HP Deskjet F735 - Interfejs i ergonomia użytkowania

Korzystając z okazji, że HP wypuściło w ostatnim czasie drukarkę wielofunkcyjną z możliwością drukowania zdjęć w przystępnej cenie, postanowiliśmy sprawdzić jak ta niskobudżetowa propozycja rzeczywiście poradzi sobie z drukiem fotografii.

Autor: Marcin Falana

19 Marzec 2009
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

HP Deskjet F7350 to dość duża, jednak lekka drukarka. Przy wymiarach 161,5 x 437,5 x 290,4 waży zaledwie 4.9 kg. Jest solidnie wykonana, plastiki robią dobre wrażenie, a przyciski chodzą jak należy. Generalnie HP 735 oferuje przyzwoity standard wykonania jak przystało na markowy produkt.

HP Deskjet F735

Na górnej pokrywie znajdziemy panel sterujący z dobrze oznakowanymi przyciskami i ikonkami. Ich obsługa jest niezwykle intuicyjna i w większości przypadków nie ma potrzeby sięgania do instrukcji obsługi. Na górze znajdziemy diody poziomu atramentu, które pokazują poziom atramentu w każdej z kaset. Poniżej znajdziemy przyciski: skanowania, wybór papieru, skalowania, kopiowania czarno-białego, kopiowania w kolorze, wznowienia akcji, anulowania akcji oraz włącznik ON/OFF

HP Deskjet F735 - panel sterowania

Po prawej stronie stronie znajdziemy karetkę z wkładami z atramentem, które są dostępne po otwarciu drzwiczek. Sloty na kartridże są czytelnie oznaczone symbolami geometrycznymi. Kartridże pasują tylko do odpowiednich slotów, więc nie ma możliwość zainstalowania niewłaściwego wkładu.

kartridże

W razie zacięcia się papieru, możemy zdjąć tylną pokrywę i z łatwością pozbyć się kłopotliwego nośnika. Z tyłu znajdziemy jeszcze gniazdo zasilania i złącze do podłączenia drukarki do komputera. HP Deskjet F735 jak większość drukarek nie została wyposażona w kabel łączący z komputerem, więc warto pamiętać o jego kupnie, gdy zleży nam na szybkim podłączeniu drukarki.

HP Deskjet F735 trzeba zliczyć do głośnych drukarek, które zanim zaczną drukować dają o tym wyraźnie znać różnymi dźwiękami.

W zakładce HP Message Center znajduje się ikonka Maintain Printer pozwalająca się znów dostać do zakładki Configuration Settings dzięki, której mamy dostęp do najważniejszych informacji i czynności związanych z drukarką.

Dowiemy się jaki stan mają nasze wkłady i jakiego są typu. Możemy wydrukować stronę próbną, wyczyścić kartridże i wyczyścić mechanizm rolek, żeby drukarka nie brudziła drugiej strony wydruku i sprawnie podawała papier. Poza tym Hp Deskjet F735 pozwala na wyrównanie strony, co jest zalecane przy wymianie wkładów. Wszystkie czynności są dość jasno opisane niestety w języku angielskim.

Poza tym z drukarką HP Deskjet F735 dostajemy prosty program do skanowania i podstawowej edycji naszych skanów HP Photosmart Studio.

zakładka programu HP Photosmart Studio

Jak widać obsługa drukarki HP Deskjet F735 jest prosta i intuicyjna. Podczas wydruków zdjęć warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór papieru fotograficznego. Dzięki temu możemy uniknąć przypadkowych ustawień, które skutkują wydrukami o słabszej jakości.

HP Deskjet F735 nie oferuje możliwości skalibrowania kolorystyki wydruku. Do dyspozycji mamy jedynie zakładkę Color Options, która umożliwia podstawowe dostosowanie kolorystyki wydruku do naszych wymagań.

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Szybki jak błyskawica SanDisk Professional SSD PRO-G40 - test dysku przenośnego
Szybki jak błyskawica SanDisk Professional SSD PRO-G40 - test dysku przenośnego
Mały, lekki i pancerny (IP 68), ale przede wszystkim zgodny również ze standardem Thunderbolt 3. Zdaniem producenta ma się to przekładać na nawet 3-krotnie szybsze transfery niż w przypadku...
22
Powiązane artykuły