Warsztaty z Mariuszem Foreckim w Gliwicach

W dniach 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach odbędą się warsztaty z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania warsztatu reportera.
Wieś Kamionka k. Gniezna, 1987. Zabawa wiejska. fot. Mariusz Forecki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z czołowym polskim dokumentalistą - Mariuszem Foreckim, które odbędą się w weekend 22-23 stycznia 2011 roku w Gliwicach. Spotkanie skierowane jest do miłośników i entuzjastów fotografii reportażowej i dokumentalnej. W ciągu dwóch dni pod okiem Mariusza Foreckiego można będzie poznać warsztat reportera i dokumentalisty. Poczynając od podejścia do tematu, poprzez sposób realizacji zdjęć, aż do edycji zestawów do prezentacji w formie wystawy lub fotokastu. Jest to bardzo intensywna forma warsztatów, która z pewnością przyczyni się do znalezienia ciekawych tematów do realizacji fotograficznej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wybrane zestawy fotografii dokumentalnej i reportażowej wraz z komentarzem autorskim.

Mariusz Forecki jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej (ITF) Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim, Andrzejem Marczukiem i Wojtkiem Sienkiewiczem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jest autorem albumu "I love Poland' (www.polska1989.pl) oraz "Poznań. Kultura na każdą porę" (www.musicphoto.pl).

Informacje i zapisy: www.BlackBook.pl, tel.: 883 385 395, info@blackbook.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0