Pentax K-x - pierwsze zdjęcia testowe i plenerowe

Pentax K-x jest jednym z tych aparatów, które wzbudzają ogromną ciekawość użytkowników. Wykorzystuje 12,4-megapikselową matrycę CMOS, która według producenta charakteryzuje się niezwykle dobrą pracą na wysokich czułościach ISO. Zapraszamy do ściągnięcia i analizy pierwszych zdjęć wykonanych tym korpusem.
O Pentaksie K-x pisaliśmy wcześniej w artykule Pentax K-x - "entry-level" na poważnie. Interesująco przedstawiają się parametry matrycy światłoczułej: zakres czułości ISO 200 - 6400 z możliwością rozszerzenia o ISO 100 oraz ISO 12800. Ponadto warto przypomnieć o minimalnym czasie migawki wynoszącym 1/6000 s oraz 11-polowym układzie AF SAFOX VIII, w którym aż 9 jest krzyżowych. Bardzo dobrze prezentuje się również tryb seryjny: 4,7 kl/s, a miłośnicy filmowania docenią możliwość rejestracji wideo HD 720p.

Zdjęcia zostały wykonane na domyślnych ustawieniach aparatu, przy pomocy obiektywu kitowego (SMC DAL 18-55 mm f/3.5-5.6) oraz manualnej "stałki" SMC PENTAX-M 50 mm f/1.7. Dokładna ocena jakości zdjęć pojawi się już niedługo, w pełnym teście nowego Pentaksa, ale już teraz możemy powiedzieć, że poziom szumów do ISO 800 jest niemal niezauważalny. Natomiast najwyższe czułości ISO 3200 oraz ISO 6400 nie są jedynie chwytem marketingowym.
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0