ABC amatorskich lustrzanek Nikona

W ostatnich latach droga od zaawansowanego aparatu kompaktowego do amatorskiej lustrzanki znacznie się skróciła. Kurs obsługi amatorskich lustrzanek to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do użytkowników modeli Nikon D3000, D3100, D5000, D80, D90 oraz D40, D40x, D50, D60, D70, którzy nie chcą ograniczać się do pracy w trybie automatycznym. Pod okiem prowadzącego - Pawła Dumy, uczestnicy poznają zasady działania aparatu, przebieg procesu powstawania zdjęcia oraz nauczą się wybierać najlepsze ustawienia tak, aby uzyskać pożądany rezultat na zdjęciu nawet w trudnych warunkach.

Celem kursu obsługi amatorskich lustrzanek Nikona jest zdobycie niezbędnej wiedzy do wykonania poprawnych technicznie zdjęć. Podczas jednodniowego kursu uczestnicy dokładnie poznają menu aparatu, wszystkie funkcje jakie posiada lustrzanka oraz krok po kroku "rozgryzą" tajemnice autofokusa, balansu bieli, pomiaru światła czy odszumiania. Prowadzący pomoże kursantom w odpowiedniej konfiguracji aparatu, wyjaśni czym się różni jeden obiektyw od drugiego oraz wprowadzi w świat lamp błyskowych.

Nie zabraknie także zadań praktycznych - od najbardziej podstawowych, jak prawidłowe trzymanie aparatu, do bardziej złożonych, jak zmierzenie ekspozycji, ustawienie ostrości czy skadrowanie zdjęcia. Uczestnicy dowiedzą się także jak naświetlić dobrze zdjęcia, poznają sposoby mierzenia światła, fakty i mity na temat balansu bieli oraz różnice między formatami RAW i JPEG. Kurs uczy także jak fotografować w trybach P, S, A i M tak, aby uzyskać pożądany efekt.

W najbliższych miesiącach kursy odbędą się w Białymstoku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie oraz w Gdyni.

Więcej informacji na: Akademia Nikona - Kurs obsługi amatorskich lustrzanek.

Reklama
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0