Polacy nagrodzeni w konkursie Pictures of the Year International 2011

Wśród nagrodzonych w 68. edycji prestiżowego konkursu Pictures of the Year International znalazło się do tej pory czterech Polaków: Maciek Nabrdalik, Tomasz Gudzowaty, Adam Pańczuk oraz Agnieszka Rayss. Gratulujemy!

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Luty 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Maciek Nabrdalik / VII Network

Materiał Maćka Nabrdalika "Chernobyl's Outskirts" zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Feature Picture Story - Freelance / Agency" w amerykańskim konkursie Pictures of the Year International 2011.

Wśród nagrodzonych Polaków znalazł się również Tomasz Gudzowaty. Doceniony już na tegorocznym World Press Photo cykl "Mexico's car Frenzy" dostał pierwszą nagrodę w kategorii "Sports Picture Story". Drugą nagrodę w kategorii "Sports Features" przyznano pojedynczemu zdjęciu pochodzącemu z tego zestawu. W tej samej kategorii wyróżniona została również Agnieszka Rayss.

Drugą nagrodą w kategorii "Portrait Series" uhonorowany został Adam Pańczuk. Jury doceniło jego cykl "Hidden People", który powstał na Islandii w ramach projektu kolektywu Sputnik Photos "Islandic Tales".

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, jakim jest niewątpiwie znalezienie się w gronie nagrodzonych w tym konkursie. Amerykański konkurs Pictures of the Year International 2011 nie jest w Europie tak znany jak holenderskie World Press Photo, ale to równie ważny konkurs, którego jury przyznaje swoje nagrody w tym roku po raz sześćdziesiąty ósmy.

Nagrodzone reportaże można zobaczyć pod adresem: www.poyi.org.

Pełną listę nagrodzonych poznamy 22 lutego 2011. Szczegóły na stronie: www.poyi.org.

fot. Tomasz Gudzowaty
fot. Agnieszka Rayss
fot. Adam Pańczuk
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy laureatów największego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku główną nagrodę zdobył Mohammed Salem za przejmujące zdjęcie dokumentujące konflikt w Strefie...
23
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
24
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Jego zdjęcia porównywane są do malarstwa. Gra światłocieniem i planami, wypatrując surrealizmu w codziennych scenach ulicznych. Brad Jones od dwunastu lat mieszka...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)