Sony SLT-A77 - test

Sony SLT-A77 to lustrzanka z półprzezroczystym lustrem wyposażona w 24-megapikselową matrycę CMOS o rozmiarze APS-C. Poza tym oferuje tryb seryjny 12 kl/s i elektroniczny wizjer o wyśrubowanych parametrach.

Autor: Marcin Falana

2 Grudzień 2011
Artykuł na: 38-48 minut

9. Podsumowanie
Jak przystało na flagową lustrzankę z matrycą APS-C - Sony A77 to solidnie wykonany aparat, który zapewnia bardzo dobrą ergonomię. Wygodny uchwyt, dobre rozmieszczenie elementów sterujących, menu podręczne i szerokie możliwości personalizacji korpusu to główne zalety A77 pod względem obsługi.

Największy plus należy się za 24-megapikselową matrycę CMOS, która na niskich czułościach dostarcza naprawdę dużą ilość szczegółów. Sensor wyposażony jest w skuteczny system czyszczenia i mechaniczną stabilizację pozwalającą wydłużyć ekspozycję o 2 EV.

Kolejne plusy A77 zbiera za rewelacyjny wizjer elektroniczny i świetny ekran LCD. W modelu A77 doczekaliśmy się górnego ekranu LCD, którego próżno było szukać w A700. SLT-A77 może się także pochwalić wydają baterią i wbudowanym GPS-em.

Pod względem funkcji czysto fotograficznych, jak szybkość działania, zdjęcia seryjne, pomiar światła czy automatyczny balans bieli nie mamy większych zastrzeżeń. Jedynie autofokus w słabszym oświetleniu mógłby radzić sobie lepiej.

Jeżeli chodzi o jakość zdjęć to możemy spokojnie fotografować do ISO 1600 bez większych obaw o obraz. W tym zakresie czułości A77 dostarcza bardzo dużą ilość szczegółów. SLT-A77 nie ma także problemów z dobrym odwzorowaniem barw.

Z funkcji mniej nieodzownych, ale pozytywnie wpływających na odbiór A77 należy wymienić HDR-y i panoramy z ręki. Na uwagę zasługuje także tryb filmowy, w którym możemy korzystać z szybkiego, fazowego autofokusa.

Sony A77 sprawdzi się wszędzie gdzie potrzebujemy dużej rozdzielczości i mamy dobre warunki oświetleniowe - studio, krajobraz, kreacja. Gorzej sprawdza się w słabszym oświetleniu - w szybkiej reporterce, gdzie liczy się szybki autofokus i wysokie czułości.

+ dobrej jakości materiały z jakich wykonano aparat
+ umiarkowana waga korpusu
+ dobre rozmieszczenie elementów sterujących
+ szerokie możliwości personalizacji korpusu
+ wygodny uchwyt
+ matryca o rozdzielczości 24-megapikseli
+ czyszczenie matrycy
+ wizjer elektroniczny (1,3 centymetra, 2 359 296 punktów)
+ wyświetlanie wszystkich informacji w wizjerze
+ ruchomy ekran LCD 921 600 punktów
+ wydajny akumulator
+ GPS
+ stabilizacja obrazu
+ górny wyświetlacz LCD
+ szybkość działania
+ zdjęcia seryjne 12 kl/s
+ pomiar światła
+ automatyczny balans bieli
+ HDR-y
+ panoramy z ręki
+ filmowanie Full HD z szybkim autofokusem
+ reprodukcja szczegółów do ISO 1600
+ niski poziom szumu do ISO 1600
+ nieduże odstępstwa rzeczywistych czułości ISO od deklarowanych
+ szeroki zakres dynamiczny
+ szeroki zakres tonalny

- wysoki szum powyżej ISO 1600
- skuteczność autofokusa w trudnych warunkach oświetleniowych
- brak widocznego uszczelnienia gniazd

Sony SLT-A77 uzyskał w swojej klasie 74%









]

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
24
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)