Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zobacz kraj szczęśliwych ludzi - fotoekspedycja do Bhutanu z Akademią Nikona

0

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Luty 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Stare buddyjskie klasztory, piękno dziewiczej przyrody oraz prości, stale uśmiechnięci ludzie... Skryty w cieniu Himalajów Bhutan kusi bogactwem, do którego dostęp mają tylko nieliczni podróżnicy. Już we wrześniu 2013 roku ten niesamowity i tajemniczy kraj, w którym zamiast PKB oblicza się szczęście narodowe brutto, będą mogli odkryć uczestnicy kolejnej fotoekspedycji Akademii Nikona.

Bhutan jest jednym z ostatnich miejsc na Ziemi, które wciąż pozostaje nieznane i niedostępne dla zdecydowanej większości podróżników. Ten kraj wciśnięty pomiędzy Indie i Chiny, chcąc chronić dziewiczą przyrodę przed zniszczeniem a wiejskie społeczności przed szokiem kulturowym, przyjmuje jedynie 7 tysięcy turystów rocznie. W tym roku, między 9 i 20 września, do garstki wtajemniczonych dołączą uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona. Już drugi raz pod okiem Pawła Chary, fotografa i podróżnika, będą mieli okazję poznać magiczny urok Królestwa Grzmiącego Smoka - majestatyczne góry, gęste lasy, czarujących ludzi, którzy cieszą się tytułem jednych z najszczęśliwszych na świecie oraz imponującą architekturę.

Fotoekspedycja Akademii Nikona do Bhutanu została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Dzięki temu fotografowie-podróżnicy wezmą udział nie tylko w niezwykłych festiwalach, ale także w powszednich obowiązkach mieszkańców małych wiosek. Wizyty w pełnych mistycyzmu klasztorach i świątyniach pozwolą na obserwację życia i obrzędów buddyjskich mnichów, w tym codziennego rytuału puja. Uczestnicy fotoekspedycji poznają również zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i doliny.

Wyprawa będzie dla fotografów-podróżników okazją do stworzenia wyjątkowego portfolio, pełnego ekspresyjnych zdjęć z egzotycznych i niedostępnych miejsc. Dodatkowo prowadzący fotoekspedycję Paweł Chara podczas codziennych warsztatów będzie zdradzał przed uczestnikami tajniki fotografii - wskazywał lepsze rozwiązania, poprawiał błędy i pomagał zdobywać umiejętność świadomego fotografowania. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do bezpłatnego wypożyczenia i przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.

"Wrażenie jakie robi pierwszy kontakt z tamtejszą rzeczywistością nie da się porównać z niczym. To jakby nagła podróż w czasie, cofnięcie się o kilka dobrych wieków wstecz. Europejczykowi trudno zrozumieć filozofię ludzi tego obszaru. Ich mentalność jest skrajnie różna od naszej, ich tempo życia bywa dla nas niezrozumiałe... I właśnie to jest najciekawsze i warte uchwycenia obiektywem aparatu" - mówi Paweł Chara, fotograf i podróżnik, przewodnik fotoekspedycji Akademii Nikona do Bhutanu.

Więcej informacji na temat fotoekspedycji Akademii Nikona na: www.akademianikona.pl

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0