Tygodniowy plener fotograficzny "Magiczne, jesienne Bieszczady"

Zapraszamy na plener w Bieszczady, które wczesną jesienią prezentują się najlepiej i najbardziej spektakularnie. Początek października zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w karpackich lasach. Duża ilość buczyny, jaworów i jesionów tworzy wówczas malownicze pejzaże przyciągające miłośników bliskiego obcowania z naturą bez wakacyjnych tłumów na górskich szlakach. Organizatorzy spotkań z fotografią w ramach projektu fotowarsztaty.com przygotowali w tym czasie tygodniowy plener (3-10 października) z niepowtarzalnymi atrakcjami.
fot. Paweł Brzozowski
Ośmiodniowy plener "Magiczne, jesienne Bieszczady" odbędzie się w dniach 3-10 października. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-ornitolog, historyk sztuki i inni). W programie między innymi:
 • całodzienna wycieczka na połoniny
 • rejs po Jeziorze Solińskim
 • objazd po najciekawszych drewnianych cerkwiach regionu
 • szybowisko: loty szybowcem lub samolotem (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą)
 • spotkania z bieszczadzką przyrodą, wycieczka przyrodnicza
 • stadnina koni
 • nocna wyprawa do ruin klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu
 • degustacje karpackich win i nalewek
 • warsztaty ginących zawodów
 • pokaz filmów bieszczadzkich, prezentacja o regionie
 • wizyta u Zdzisława Pękalskiego
 • wycieczka na Koziniec (kamieniołom)
 • wyjście(a) na wschód/zachód słońca i wiele innych
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej - w plenerze, jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.

Termin: 3-10 października 2010

Więcej informacji o plenerze znajdziemy pod adresem: fotowarsztaty.com.
Zdjęcia i relacja z zeszłorocznego pleneru: fotowarsztaty.com.
 
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników. Jak w każdej z edycji zajęć w ramach projektu fotowarsztaty.com, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów, prowadzącym zajęcia i zagrodzie Magija znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0