Samsung NV100HD - krótki test

We wrześniu tego roku znana seria kompaktowych Samsungów NV rozszerzyła się o model NV100HD. Jest to do tej pory najwyższy model kompaktowych Samsungów, a człon HD w nazwie oznacza zgodność ze standardem High Definition. Aparat charakteryzuje się bardzo wysoką, 14,7 MP, rozdzielczością matrycy oraz dużym 3-calowym, dotykowym wyświetlaczem LCD. Z pewnością jest to sprzęt wyróżniający się spośród konkurencji za sprawą nie tylko powyższych, ale jeszcze kilku innych, ciekawych właściwości.
Samsung NV100HD dostarczany jest w stosunkowo niewielkim pudełku, jednak po otworzeniu zauważamy, że wypełnione jest ono "po brzegi". Stacja dokująca, pilot zdalnego sterowania oraz kabel HDMI świadczą, iż napis HD nie znalazł się tutaj przypadkiem ani nie jest chwytem czysto marketingowym. Idąc dalej tropem napisów nie sposób przeoczyć napis "14,7 MEGA PIXELS". Taka rozdzielczość w cyfrówce o kieszonkowych wymiarach? Znając politykę, a raczej kwestie marketingowo-reklamowe koncernów możemy być nieco zatrwożeni. Więcej w rozdziale "Jakość zdjęć", gdzie postaramy się zweryfikować użyteczność powyższych 14,7 MP. Cieszy możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości z prędkością 30 kl/s, a po obniżeniu rozmiarów do 320x240 aż 60kl/s. Rejestracja oczywiście z dźwiękiem oraz możliwością sterowania zoomem optycznym. Zgodnie z obecnymi trendami, Samsung NV100HD pomaga w wykonaniu nieporuszonej fotografii zastosowaną optyczną stabilizacją obrazu. Osoby chcące bliżej poznać tajniki fotografii docenią namiastkę trybu manualnego, a początkujący chętnie skorzystają z licznych trybów tematycznych, zaawansowanych funkcji wykrywania mimiki twarzy oraz trybu Upiększ - niwelującego niedoskonałości skóry.

Samsung NV100HD

bogaty zestaw: aparat, stacja dokująca, pilot

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne NV100HD:
 • 14.7 MP, CCD 1/1,72"
 • czułość matrycy: 80 - 1600 ISO (3200 ISO dla 3 MP)
 • 3.6x zoom optyczny, Schneider - KREUZNACH f = 6.0 - 21.6 mm (ekw. 35 mm: 28 - 102 mm) f/2.8 - 5.9
 • podwójna stabilizacja obrazu: optyczna (OIS) oraz elektroniczna (DIS)
 • 3-calowy, dotykowy ekran LCD (460 000 punktów)
 • nagrywanie filmów w formacie HD 1280x720, 640x480 (30 kl/s), 320x240 (60 lub 30kl/sek)
Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa, ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia testowe
słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Przetestuj i wygraj Samyanga AF 14 mm f/2.8 - opinia Bernarda Łętowskiego
21 Lis 2018
W październiku zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym mogliście sprawdzić w praktyce obiektyw Samyanga AF 14 mm f/2.8. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniliśmy trzech uczestników. Dziś prezentujemy Wam opinię pierwszego recenzenta, Bernarda Łętowskiego.
0
Nadchodzi Black Friday 2018 - przegląd najciekawszych promocji na sprzęt fotograficzny
20 Lis 2018
Specjalne oferty przygotowywane z okazji “czarnego piątku” na dobre już zagościły na naszym rynku. W wielu wypadkach to najlepszy moment na zakupienie wymarzonego sprzętu. Zobaczcie, jakie produkty będzie można w tym roku dorwać w atrakcyjnych cenach.
0
Przetestuj aparat Fujifilm XF10 - opinia Jakuba Barańskiego
9 Lis 2018
Fujifilm XF10 - mały kompakt z dużą matrycą i jasnym obiektywem. Czy ten aparat jest w stanie zastąpić lustrzankę podczas górskich wędrówek? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia drugi testujący, Jakub Barański.
1
Mikro Cztery Trzecie okiem zawodowców. Ambasadorzy Olympus opowiadają o swoich ulubionych szkłach
8 Lis 2018
Mikro Cztery Trzecie to nie tylko aparaty, ale przede wszystkim świetne, wyjątkowe obiektywy, które wielu fotografów skłoniły do przesiadki na mniejszy system. O zaletach swoich ulubionych szkieł, bez których nie potrafiliby już się obejść, opowiadają nam Krzysztof Śliwak, Ireneusz Walędzik i Łukasz Bożycki.
0