Polacy nagrodzeni w konkursie Pictures of the Year International 2011

Wśród nagrodzonych w 68. edycji prestiżowego konkursu Pictures of the Year International znalazło się do tej pory czterech Polaków: Maciek Nabrdalik, Tomasz Gudzowaty, Adam Pańczuk oraz Agnieszka Rayss. Gratulujemy!
0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Luty 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Maciek Nabrdalik / VII Network

Materiał Maćka Nabrdalika "Chernobyl's Outskirts" zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Feature Picture Story - Freelance / Agency" w amerykańskim konkursie Pictures of the Year International 2011.

Wśród nagrodzonych Polaków znalazł się również Tomasz Gudzowaty. Doceniony już na tegorocznym World Press Photo cykl "Mexico's car Frenzy" dostał pierwszą nagrodę w kategorii "Sports Picture Story". Drugą nagrodę w kategorii "Sports Features" przyznano pojedynczemu zdjęciu pochodzącemu z tego zestawu. W tej samej kategorii wyróżniona została również Agnieszka Rayss.

Drugą nagrodą w kategorii "Portrait Series" uhonorowany został Adam Pańczuk. Jury doceniło jego cykl "Hidden People", który powstał na Islandii w ramach projektu kolektywu Sputnik Photos "Islandic Tales".

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, jakim jest niewątpiwie znalezienie się w gronie nagrodzonych w tym konkursie. Amerykański konkurs Pictures of the Year International 2011 nie jest w Europie tak znany jak holenderskie World Press Photo, ale to równie ważny konkurs, którego jury przyznaje swoje nagrody w tym roku po raz sześćdziesiąty ósmy.

Nagrodzone reportaże można zobaczyć pod adresem: www.poyi.org.

Pełną listę nagrodzonych poznamy 22 lutego 2011. Szczegóły na stronie: www.poyi.org.

fot. Tomasz Gudzowaty
fot. Agnieszka Rayss
fot. Adam Pańczuk
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
33
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)