Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spotkanie z Mariuszem Foreckim w Opolu

0

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Grudzień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
W najbliższą sobotę - 11 grudnia w Opolu odbędzie się spotkanie z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim. Opowie on o swojej fascynacji fotografią; o tym, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby wspaniale fotografować i o pracy nad materiałami, które zajmują dużo czasu.
fot. Mariusz Forecki

Warsztaty Fotograficzne 2.8 zapraszają na spotkanie z Mariuszem Foreckim, czołowym polskim dokumentalistą, redaktorem magazynu 5klatek, laureatem wielu nagród, jurorem konkursów prasowych. W sobotę 11 grudnia Mariusz opowie o swojej fascynacji fotografią w Polsce o tym, że nie trzeba wyjeżdżać daleko aby wspaniale fotografować i o pracy nad materiałami, które zajmują więcej czasu. Spotkanie rozpocznie sie o godz. 17:00 przy ul. Krakowskiej 38 w Opolu.

Podczas spotkania można będzie zakupić najnowszy album Mariusz "Kocham Polskę" wraz z podpisem autora.

Więcej informacji na: www.dwaosiem.pl.

"Spotkania z fotografią" to cykl bezpłatnych warsztatów z czołowymi polskimi fotografami. Odbywają się cyklicznie co dwa miesiące, do tej pory gośćmi warsztatów byli: Wojciech Grzędziński, Tomasz Wiech, Wojciech Sienkiewicz, Witold Chojnacki, Piotr Król, Tomasz Woźny, Paweł Łączny, Natalia Dobroszycka i Filip Ćwik.

Mariusz Forecki jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jest autorem albumu "I love Poland" (www.polska1989.pl) oraz "Poznań. Kultura na każdą porę" (www.musicphoto.pl).

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły