wysunięte na zachód miejsce w Europie, chociaż nie to ma być dla nas najsilniejszym magnesem. Látrabjarg to największe miejsce lęgowe ptactwa w Europie. Klify dochodzą tu do 440 metrów wysokości, a w szczelinach skalnych miliony ptaków budują sobie gniazda.

Wyprawa potrwa 11 dni i odbędzie się w dniach 30.07-09.08.2015. Koszt udziału w fotoekspedycji Akademii Nikona to 3078 euro. Cena obejmuje:

  • Uczestnictwo i szkolenia ze strony Pawła Chary– fotografa z ramienia Akademii Nikona – podczas całego pobytu
  • Spotkanie z fotografem Akademii Nikona jeszcze przed wyjazdem
  • Ubezpieczenie KL (do 50 tysięcy euro) i NNW (do 4 tysięcy euro), bagaż (do 500 euro), OC (do 60 tysięcy euro)
  • Noclegi w hotelach trzygwiazdkowych lub w domach gościnnych w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • Posiłki według programu: śniadania
  • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego pobytu na Islandii
  • Przejazdy autokarem 4×4

Zapisy przyjmowane są tylko do końca maja, więc zainteresowanym radzimy się pospieszyć. Zwłaszcza, że przwidywana liczba uczestników to 7 osób. Więcej informacji odnośnie letniej fotoekspedycji Akademii Nikona na Islandię znajdziemy na stronie akademianikona.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły