Pentax K-x - pierwsze zdjęcia testowe i plenerowe

Pentax K-x jest jednym z tych aparatów, które wzbudzają ogromną ciekawość użytkowników. Wykorzystuje 12,4-megapikselową matrycę CMOS, która według producenta charakteryzuje się niezwykle dobrą pracą na wysokich czułościach ISO. Zapraszamy do ściągnięcia i analizy pierwszych zdjęć wykonanych tym korpusem.
0
Damian Bednarzak
14 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
O Pentaksie K-x pisaliśmy wcześniej w artykule Pentax K-x - "entry-level" na poważnie. Interesująco przedstawiają się parametry matrycy światłoczułej: zakres czułości ISO 200 - 6400 z możliwością rozszerzenia o ISO 100 oraz ISO 12800. Ponadto warto przypomnieć o minimalnym czasie migawki wynoszącym 1/6000 s oraz 11-polowym układzie AF SAFOX VIII, w którym aż 9 jest krzyżowych. Bardzo dobrze prezentuje się również tryb seryjny: 4,7 kl/s, a miłośnicy filmowania docenią możliwość rejestracji wideo HD 720p.

Zdjęcia zostały wykonane na domyślnych ustawieniach aparatu, przy pomocy obiektywu kitowego (SMC DAL 18-55 mm f/3.5-5.6) oraz manualnej "stałki" SMC PENTAX-M 50 mm f/1.7. Dokładna ocena jakości zdjęć pojawi się już niedługo, w pełnym teście nowego Pentaksa, ale już teraz możemy powiedzieć, że poziom szumów do ISO 800 jest niemal niezauważalny. Natomiast najwyższe czułości ISO 3200 oraz ISO 6400 nie są jedynie chwytem marketingowym.
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)