Spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem na Chłodnej 25

Autor: Marcin Grabowiecki

21 Czerwiec 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach "Warszawskich spotkań z fotografią dokumentalną" - cyklu 6 spotkań z wybitnymi polskimi fotoreporterami. Tym razem, 27 czerwca o godz. 18:00 w Klubokawiarni Chłodna 25 gościć będzie Maciek Nabrdalik.
fot. Maciek Nabrdalik

Jakie są granice moralne, czyli co wolno fotoreporterowi? Tabloidyzacja rzeczywistości powoduje ciągłą pogoń za dramatem, sensacją i skandalem, pękają kolejne granice tego co wolno pokazywać. Czy zdobywanie widza za wszelką cenę nie niszczy standardów moralnych w szerszym sensie?

Na te pytania odpowie Maciek Nabrdalik, podczas spotkania w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną", realizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działającą przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Maciek Nabrdalik, rocznik '80, swoją karierę rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, gdzie fotografował dla lokalnych gazet i asystował przy sesjach fotograficznych dla światowych magazynów mody. W 2010 roku został przyjęty do VII Network. Pracował w Azji, USA i w wielu krajach Europy Zachodniej, ale najbardziej interesują go przemiany socjologiczne w Europie Wschodniej.

Kolejne "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną" odbędą się w Klubokawiarni Chłodna 25 o godz. 18.00:

  • 5 września - Maciej Jeziorek, "Polowanie na bohaterów masowej wyobraźni"
  • 10 października - Agnieszka Rayss, "Odmieńcy, dzikusy i normalni - kim jest inny?"
  • 7 listopada - Jan Brykczyński, "Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości"
  • 5 grudnia - Włodzimierz Krzemiński, "Czy te zdjęcia mogą kłamać"

Ponadto 2 lipca (Chłodna 25, godz. 11:00-17:00) odbędzie się Okrągły stół fotograficzny, gdzie wszyscy fotoreporterzy uczestniczący w projekcie będą czekać na portfolia fotografów amatorów.

Szczegóły: facebook.com/spotkaniazfotografia oraz fotoreportaz.org.pl.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną - człowiek zanurzony w rzeczywistości".

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
12
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły