Tygodniowy plener fotograficzny "Magiczne, jesienne Bieszczady"

Zapraszamy na plener w Bieszczady, które wczesną jesienią prezentują się najlepiej i najbardziej spektakularnie. Początek października zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w karpackich lasach. Duża ilość buczyny, jaworów i jesionów tworzy wówczas malownicze pejzaże przyciągające miłośników bliskiego obcowania z naturą bez wakacyjnych tłumów na górskich szlakach. Organizatorzy spotkań z fotografią w ramach projektu fotowarsztaty.com przygotowali w tym czasie tygodniowy plener (3-10 października) z niepowtarzalnymi atrakcjami.
fot. Paweł Brzozowski
Ośmiodniowy plener "Magiczne, jesienne Bieszczady" odbędzie się w dniach 3-10 października. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-ornitolog, historyk sztuki i inni). W programie między innymi:
 • całodzienna wycieczka na połoniny
 • rejs po Jeziorze Solińskim
 • objazd po najciekawszych drewnianych cerkwiach regionu
 • szybowisko: loty szybowcem lub samolotem (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą)
 • spotkania z bieszczadzką przyrodą, wycieczka przyrodnicza
 • stadnina koni
 • nocna wyprawa do ruin klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu
 • degustacje karpackich win i nalewek
 • warsztaty ginących zawodów
 • pokaz filmów bieszczadzkich, prezentacja o regionie
 • wizyta u Zdzisława Pękalskiego
 • wycieczka na Koziniec (kamieniołom)
 • wyjście(a) na wschód/zachód słońca i wiele innych
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej - w plenerze, jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.

Termin: 3-10 października 2010

Więcej informacji o plenerze znajdziemy pod adresem: fotowarsztaty.com.
Zdjęcia i relacja z zeszłorocznego pleneru: fotowarsztaty.com.
 
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników. Jak w każdej z edycji zajęć w ramach projektu fotowarsztaty.com, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów, prowadzącym zajęcia i zagrodzie Magija znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5