Akademia Nikona w Krainie Tysiąca Smoków. Fotoekspedycja do Bhutanu

Majestatyczne szczyty Himalajów tworzące malownicze tło dla starożytnych świątyń i klasztorów, gęste lasy, które kuszą tajemnicami, a przede wszystkim fascynujący i niezwykle gościnni mieszkańcy - Królestwo Bhutanu to prawdziwe bogactwo tematów dla każdego podróżnika-fotografa. W październiku 2011 na fotoekspedycję do tego wyjątkowego miejsca zaprasza Akademia Nikona.
fot. Paweł Chara

Dla większości osób Królestwo Bhutanu wciąż pozostaje krajem nieznanym. Jedynie nieliczni podróżnicy, którzy tam dotarli, poznali jego magiczny urok. Teraz do grona "wtajemniczonych" będą mogli dołączyć uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona, która odbędzie się między 5 a 15 października 2011.

Wyprawa łączy w sobie odkrywanie tego wciśniętego między Chiny a Indie kraju - jego przyrody, religii, kultury - z nauką sztuki fotografii pod okiem profesjonalisty, Pawła Chary. Fotoekspedycja została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Globtroterzy podejmą wyzwanie uchwycenia w kadrze przepełnionych mistycyzmem klasztorów oraz świątyń. Przeżyją także, wspólnie z mnichami buddyjskimi, rytuał puja, poznają zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i egzotyczne doliny. Dodatkowo uczestnicy fotoekspedycji będą mieli okazję zwiedzić ikony indyjskiego Delhi - minaret Kutb Minar, Bramę Indii i Raj Ghat. 10-dniowa fotoekspedycja to okazja, by poznać kraj ukryty za potężnymi górami, z dala od szlaków turystycznych i stworzyć wyjątkowe portfolio pełne ekspresyjnych zdjęć.
fot. Paweł Chara

Fotoekspedycja to nie tylko wędrówka przez miejsca poza tradycyjnymi szlakami oraz doświadczenie innych form cywilizacji, ale także specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat fotografii, pamiętając o haśle wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA - mówi Paweł Chara, uznany fotograf i podróżnik.

Zdobycie najpotrzebniejszej wiedzy fotograficznej ułatwi spotkanie z wykładowcą przed wyjazdem oraz liczne plenery, podczas których będzie on do dyspozycji uczestników. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.
fot. Paweł Chara

Paweł Chara - obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z "National Geographic", "Gazetą Wyborczą" i "Poznaj Świat". Od kilku lat współpracuje z Nikon Polska. Więcej o prowadzącym: www.pawelchara.pl.

Szczegółowe informacje na temat warsztatu oraz autora dostępne na: www.akademianikona.pl.

Reklama
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0