Mandżuria Pawła Chary w Rzeszowie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Listopad 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
"Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" to tytuł nowej wystawy Pawła Chary. Jej wernisaż odbędzie się już jutro, w piątek 4 listopada podczas Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie. Ekspozycja ukazuje historię i kulturę szamanistycznych ludów żyjących według dawnych tradycji swoich przodków.
fot. Paweł Chara

"Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" to zbiór fotografii przedstawiających szamanistyczne plemiona żyjące w Mandżurii oraz zimową aurę tego niezwykłego miejsca. Wystawa jest ostatnim etapem trwającego od dwóch lat projektu "Chiny Kultura - Sztuka - Filozofia Życia" w ramach, którego Paweł Chara eksploruje najróżniejsze zakątki Chin, odkrywając i poznając żyjące tam społeczności.

Chiny są fascynujące. Intryguje mnie ich historia, kultura i tradycje plemion Ewenków, Oroczenów i Nanajców. Poprzez fotografie staram się pokazać świat, który było mi dane poznać poprzez opowieści na temat rzeki Amur i niedostępnych gór Xingan. Wędrując całymi dniami z dala od utartych szlaków dotarłem do autentycznych, szamanistycznych ludów żyjących na północy Chin - tak narodził się prezentowany reportaż - opowiada Paweł Chara.

Piękne zdjęcia ukazują nie tylko zachwycające krajobrazy, ale przede wszystkim uwieczniają kultury odchodzące w zapomnienie. Na wystawie można zobaczyć fotografie przedstawiające ostatnich chińskich Ewenków wypasających renifery, ostatnią żyjącą mroczeńską szamankę, Nanajców łowiących ryby w Amurze i ludzi śpiewających tradycyjne pieśni.

Ekspozycja składa się z 37 wielkoformatowych fotografii i do końca 2012 roku zagości w 9 miastach Polski.

Paweł CharaMandżuria - ostatnie chwile ludów północy

Wernisaż: 4.11.2011, godz. 21:00
Termin: 5-14.11.2011

Wojewódzki Dom Kultury
ul. Okrzei 7
Rzeszów

fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
fot. Paweł Chara
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
0
0
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Creative Masterclass całkowicie online już za nami. Nie martw się, jeśli nie mogłeś ich obejrzeć. Ponad 3 godziny praktycznej wiedzy z zakresu sesji zdjęciowej oraz postprodukcji teraz dostępne...
3
0
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Dystrybutor marek Irix i Quadralite zaprasza na intensywne, 8-godzinne warsztaty studyjne w Krakowskim Lemon Studio. Zajęcia poprowadzi Maja Kupidura. Start 22 maja o...
1
0
Powiązane artykuły