Akademia Nikona w Krainie Tysiąca Smoków. Fotoekspedycja do Bhutanu

Majestatyczne szczyty Himalajów tworzące malownicze tło dla starożytnych świątyń i klasztorów, gęste lasy, które kuszą tajemnicami, a przede wszystkim fascynujący i niezwykle gościnni mieszkańcy - Królestwo Bhutanu to prawdziwe bogactwo tematów dla każdego podróżnika-fotografa. W październiku 2011 na fotoekspedycję do tego wyjątkowego miejsca zaprasza Akademia Nikona.
fot. Paweł Chara

Dla większości osób Królestwo Bhutanu wciąż pozostaje krajem nieznanym. Jedynie nieliczni podróżnicy, którzy tam dotarli, poznali jego magiczny urok. Teraz do grona "wtajemniczonych" będą mogli dołączyć uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona, która odbędzie się między 5 a 15 października 2011.

Wyprawa łączy w sobie odkrywanie tego wciśniętego między Chiny a Indie kraju - jego przyrody, religii, kultury - z nauką sztuki fotografii pod okiem profesjonalisty, Pawła Chary. Fotoekspedycja została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Globtroterzy podejmą wyzwanie uchwycenia w kadrze przepełnionych mistycyzmem klasztorów oraz świątyń. Przeżyją także, wspólnie z mnichami buddyjskimi, rytuał puja, poznają zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i egzotyczne doliny. Dodatkowo uczestnicy fotoekspedycji będą mieli okazję zwiedzić ikony indyjskiego Delhi - minaret Kutb Minar, Bramę Indii i Raj Ghat. 10-dniowa fotoekspedycja to okazja, by poznać kraj ukryty za potężnymi górami, z dala od szlaków turystycznych i stworzyć wyjątkowe portfolio pełne ekspresyjnych zdjęć.
fot. Paweł Chara

Fotoekspedycja to nie tylko wędrówka przez miejsca poza tradycyjnymi szlakami oraz doświadczenie innych form cywilizacji, ale także specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat fotografii, pamiętając o haśle wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA - mówi Paweł Chara, uznany fotograf i podróżnik.

Zdobycie najpotrzebniejszej wiedzy fotograficznej ułatwi spotkanie z wykładowcą przed wyjazdem oraz liczne plenery, podczas których będzie on do dyspozycji uczestników. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.
fot. Paweł Chara

Paweł Chara - obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z "National Geographic", "Gazetą Wyborczą" i "Poznaj Świat". Od kilku lat współpracuje z Nikon Polska. Więcej o prowadzącym: www.pawelchara.pl.

Szczegółowe informacje na temat warsztatu oraz autora dostępne na: www.akademianikona.pl.

Reklama
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0