9 wskazówek odnośnie kompozycji

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2015
Artykuł na: minutę
Magazyn fotograficzny COOPH wraz z fotografem podróżniczym Stevem McCurry przygotował krótki filmik zawierający kilka ciekawych wskazówek odnośnie komponowania obrazu, które, szczególnie początkującym fotografom, pomogą robić lepsze zdjęcia.

Większość osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią słyszała już co nieco o regule trójpodziału i o złotym podziale. Doskonała kompozycja to jednak nie tylko kurczowe trzymanie się się linii dzielących kadr na dziewięć równych części. Poniższy filmik, przygotowany przez magazyn COOPF, posiłkując się zdjęciami fotografa podróżniczego Steve’a McCurry przybliża takie zagadnienia, jak linie prowadzące, rytm i rola kontrastu w kompozycji.

Jak jednak sam fotograf mówi pod koniec filmu, reguły są po to żeby je łamać i choćby nie wiadomo jak dobre przygotowanie teoretyczne nie zastąpi nam doświadczenia uzyskanego podczas robienia zdjęć. Dlatego zachęcamy Was by skorzystać z ładnej pogody i wypróbować powyższe zasady w praktyce.

Więcej informacji znajdziemy na stronie magazynu COOPH. Warto też odwiedzić stronę stevemccurry.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)