Podsumowanie

Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie

Tenba Fulton 14L trzyma bardzo dobry balans między plecakiem stricte fotograficznym, a miejskim. Plecak jest zgrabny, lekki, dobrze wygląda i oferuje naprawdę dużo miejsca na sprzęt fotograficzny. Do tego otrzymujemy wyjątkowo wygodny i praktyczny system zamknięcia głównej komory typu rolltop i tylny dostęp do sprzętu, dzięki czemu wyciągnięcie go z plecaka przez osoby trzecie w chwili naszej nieuwagi nie wchodzi w grę.

Fakt dużej pojemności komory na sprzęt odbija się jednak na przestrzeni przeznaczonej na rzeczy codziennego użytku. Na pewno nie jest to plecak, w który oprócz sprzętu moglibyśmy zapakować niezbędne rzeczy na dwudniowy wypad do innego miasta. To raczej konstrukcja na kilkugodzinne wypady z aparatem na miasto czy też plecak, który możemy zabrać na mniejsze zlecenie i w razie potrzeby włożyć do niego okrycie wierzchnie i prowiant. Niestety w tym drugim wypadku ogranicza nas największy minut aparatu, jakim jest brak przegrody na laptopa. Żałujemy też, że projektanci nie przewidzieli zamykanych wewnętrznych kieszeni na mniejsze akcesoria.

W żadnym wypadku nie można jednak powiedzieć, że jest to plecak zły. To bardzo dobrze przemyślana i adekwatnie wyceniona konstrukcja, którą pokochają hobbyści i wszyscy inni szukający plecaka na co dzień, który zapewni wymagane bezpieczeństwo w przypadku transportu sprzętu. Dobrze sprawdzi się także jako bagaż podręczny do samolotu. Jest przy tym bardzo wygodny, doskonale przylega do pleców, a jego wykonanie stoi na wysokim poziomie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy stosunek jakości do ceny.

Poza tym, to obecnie chyba najładniejszy (a zarazem zupełnie bezpretensjonalny pod względem wzornictwa) plecak miejsko-fotograficzny na naszym rynku.

Plusy i minusy:

+ design i wykonanie

+ gabaryty

+ wygoda noszenia

+ duża komora na sprzęt

+ możliwość regulowania przegród

+ uchwyt na statyw

+ wygodne boczne kieszenie

+ bezpieczeństwo sprzętu

 

- brak kieszeni na laptopa

- brak zamykanych kieszeni na akcesoria

- niewiele miejsca w głównej komorze

- paski kompresyjne zamiast zatrzasków

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)