Samsung NV100HD - krótki test

We wrześniu tego roku znana seria kompaktowych Samsungów NV rozszerzyła się o model NV100HD. Jest to do tej pory najwyższy model kompaktowych Samsungów, a człon HD w nazwie oznacza zgodność ze standardem High Definition. Aparat charakteryzuje się bardzo wysoką, 14,7 MP, rozdzielczością matrycy oraz dużym 3-calowym, dotykowym wyświetlaczem LCD. Z pewnością jest to sprzęt wyróżniający się spośród konkurencji za sprawą nie tylko powyższych, ale jeszcze kilku innych, ciekawych właściwości.
Samsung NV100HD dostarczany jest w stosunkowo niewielkim pudełku, jednak po otworzeniu zauważamy, że wypełnione jest ono "po brzegi". Stacja dokująca, pilot zdalnego sterowania oraz kabel HDMI świadczą, iż napis HD nie znalazł się tutaj przypadkiem ani nie jest chwytem czysto marketingowym. Idąc dalej tropem napisów nie sposób przeoczyć napis "14,7 MEGA PIXELS". Taka rozdzielczość w cyfrówce o kieszonkowych wymiarach? Znając politykę, a raczej kwestie marketingowo-reklamowe koncernów możemy być nieco zatrwożeni. Więcej w rozdziale "Jakość zdjęć", gdzie postaramy się zweryfikować użyteczność powyższych 14,7 MP. Cieszy możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości z prędkością 30 kl/s, a po obniżeniu rozmiarów do 320x240 aż 60kl/s. Rejestracja oczywiście z dźwiękiem oraz możliwością sterowania zoomem optycznym. Zgodnie z obecnymi trendami, Samsung NV100HD pomaga w wykonaniu nieporuszonej fotografii zastosowaną optyczną stabilizacją obrazu. Osoby chcące bliżej poznać tajniki fotografii docenią namiastkę trybu manualnego, a początkujący chętnie skorzystają z licznych trybów tematycznych, zaawansowanych funkcji wykrywania mimiki twarzy oraz trybu Upiększ - niwelującego niedoskonałości skóry.

Samsung NV100HD

bogaty zestaw: aparat, stacja dokująca, pilot

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne NV100HD:
 • 14.7 MP, CCD 1/1,72"
 • czułość matrycy: 80 - 1600 ISO (3200 ISO dla 3 MP)
 • 3.6x zoom optyczny, Schneider - KREUZNACH f = 6.0 - 21.6 mm (ekw. 35 mm: 28 - 102 mm) f/2.8 - 5.9
 • podwójna stabilizacja obrazu: optyczna (OIS) oraz elektroniczna (DIS)
 • 3-calowy, dotykowy ekran LCD (460 000 punktów)
 • nagrywanie filmów w formacie HD 1280x720, 640x480 (30 kl/s), 320x240 (60 lub 30kl/sek)
Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa, ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia testowe
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0