Tomasz Gudzowaty nagrodzony w konkursie Picture of the Year 2010

Tomasz Gudzowaty nagrodzony w jednym z najważniejszych konkursów fotografii prasowej, amerykańskim Picture of the Year International. Zdobył on trzecie miejsce w kategorii "Sport Picture Story" za historię opowiadającą o miejskim golfie w Indiach.
fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"

Tomasz Gudzowaty został nagrodzony w jednym z najważniejszych konkursów fotografii prasowej - 67. edycji Picture of the Year w kategorii "Sport Picture Story" za historię o miejskim golfie w Indiach - donosi reprezentująca fotografa Yours Gallery.

Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Tomasza Gudzowatego. "Urban Golf in India" to opowieść o sportowej rywalizacji młodych mieszkańców w slumsach Bombaju, którzy na przekór elitarnemu podejściu do golfa, zaczęli grać na własnych zasadach, przystosowując grę do swoich możliwości i warunków. Młodzi golfiści-amatorzy opracowali własną odmianę gry z użyciem sprzętu domowej roboty, np. kijów wykonanych z metalowych prętów zbrojeniowych.

Gratulujemy!

Część nagrodzonego materiału możecie zobaczyć u nas, a całość na stronie: www.poyi.org.

Obok Polaka nagrody w tej kategorii dostali laureaci tegorocznego World Press Photo: Elizabeth Kreutz (pierwsze miejsce), Magnus Wennman (drugie miejsce) oraz Craig Golding ("Award Of Excellence"). Jako ciekawostkę możemy dodać, że w kategorii zdjęć pojedynczych "Award Of Excellence" otrzymał zdobywca drugiej nagrody w katgorii "Sports Features" na WPP 2010 - Mark Holtzman.
fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"

fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"

fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"

fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"

fot. Tomasz Gudzowaty, z cyklu "Urban golf in India"
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12