TIFF Academy - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Już 17 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze zajęcia fotograficzne, realizowane w ramach TIFF Academy. Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat potrwają do czerwca 2014. W programie znajdują się m.in. warsztaty fotograficzne: "Cyfrowa ciemnia" oraz "Cyjanotypia", warsztaty z fotografii telefonem komórkowym czy zajęcia graficzne "Glitch art".

Projekt TIFF Academy realizowany jest przez TIFF Collective i Fundację "BLIK" - organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival.

Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków i praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt dla dzieci i młodzież z Wrocławia i okolic. Celem przedsięwzięcia jest m.in. artystyczna aktywizacja uczniów oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych pasji.

W ramach TIFF Academy opracowano programy warsztatów dla każdej z grup wiekowych: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat.

Program TIFF Academy obejmuje m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu.

Zajęcia będą prowadzone od stycznia do czerwca 2014 r. we dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, a także w miejskim plenerze.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów. Podczas teoretycznej części warsztatów młodzi uczestnicy nauczą się wykorzystywać narzędzia, pomagające zgłębiać wiedzę na temat świata sztuki, takie jak serwis Art Project - Google Cultural Institute.

W czerwcu TIFF Academy zakończą dwa specjalne wydarzenia, a mianowicie wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

Organizatorzy podkreślają, że każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć. Ponadto, aby wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane umiejętności fotograficzne.

W piątek (17.01) o godzinie 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A, odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego. Jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, po reklamową i artystyczną.

Z kolei w sobotę (18.01) o godzinie 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15, gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch artu, czyli sztuki opierającej się na błędzie. Podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych, każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizację glitch.

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: tiffcollective.pl (liczba miejsc jest ograniczona).

Projekt realizowany w ramach Programu Fundacji Orange.

Więcej informacji na temat warsztatów TIFF Academy: www.tiffcollective.ploraz na Facebooku.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły