Nikon D3000 - test

O następcy Nikona D60 pisaliśmy dokładnie miesiąc temu. Dzisiaj przedstawiamy pełen test tego aparatu - Nikona D3000. Głównymi modyfikacjami są: zastosowanie 11-polowego układu AF oraz 3-calowego wyświetlacza LCD. Początkujący użytkownicy z pewnością docenią obecność nowej pozycji na tarczy trybów pracy - mowa o trybie podręcznika, czyli "Guide Mode".
Pierwsze wrażenia z użytkowania modelu D3000 opisywaliśmy w tym artykule. Model ten jest w hierarchii Nikona najniżej plasowanym (będącym w produkcji) korpusem cyfrowym. Dotychczas użytkownicy mogli wybierać wśród prostego modelu D60 lub stosunkowo bardzo dobrze wyposażonego, ale i drogiego D5000. W tej chwili w grupie entry - level znajdziemy także Nikona D3000, lecz nie dajmy się zwodzić oznaczeniu - bliżej jest mu do D60 niż D5000. W zasadzie najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie zamiast 3-polowego, 11-polowego układu AF - znanego między innymi z modeli D200, D80 oraz D90. Moduł Multi-CAM 1000 zbiera bardzo dobre opinie i z pewnością nie będzie powodem do narzekania dla nawet zaawansowanych miłośników fotografii.
Nikon D3000 wraz z obiektywem kitowym


Test został podzielony na następujące części:


Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2