Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzna podróż w bałkańskim tyglu. Nowa fotoekspedycja Akademii Nikona

0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Kwiecień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Akademia Nikona przygotowała kolejną fotoekspedycję w wyjątkowe miejsce. Tym razem pasjonaci fotografowania i podróżowania będą mieli okazję zwiedzić region o szczególnej historii, kulturze i przyrodzie, który na przestrzeni wieków nie zaznał spokoju, a częściej był sceną gwałtownych przemian. Podczas podróży przez Bałkany, uczestnicy znajdą się w centrum wydarzeń rodem z filmów Emira Kusturicy. Wyprawę, która potrwa od 8 do 18 lipca br., poprowadzi jeden z najbardziej znanych wykładowców Akademii Nikona - Paweł Chara.

Fotoekspedycje Akademii Nikona to wyprawy odbiegające od kanonu typowej turystyki, łączące pasję fotografowania z miłością do podróżowania. Najnowsza z nich poprowadzi przez południe Europy, gdzie kontrasty zauważalne są na każdym kroku. Przepych i bogactwo tuż obok prostoty i minimalizmu, europejskie aspiracje naprzeciw azjatyckich naleciałości, nowoczesność wymieszana z tradycją. Wyprawa rozpocznie się od wizyty w miejscu, gdzie tworzy się historia nowego państwa - Kosowa. Po dramatycznych wydarzeniach z końca ubiegłego wieku, uczestnicy staną w obliczu fotoreporterskiego wyzwania, mając możliwość udokumentować narodziny nowego społeczeństwa. W kolejnych punktach programu znajdzie się pobyt w Macedonii, której czar będzie można odkryć w czasie dwóch niezwykłych festiwali - "Galickiego wesela" i "Ochrydzkiego lata", a także podczas tradycyjnego macedońskiego wesela i w zaciszu murów kościołów.

W ramach fotoekspedycji na Bałkany odbędą się warsztaty z zakresu przygotowania do fotografowania, kompozycji, fotografii podróżniczej i kulturowej. Zajęcia poprowadzi Paweł Chara - doświadczony fotograf i podróżnik, współpracujący m.in. z "National Geographic China" oraz magazynem "Poznaj Świat".

Fotoekspedycja Akademii Nikona na Bałkany odbędzie się w dniach 8-18 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowe informacje na temat wyprawy dostępne są na stronie: www.akademianikona.pl

W bieżącym roku Akademia Nikona przygotowała również fotoekspedycje do Islandii, włoskiej Umbrii, Birmy oraz Zanzibaru.

Więcej informacji na temat fotoekspedycji Akademii Nikona można znaleźć na stronie: www.akademianikona.pl

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0