IV FotoArtFestival coraz bliżej

0
Marcin Grabowiecki
7 Wrzesień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Czwarta edycja FotoArtFestival odbędzie się w dniach 14-30 października w Bielsku-Białej. Prezentacja artystów z ponad 20 krajów, maraton autorski oraz przegląd portfolio to główne atrakcje tego kameralnego festiwalu, które na stałe wpisał się w kalendarz najciekawszych wydarzeń fotograficznych w naszym kraju.
fot. Cedric Gerbehaye

Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja bielskiego FotoArtFestival, który w tym roku odbędzie się w dniach 14-30 października. Na festiwal złożą się wystawy programu głównego oraz Maraton Autorski, którego oryginalna formuła przyciąga za każdym razem rzesze wielbicieli fotografii spragnionych kontaktu z artystami. W tym roku zobaczymy prace z ponad 20 krajów świata (m.in. z Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Środkowej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu). Warto podkreślić, że większość twórców prezentowana będzie w Polsce po raz pierwszy.

Do najciekawszych wystaw tegorocznego festiwalu zaliczyć należy prezentację jednego z najważniejszych czeskich dokumentalistów - Karela Cudlina, wystawę Belga Cedrica Gerbehaye "Congo w limbo" oraz wielkoformatowe fotografie Alexandra Gronsky'ego. Polskę reprezentować będzie Bogdan Konopka oraz Maciej Pisuk. Drugi z nich pokaże przejmujący cykl fotograficzny poświęcony mieszkańcom ulicy Brzeskiej na warszawskiej Pradze.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w wystawie towarzyszącej FotoArtFestival - FotoOpen, która jest szansą dla wszystkich fotografujących na pokazanie swoich prac w trakcie bielskiej imprezy. Z kolei Przegląd Portfolio, to okazja do konfrontacji z profesjonalistami, którzy służą cennymi uwagami i pomagają w budowaniu dalszej kariery fotograficznej. Zapraszamy także na atrakcyjne warsztaty fotograficzne, prowadzone przez znakomitych mistrzów.

Podobnie jak dwa lata temu, objęliśmy imprezę naszym patronatem.

Aktualne informacje na temat festiwalu znajdziemy na stronie: www.fotoartfestival.com.

IV FotoArtFestival
Termin: 14-30.10.2011
Bielsko-Biała

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
W nowym roku brakuje ci inspiracji? Oto solidna porcja pomysłów na najbliższych kilka miesięcy.
22
0
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
34
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)