Akademia Nikona w Krainie Tysiąca Smoków. Fotoekspedycja do Bhutanu

Majestatyczne szczyty Himalajów tworzące malownicze tło dla starożytnych świątyń i klasztorów, gęste lasy, które kuszą tajemnicami, a przede wszystkim fascynujący i niezwykle gościnni mieszkańcy - Królestwo Bhutanu to prawdziwe bogactwo tematów dla każdego podróżnika-fotografa. W październiku 2011 na fotoekspedycję do tego wyjątkowego miejsca zaprasza Akademia Nikona.
fot. Paweł Chara

Dla większości osób Królestwo Bhutanu wciąż pozostaje krajem nieznanym. Jedynie nieliczni podróżnicy, którzy tam dotarli, poznali jego magiczny urok. Teraz do grona "wtajemniczonych" będą mogli dołączyć uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona, która odbędzie się między 5 a 15 października 2011.

Wyprawa łączy w sobie odkrywanie tego wciśniętego między Chiny a Indie kraju - jego przyrody, religii, kultury - z nauką sztuki fotografii pod okiem profesjonalisty, Pawła Chary. Fotoekspedycja została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Globtroterzy podejmą wyzwanie uchwycenia w kadrze przepełnionych mistycyzmem klasztorów oraz świątyń. Przeżyją także, wspólnie z mnichami buddyjskimi, rytuał puja, poznają zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i egzotyczne doliny. Dodatkowo uczestnicy fotoekspedycji będą mieli okazję zwiedzić ikony indyjskiego Delhi - minaret Kutb Minar, Bramę Indii i Raj Ghat. 10-dniowa fotoekspedycja to okazja, by poznać kraj ukryty za potężnymi górami, z dala od szlaków turystycznych i stworzyć wyjątkowe portfolio pełne ekspresyjnych zdjęć.
fot. Paweł Chara

Fotoekspedycja to nie tylko wędrówka przez miejsca poza tradycyjnymi szlakami oraz doświadczenie innych form cywilizacji, ale także specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat fotografii, pamiętając o haśle wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA - mówi Paweł Chara, uznany fotograf i podróżnik.

Zdobycie najpotrzebniejszej wiedzy fotograficznej ułatwi spotkanie z wykładowcą przed wyjazdem oraz liczne plenery, podczas których będzie on do dyspozycji uczestników. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.
fot. Paweł Chara

Paweł Chara - obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z "National Geographic", "Gazetą Wyborczą" i "Poznaj Świat". Od kilku lat współpracuje z Nikon Polska. Więcej o prowadzącym: www.pawelchara.pl.

Szczegółowe informacje na temat warsztatu oraz autora dostępne na: www.akademianikona.pl.

Reklama
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0