Warsztaty z Mariuszem Foreckim w Gliwicach

W dniach 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach odbędą się warsztaty z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania warsztatu reportera.
Wieś Kamionka k. Gniezna, 1987. Zabawa wiejska. fot. Mariusz Forecki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim, które odbędą się w weekend 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach. Spotkanie skierowane jest do miłośników i entuzjastów fotografii reportażowej i dokumentalnej. W ciągu dwóch dni pod okiem Mariusza Foreckiego można będzie poznać warsztat reportera i dokumentalisty. Poczynając od podejścia do tematu, poprzez sposób realizacji zdjęć, aż do edycji zestawów do prezentacji w formie wystawy lub fotokastu. Jest to bardzo intensywna forma warsztatów, która z pewnością przyczyni się do znalezienia ciekawych tematów do realizacji fotograficznej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wybrane zestawy fotografii dokumentalnej i reportażowej wraz z komentarzem autorskim.

Mariusz Forecki jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jest autorem albumu "I love Poland' (www.polska1989.pl) oraz "Poznań. Kultura na każdą porę" (www.musicphoto.pl).

Informacje i zapisy: www.BlackBook.pl, tel.: 883 385 395, info@blackbook.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3