Akademia Nikona w Krainie Tysiąca Smoków. Fotoekspedycja do Bhutanu

Majestatyczne szczyty Himalajów tworzące malownicze tło dla starożytnych świątyń i klasztorów, gęste lasy, które kuszą tajemnicami, a przede wszystkim fascynujący i niezwykle gościnni mieszkańcy - Królestwo Bhutanu to prawdziwe bogactwo tematów dla każdego podróżnika-fotografa. W październiku 2011 na fotoekspedycję do tego wyjątkowego miejsca zaprasza Akademia Nikona.
fot. Paweł Chara

Dla większości osób Królestwo Bhutanu wciąż pozostaje krajem nieznanym. Jedynie nieliczni podróżnicy, którzy tam dotarli, poznali jego magiczny urok. Teraz do grona "wtajemniczonych" będą mogli dołączyć uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona, która odbędzie się między 5 a 15 października 2011.

Wyprawa łączy w sobie odkrywanie tego wciśniętego między Chiny a Indie kraju - jego przyrody, religii, kultury - z nauką sztuki fotografii pod okiem profesjonalisty, Pawła Chary. Fotoekspedycja została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Globtroterzy podejmą wyzwanie uchwycenia w kadrze przepełnionych mistycyzmem klasztorów oraz świątyń. Przeżyją także, wspólnie z mnichami buddyjskimi, rytuał puja, poznają zwyczaje młodych Bhutańczyków oraz skosztują przysmaków przygotowanych przez lokalną rodzinę. A wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów tworzonych przez górskie przełęcze i egzotyczne doliny. Dodatkowo uczestnicy fotoekspedycji będą mieli okazję zwiedzić ikony indyjskiego Delhi - minaret Kutb Minar, Bramę Indii i Raj Ghat. 10-dniowa fotoekspedycja to okazja, by poznać kraj ukryty za potężnymi górami, z dala od szlaków turystycznych i stworzyć wyjątkowe portfolio pełne ekspresyjnych zdjęć.
fot. Paweł Chara

Fotoekspedycja to nie tylko wędrówka przez miejsca poza tradycyjnymi szlakami oraz doświadczenie innych form cywilizacji, ale także specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat fotografii, pamiętając o haśle wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA - mówi Paweł Chara, uznany fotograf i podróżnik.

Zdobycie najpotrzebniejszej wiedzy fotograficznej ułatwi spotkanie z wykładowcą przed wyjazdem oraz liczne plenery, podczas których będzie on do dyspozycji uczestników. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Wyjazd będzie też okazją do przetestowania sprzętu Nikona, o jakim marzy niejeden zawodowiec.
fot. Paweł Chara

Paweł Chara - obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z "National Geographic", "Gazetą Wyborczą" i "Poznaj Świat". Od kilku lat współpracuje z Nikon Polska. Więcej o prowadzącym: www.pawelchara.pl.

Szczegółowe informacje na temat warsztatu oraz autora dostępne na: www.akademianikona.pl.

Reklama
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3