ABC amatorskich lustrzanek Nikona

W ostatnich latach droga od zaawansowanego aparatu kompaktowego do amatorskiej lustrzanki znacznie się skróciła. Kurs obsługi amatorskich lustrzanek to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do użytkowników modeli Nikon D3000, D3100, D5000, D80, D90 oraz D40, D40x, D50, D60, D70, którzy nie chcą ograniczać się do pracy w trybie automatycznym. Pod okiem prowadzącego - Pawła Dumy, uczestnicy poznają zasady działania aparatu, przebieg procesu powstawania zdjęcia oraz nauczą się wybierać najlepsze ustawienia tak, aby uzyskać pożądany rezultat na zdjęciu nawet w trudnych warunkach.

Celem kursu obsługi amatorskich lustrzanek Nikona jest zdobycie niezbędnej wiedzy do wykonania poprawnych technicznie zdjęć. Podczas jednodniowego kursu uczestnicy dokładnie poznają menu aparatu, wszystkie funkcje jakie posiada lustrzanka oraz krok po kroku "rozgryzą" tajemnice autofokusa, balansu bieli, pomiaru światła czy odszumiania. Prowadzący pomoże kursantom w odpowiedniej konfiguracji aparatu, wyjaśni czym się różni jeden obiektyw od drugiego oraz wprowadzi w świat lamp błyskowych.

Nie zabraknie także zadań praktycznych - od najbardziej podstawowych, jak prawidłowe trzymanie aparatu, do bardziej złożonych, jak zmierzenie ekspozycji, ustawienie ostrości czy skadrowanie zdjęcia. Uczestnicy dowiedzą się także jak naświetlić dobrze zdjęcia, poznają sposoby mierzenia światła, fakty i mity na temat balansu bieli oraz różnice między formatami RAW i JPEG. Kurs uczy także jak fotografować w trybach P, S, A i M tak, aby uzyskać pożądany efekt.

W najbliższych miesiącach kursy odbędą się w Białymstoku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie oraz w Gdyni.

Więcej informacji na: Akademia Nikona - Kurs obsługi amatorskich lustrzanek.

Reklama
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3