Canon EOS 100D - test

W trakcie tegorocznych targów w Łodzi Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki. O ile EOS 700D nie wzbudził specjalnych emocji, to najmniejsza lustrzanka APS-C na rynku, czyli Canon EOS 100D prezentuje się dość ciekawie na tle swoich konkurentów.
0
Patryk Wiśniewski
31 Maj 2013
Artykuł na: 38-48 minut

5. Menu

Ogólna budowa menu EOS-a 100D jest spójna z serią amatorskich korpusów Canona. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest menu filmowania, które jest dostępne po uruchomieniu tego trybu.

Menu fotografowania


Menu podglądu na żywo


Menu filmu


Menu trybu odtwarzania


Menu ustawień


Moje menu


Tryby odtwarzania

Aby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć dedykowany klawisz. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu. Tryb odtwarzania możemy także obsługiwać przy pomocy dotykowego ekranu LCD.


Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń, o ile wcześniej ustawiliśmy te opcję w menu głównym, i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.


Zdjęcia powiększamy i pomniejszamy za pomocą przycisków z lupką lub dotykowo. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4,9 lub wypełnienia całego ekranu miniaturkami.

Podsumowanie
Menu Canona 100D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajdujemy interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy dużą liczbę informacji, alarm prześwietleń czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu
+ zakładka moje menu
+ przewijanie powiększeń
+ histogram, histogram RGB
+ alarm prześwietleń
+ czytelne informacje o zdjęciu

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)