Drugie spotkanie z laureatami Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Sierpień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
13 sierpnia o godzinie 19:00 w Warszawa Powiśle odbędzie się drugie spotkanie z tegorocznymi laureatami Sekcji ShowOFF festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Gośćmi drugiej odsłony cyklu będą dwaj młodzi artyści: Dominik Ritszel oraz Piotr Macha, z kolei wokół ich twórczości dyskutować będą Dorota Buczkowska - kuratorka oraz krytyk sztuki - Marta Lisok. Spotkanie poprowadzi Jagna Lewandowska.
Piotr Macha

ShowOFF to ponad 700 zgłoszeń, pięciu kuratorów i 10 wystaw, które mają miejsce podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. To dziesięciu laureatów którzy wyznaczają nie tylko indywidualne gusta jury ale również tendencję i nurty najmłodszej fotografii.

W wakacje odbędą się trzy spotkania z laureatami i kuratorami Sekcji ShowOFF. Na każdym z nich publiczność będzie miała okazję wysłuchać ciekawej dyskusji oraz porozmawiać z młodymi twórcami, kuratorami oraz teoretykami sztuki. Podczas spotkania będzie również możliwość oglądnięcia i zakupu publikacji festiwalowych.

Podczas drugiej odsłony cyklu przedstawimy dwóch młodych artystów multimedialnych Piotra Machę i Dominika Ritszela, których indywidualne wystawy prezentowane były w Krakowie podczas Miesiąca Fotografii 2013.

Piotr Macha (ur. 1982, Sosnowiec) Zajmuje się obrazem, zarówno malarskim, jak i filmowym czy fotograficznym. Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w 2010 r. obronił dyplom w pracowni malarstwa prof. D. Lejmana. Jego najważniejsze wystawy to Życie leniwe, nadzieja natarczywa (2010) oraz AAAkupunktura (2012)

Dominik Ritszel (ur. 1988, Rybnik) Zajmuje się wideo i filmem. Interesują go wszelkie formy obrazowania, tworzenia narracji itp. dotyczące tych dziedzin. Studiuje Grafikę Warsztatową na V roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Bierze udział w projekcie Curators' Network. Jego najważniejsze wystawy to See You All (2012) i Mleczne zęby (2013).

Dorota Buczkowska artystka multimedialna. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, Centre National des Arts Plastiques Villa Arson w Nicei oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się wideo, instalacją, grafiką, fotografią, rysunkiem. Wykłada na Akademii Fotografii w Warszawie. Pomimo tak szerokiego obszaru zainteresowań, prace artystki wyróżnia bardzo spójna, wysublimowana estetyka, która determinuje zarówno ich tematykę, jak i dobór medium. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Marta Lisok (ur 1983) kuratorka i krytyczka, doktorantka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie z laureatami Sekcji ShowOFF MFK 2013
Termin: 13.08.2013, godz. 19:00

Warszawa Powiśle
ul. Kruczowskiego 3b
Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły