Tygodniowy plener fotograficzny "Magiczne, jesienne Bieszczady"

Zapraszamy na plener w Bieszczady, które wczesną jesienią prezentują się najlepiej i najbardziej spektakularnie. Początek października zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w karpackich lasach. Duża ilość buczyny, jaworów i jesionów tworzy wówczas malownicze pejzaże przyciągające miłośników bliskiego obcowania z naturą bez wakacyjnych tłumów na górskich szlakach. Organizatorzy spotkań z fotografią w ramach projektu fotowarsztaty.com przygotowali w tym czasie tygodniowy plener (3-10 października) z niepowtarzalnymi atrakcjami.
fot. Paweł Brzozowski
Ośmiodniowy plener "Magiczne, jesienne Bieszczady" odbędzie się w dniach 3-10 października. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-ornitolog, historyk sztuki i inni). W programie między innymi:
 • całodzienna wycieczka na połoniny
 • rejs po Jeziorze Solińskim
 • objazd po najciekawszych drewnianych cerkwiach regionu
 • szybowisko: loty szybowcem lub samolotem (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą)
 • spotkania z bieszczadzką przyrodą, wycieczka przyrodnicza
 • stadnina koni
 • nocna wyprawa do ruin klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu
 • degustacje karpackich win i nalewek
 • warsztaty ginących zawodów
 • pokaz filmów bieszczadzkich, prezentacja o regionie
 • wizyta u Zdzisława Pękalskiego
 • wycieczka na Koziniec (kamieniołom)
 • wyjście(a) na wschód/zachód słońca i wiele innych
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej - w plenerze, jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.

Termin: 3-10 października 2010

Więcej informacji o plenerze znajdziemy pod adresem: fotowarsztaty.com.
Zdjęcia i relacja z zeszłorocznego pleneru: fotowarsztaty.com.
 
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników. Jak w każdej z edycji zajęć w ramach projektu fotowarsztaty.com, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów, prowadzącym zajęcia i zagrodzie Magija znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0