Polacy nagrodzeni w konkursie Pictures of the Year International 2011

Wśród nagrodzonych w 68. edycji prestiżowego konkursu Pictures of the Year International znalazło się do tej pory czterech Polaków: Maciek Nabrdalik, Tomasz Gudzowaty, Adam Pańczuk oraz Agnieszka Rayss. Gratulujemy!
0
Marcin Grabowiecki
16 Luty 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Maciek Nabrdalik / VII Network

Materiał Maćka Nabrdalika "Chernobyl's Outskirts" zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Feature Picture Story - Freelance / Agency" w amerykańskim konkursie Pictures of the Year International 2011.

Wśród nagrodzonych Polaków znalazł się również Tomasz Gudzowaty. Doceniony już na tegorocznym World Press Photo cykl "Mexico's car Frenzy" dostał pierwszą nagrodę w kategorii "Sports Picture Story". Drugą nagrodę w kategorii "Sports Features" przyznano pojedynczemu zdjęciu pochodzącemu z tego zestawu. W tej samej kategorii wyróżniona została również Agnieszka Rayss.

Drugą nagrodą w kategorii "Portrait Series" uhonorowany został Adam Pańczuk. Jury doceniło jego cykl "Hidden People", który powstał na Islandii w ramach projektu kolektywu Sputnik Photos "Islandic Tales".

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, jakim jest niewątpiwie znalezienie się w gronie nagrodzonych w tym konkursie. Amerykański konkurs Pictures of the Year International 2011 nie jest w Europie tak znany jak holenderskie World Press Photo, ale to równie ważny konkurs, którego jury przyznaje swoje nagrody w tym roku po raz sześćdziesiąty ósmy.

Nagrodzone reportaże można zobaczyć pod adresem: www.poyi.org.

Pełną listę nagrodzonych poznamy 22 lutego 2011. Szczegóły na stronie: www.poyi.org.
fot. Tomasz Gudzowaty

fot. Agnieszka Rayss

fot. Adam Pańczuk

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
195
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)