ABC amatorskich lustrzanek Nikona

W ostatnich latach droga od zaawansowanego aparatu kompaktowego do amatorskiej lustrzanki znacznie się skróciła. Kurs obsługi amatorskich lustrzanek to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do użytkowników modeli Nikon D3000, D3100, D5000, D80, D90 oraz D40, D40x, D50, D60, D70, którzy nie chcą ograniczać się do pracy w trybie automatycznym. Pod okiem prowadzącego - Pawła Dumy, uczestnicy poznają zasady działania aparatu, przebieg procesu powstawania zdjęcia oraz nauczą się wybierać najlepsze ustawienia tak, aby uzyskać pożądany rezultat na zdjęciu nawet w trudnych warunkach.

Celem kursu obsługi amatorskich lustrzanek Nikona jest zdobycie niezbędnej wiedzy do wykonania poprawnych technicznie zdjęć. Podczas jednodniowego kursu uczestnicy dokładnie poznają menu aparatu, wszystkie funkcje jakie posiada lustrzanka oraz krok po kroku "rozgryzą" tajemnice autofokusa, balansu bieli, pomiaru światła czy odszumiania. Prowadzący pomoże kursantom w odpowiedniej konfiguracji aparatu, wyjaśni czym się różni jeden obiektyw od drugiego oraz wprowadzi w świat lamp błyskowych.

Nie zabraknie także zadań praktycznych - od najbardziej podstawowych, jak prawidłowe trzymanie aparatu, do bardziej złożonych, jak zmierzenie ekspozycji, ustawienie ostrości czy skadrowanie zdjęcia. Uczestnicy dowiedzą się także jak naświetlić dobrze zdjęcia, poznają sposoby mierzenia światła, fakty i mity na temat balansu bieli oraz różnice między formatami RAW i JPEG. Kurs uczy także jak fotografować w trybach P, S, A i M tak, aby uzyskać pożądany efekt.

W najbliższych miesiącach kursy odbędą się w Białymstoku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie oraz w Gdyni.

Więcej informacji na: Akademia Nikona - Kurs obsługi amatorskich lustrzanek.

Reklama
 
Komentarze
Polecane artykuły
Poznaliśmy zwycięzców Chromatic Awards. Wśród laureatów są Polacy
17 Gru 2018
Za nami druga edycja Chromatic Awards. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs okazał się szczęśliwy dla Polaków, którzy zajęli wysokie miejsca zarówno w sekcji profesjonalnej, jak i amatorskiej. Koniecznie zobaczcie nagrodzone prace.
0
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4