Samsung NV100HD - krótki test

We wrześniu tego roku znana seria kompaktowych Samsungów NV rozszerzyła się o model NV100HD. Jest to do tej pory najwyższy model kompaktowych Samsungów, a człon HD w nazwie oznacza zgodność ze standardem High Definition. Aparat charakteryzuje się bardzo wysoką, 14,7 MP, rozdzielczością matrycy oraz dużym 3-calowym, dotykowym wyświetlaczem LCD. Z pewnością jest to sprzęt wyróżniający się spośród konkurencji za sprawą nie tylko powyższych, ale jeszcze kilku innych, ciekawych właściwości.
Samsung NV100HD dostarczany jest w stosunkowo niewielkim pudełku, jednak po otworzeniu zauważamy, że wypełnione jest ono "po brzegi". Stacja dokująca, pilot zdalnego sterowania oraz kabel HDMI świadczą, iż napis HD nie znalazł się tutaj przypadkiem ani nie jest chwytem czysto marketingowym. Idąc dalej tropem napisów nie sposób przeoczyć napis "14,7 MEGA PIXELS". Taka rozdzielczość w cyfrówce o kieszonkowych wymiarach? Znając politykę, a raczej kwestie marketingowo-reklamowe koncernów możemy być nieco zatrwożeni. Więcej w rozdziale "Jakość zdjęć", gdzie postaramy się zweryfikować użyteczność powyższych 14,7 MP. Cieszy możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości z prędkością 30 kl/s, a po obniżeniu rozmiarów do 320x240 aż 60kl/s. Rejestracja oczywiście z dźwiękiem oraz możliwością sterowania zoomem optycznym. Zgodnie z obecnymi trendami, Samsung NV100HD pomaga w wykonaniu nieporuszonej fotografii zastosowaną optyczną stabilizacją obrazu. Osoby chcące bliżej poznać tajniki fotografii docenią namiastkę trybu manualnego, a początkujący chętnie skorzystają z licznych trybów tematycznych, zaawansowanych funkcji wykrywania mimiki twarzy oraz trybu Upiększ - niwelującego niedoskonałości skóry.

Samsung NV100HD

bogaty zestaw: aparat, stacja dokująca, pilot

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne NV100HD:
 • 14.7 MP, CCD 1/1,72"
 • czułość matrycy: 80 - 1600 ISO (3200 ISO dla 3 MP)
 • 3.6x zoom optyczny, Schneider - KREUZNACH f = 6.0 - 21.6 mm (ekw. 35 mm: 28 - 102 mm) f/2.8 - 5.9
 • podwójna stabilizacja obrazu: optyczna (OIS) oraz elektroniczna (DIS)
 • 3-calowy, dotykowy ekran LCD (460 000 punktów)
 • nagrywanie filmów w formacie HD 1280x720, 640x480 (30 kl/s), 320x240 (60 lub 30kl/sek)
Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa, ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia testowe
słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
18 Wrz 2018
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
1
Panasonic GH5, GH5S i G9 - mistrzowskie trio
28 Sie 2018
Linia topowych korpusów Panasonic to dziś propozycja zarówno dla wymagających filmowców jak i profesjonalnych fotografów. Przyglądamy się bliżej flagowym modelom.
0
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
10 Sie 2018
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
0
Notebook z górnej półki czy budżetowy monitor graficzny? O to, co lepiej sprawdzi się w edycji zdjęć zapytaliśmy eksperta
31 Lip 2018
Czy dobry notebook jest wystarczający do zawodowej pracy fotograficznej? Jak wypada w zestawieniu z najtańszymi na rynku monitorami graficznymi?  Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora? Zapytaliśmy o to eksperta, Radka Witana ze sklepu Wzorniki.eu.
0