Plener fotograficzny dla Ukrainy

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Marzec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Next77, oficjalny dystrybutor produktów marki Quadralite na terenie Polski ma przyjemność zaprosić na fotograficzny plener w Pałacu Goez w Brzesku, organizowany wspólnie ze studiem fotograficznym Światłocienie. Dochód z warsztatów zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Materiał partnera

Pałac Goetz to jedna z najwspanialszych rezydencji fabrykanckich końca XIX wieku. Został wzniesiony w 1898 roku przez Jana Albina Goetza Okocimskiego - przemysłowca, króla piwa, twórcę potęgi browaru w Okocimiu, filantropa i mecenasa sztuki.

Pałac składa się z dwóch piętrowych skrzydeł bocznych połączonych galeriami z korpusem głównym. Wnętrza zdobią figuralne i ornamentalne stiuki plafonów, tapiserie, postarzane lustra, profilowane drewniane stropy, kinkiety i żyrandole oraz wzorzyste podłogi. Zachowały się także nieliczne dzieła sztuki, witraże, meble oraz obrazy będące kopiami dzieł barokowego malarstwa hiszpańskiego, flamandzkiego i włoskiego. Wokół rozpościera się 14 hektarowy park w stylu angielskim z przepięknym starym drzewostanem.

Celem pleneru jest zbiórka pieniędzy dla obywateli Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swojej ojczyzny. Zebrana kwota z warsztatów trafi do osób, które potrzebują pomocy materialnej, włączając w to żywność czy pomoc psychologiczną. Wsparcie otrzymają Ukrainki i Ukraińcy przyjeżdżający do Polski, którzy zostali poszkodowani w wyniku konfliktu, zostawiając całe swoje dotychczasowe życie i dobytek za sobą.

Program pleneru

Sobota 26.03.2022

  • 12:00 - 17:00 Rozpoczęcie pleneru, poznanie się grupy, omówienie planu dnia. Przedstawienie modelek, które będą pozowały. Omówienie oraz dobór stylizacji. Podział na grupy.

Liczba modelek uzależniona od liczby fotografów. Pracujemy w małych grupach, max 3 fotografów na modelkę.

Niedziela 27.03.2022

Warsztaty fotografii ślubnej z Dawidem Mazurem

  • 12:00 - 14:00 Światło w fotografii ślubnej: plener z Dawidem Mazurem 1 grupa
  • 14:30 - 16:30 Światło w fotografii ślubnej: plener z Dawidem Mazurem 2 grupa

Podczas warsztatów Dawid pokaże uczestnikom, że lampa błyskowa nie gryzie, za to może sprawić, że zdjęcia będą dużo bardziej atrakcyjne. Jak korzystać z błysku i kreatywnie go wykorzystywać? Czy lampa błyskowa pomaga w zdjęciach plenerowych w słoneczny dzień i dlaczego tak? Jak wykorzystywać światło ciągłe? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziesz na warsztatach.

fot. Dawid Mazur

Na czas wydarzenia uczestnikom zostaną udostępnione obiektywy fotograficzne Irix, obiektywy fotograficzne Tokina oraz oświetlenie marki Quadralite.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Warunkiem uczestnictwa w plenerze jest okazanie dowodu wpłaty min. 300 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 25 lat niezmiennie reaguje na dramaty ludzi, spowodowane przez wojny i kataklizmy: pah.org.pl.

Zapisy i więcej informacji:

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
W poznaniu startuje kolejna edycja festiwalu książek fotograficznych i fotografii dokumentalnej XPrint. W programie wystawy, spotkania i warsztaty. Start 8...
9
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Chcesz nauczyć się efektywnie wykorzystywać światło błyskowe w sesjach plenerowych? Weź udział w warsztatach fotograficznych Quadralite z Adamem Laube. Start 27 lipca...
9
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na wrześniowe warsztaty plenerowe w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych. W programie m.in. wschód słońca na...
0