Zobacz kraj szczęśliwych ludzi - fotoekspedycja do Bhutanu z Akademią Nikona

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Luty 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Stare buddyjskie klasztory, piękno dziewiczej przyrody oraz prości, stale uśmiechnięci ludzie... Skryty w cieniu Himalajów Bhutan kusi bogactwem, do którego dostęp mają tylko nieliczni podróżnicy. Już we wrześniu 2013 roku ten niesamowity i tajemniczy kraj, w którym zamiast PKB oblicza się szczęście narodowe brutto, będą mogli odkryć uczestnicy kolejnej fotoekspedycji Akademii Nikona.

Bhutan jest jednym z ostatnich miejsc na Ziemi, które wciąż pozostaje nieznane i niedostępne dla zdecydowanej większości podróżników. Ten kraj wciśnięty pomiędzy Indie i Chiny, chcąc chronić dziewiczą przyrodę przed zniszczeniem a wiejskie społeczności przed szokiem kulturowym, przyjmuje jedynie 7 tysięcy turystów rocznie. W tym roku, między 9 i 20 września, do garstki wtajemniczonych dołączą uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona. Już drugi raz pod okiem Pawła Chary, fotografa i podróżnika, będą mieli okazję poznać magiczny urok Królestwa Grzmiącego Smoka - majestatyczne góry, gęste lasy, czarujących ludzi, którzy cieszą się tytułem jednych z najszczęśliwszych na świecie oraz imponującą architekturę.

Fotoekspedycja Akademii Nikona do Bhutanu została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Dzięki temu fotografowie-podróżnicy wezmą udział nie tylko w niezwykłych festiwalach, ale także w powszednich obowiązkach mieszkańców małych wiosek. Wizyty w pełnych mistycyzmu klasztorach i świątyniach pozwolą na obserwację życia i obrzędów buddyjskich mnichów, w tym codziennego rytuału puja. Uczestnicy fotoekspedycji poznają również zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i doliny.

Wyprawa będzie dla fotografów-podróżników okazją do stworzenia wyjątkowego portfolio, pełnego ekspresyjnych zdjęć z egzotycznych i niedostępnych miejsc. Dodatkowo prowadzący fotoekspedycję Paweł Chara podczas codziennych warsztatów będzie zdradzał przed uczestnikami tajniki fotografii - wskazywał lepsze rozwiązania, poprawiał błędy i pomagał zdobywać umiejętność świadomego fotografowania. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do bezpłatnego wypożyczenia i przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.

"Wrażenie jakie robi pierwszy kontakt z tamtejszą rzeczywistością nie da się porównać z niczym. To jakby nagła podróż w czasie, cofnięcie się o kilka dobrych wieków wstecz. Europejczykowi trudno zrozumieć filozofię ludzi tego obszaru. Ich mentalność jest skrajnie różna od naszej, ich tempo życia bywa dla nas niezrozumiałe... I właśnie to jest najciekawsze i warte uchwycenia obiektywem aparatu" - mówi Paweł Chara, fotograf i podróżnik, przewodnik fotoekspedycji Akademii Nikona do Bhutanu.

Więcej informacji na temat fotoekspedycji Akademii Nikona na: www.akademianikona.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
Zadbaj o swój fotograficzny rozwój! Spróbuj spojrzeć na świat w zupełnie nowy sposób by dostrzec ukryte dotąd kadry.
48
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Efektownie uchwycone błyskawice dodadzą dramatyzmu każdej fotografowanej scenie. Wbrew pozorom do takich zdjęć nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jedynie dobrego...
14
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jeżeli chcecie szybko dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych informacji na temat procesu powstawania zdjęć analogowych, od filmu po wydruki, nowy film z kanału...
1