Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Warsztaty z Mariuszem Foreckim w Gliwicach

0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Grudzień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
W dniach 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach odbędą się warsztaty z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania warsztatu reportera.
Wieś Kamionka k. Gniezna, 1987. Zabawa wiejska. fot. Mariusz Forecki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim, które odbędą się w weekend 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach. Spotkanie skierowane jest do miłośników i entuzjastów fotografii reportażowej i dokumentalnej. W ciągu dwóch dni pod okiem Mariusza Foreckiego można będzie poznać warsztat reportera i dokumentalisty. Poczynając od podejścia do tematu, poprzez sposób realizacji zdjęć, aż do edycji zestawów do prezentacji w formie wystawy lub fotokastu. Jest to bardzo intensywna forma warsztatów, która z pewnością przyczyni się do znalezienia ciekawych tematów do realizacji fotograficznej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wybrane zestawy fotografii dokumentalnej i reportażowej wraz z komentarzem autorskim.

Mariusz Forecki jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jest autorem albumu "I love Poland' (www.polska1989.pl) oraz "Poznań. Kultura na każdą porę" (www.musicphoto.pl).

Informacje i zapisy: www.BlackBook.pl, tel.: 883 385 395, info@blackbook.p

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły