Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mandżuria Pawła Chary w Rzeszowie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Listopad 2011
Artykuł na: 4-5 minut
"Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" to tytuł nowej wystawy Pawła Chary. Jej wernisaż odbędzie się już jutro, w piątek 4 listopada podczas Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie. Ekspozycja ukazuje historię i kulturę szamanistycznych ludów żyjących według dawnych tradycji swoich przodków.
fot. Paweł Chara

"Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" to zbiór fotografii przedstawiających szamanistyczne plemiona żyjące w Mandżurii oraz zimową aurę tego niezwykłego miejsca. Wystawa jest ostatnim etapem trwającego od dwóch lat projektu "Chiny Kultura - Sztuka - Filozofia Życia" w ramach, którego Paweł Chara eksploruje najróżniejsze zakątki Chin, odkrywając i poznając żyjące tam społeczności.

Chiny są fascynujące. Intryguje mnie ich historia, kultura i tradycje plemion Ewenków, Oroczenów i Nanajców. Poprzez fotografie staram się pokazać świat, który było mi dane poznać poprzez opowieści na temat rzeki Amur i niedostępnych gór Xingan. Wędrując całymi dniami z dala od utartych szlaków dotarłem do autentycznych, szamanistycznych ludów żyjących na północy Chin - tak narodził się prezentowany reportaż - opowiada Paweł Chara.

Piękne zdjęcia ukazują nie tylko zachwycające krajobrazy, ale przede wszystkim uwieczniają kultury odchodzące w zapomnienie. Na wystawie można zobaczyć fotografie przedstawiające ostatnich chińskich Ewenków wypasających renifery, ostatnią żyjącą mroczeńską szamankę, Nanajców łowiących ryby w Amurze i ludzi śpiewających tradycyjne pieśni.

Ekspozycja składa się z 37 wielkoformatowych fotografii i do końca 2012 roku zagości w 9 miastach Polski.

Paweł CharaMandżuria - ostatnie chwile ludów północy

Wernisaż: 4.11.2011, godz. 21:00
Termin: 5-14.11.2011

Wojewódzki Dom Kultury
ul. Okrzei 7
Rzeszów

fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły