Warsztaty z Mariuszem Foreckim w Gliwicach

W dniach 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach odbędą się warsztaty z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania warsztatu reportera.
Wieś Kamionka k. Gniezna, 1987. Zabawa wiejska. fot. Mariusz Forecki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim, które odbędą się w weekend 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach. Spotkanie skierowane jest do miłośników i entuzjastów fotografii reportażowej i dokumentalnej. W ciągu dwóch dni pod okiem Mariusza Foreckiego można będzie poznać warsztat reportera i dokumentalisty. Poczynając od podejścia do tematu, poprzez sposób realizacji zdjęć, aż do edycji zestawów do prezentacji w formie wystawy lub fotokastu. Jest to bardzo intensywna forma warsztatów, która z pewnością przyczyni się do znalezienia ciekawych tematów do realizacji fotograficznej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wybrane zestawy fotografii dokumentalnej i reportażowej wraz z komentarzem autorskim.

Mariusz Forecki jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jest autorem albumu "I love Poland' (www.polska1989.pl) oraz "Poznań. Kultura na każdą porę" (www.musicphoto.pl).

Informacje i zapisy: www.BlackBook.pl, tel.: 883 385 395, info@blackbook.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0