Tenba Fulton 14L - test plecaka

Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Mogłoby się wydawać, że w kwestii plecaków fotograficznych powiedziano już wszystko, jednak gdy rok temu szukałem plecaka typu roll-top, który z jednej strony miałby posłużyć za akcesorium do bezpiecznego transportu sprzętu, a z drugiej był na tyle pojemny, by mógł być używany jako codzienny “miejski” plecak, koniec końców stanęło na produkcie firmy w żaden sposób nie związanej z fotografią i dodatkowym insercie. Na rynku zwyczajnie nie było plecaka fotograficznego, który spełniałby moje i tak niewygórowane kryteria. A jak już się jakiś trafił albo okazywał się kosmicznie drogi, albo odznaczał się kującym w oczy wzornictwem.

Teraz na rynku debiutuje linia Tenba Fulton, która na pierwszy rzut oka ma wszystko, by trafić w gusta osób, potrzebujących uniwersalnego, stosunkowo niedrogiego plecaka miejsko-fotograficznego, który będzie towarzyszem tak niedługich wypadów z aparatem, jak i dojazdów do pracy czy załatwiania spraw na mieście. Oferuje przy tym design, który nie krzyczy “plecak fotograficzny” i przyjemnie łączy tradycyjną “płócienną” kolorystykę (dostępna także wersja czarna) z nowoczesnymi rozwiązaniami. Do tego wyjątkowo praktyczne zamknięcie typu roll-top i dobrze wyważona cena - 350-399 zł (w zależności od pojemności).

W ofercie serii Tenba Fulton znajdują się aktualnie dwa modele - o pojemności 14 i 10 L. Optycznie różnice między obydwoma modelami nie są duże (to raptem 4 litry różnicy) dlatego do testu zdecydowaliśmy się wybrać ten większy model. Przy wymiarach 28 x 44 x 15 cm to nadal kompaktowa, mieszcząca się w granicach przyzwoitości konstrukcja, która jednak powinna pozwolić zmieścić do środka nieco więcej niż jej mniejszy bliźniak.

Tutaj warto odnotować, że w przypadku modelu o pojemności 10 L nieco mniejsze gabaryty (27 x 40 x 13 cm) otrzymujemy także kosztem nieco mniejszego modułu na sprzęt, a nie jedynie komory na akcesoria i rzeczy codziennego użytku. Różnica nie jest diametralna, ale w modelu 14 L, oprócz aparatu i obiektywu zmieścimy nawet drona Mavic 2. W przypadku wersji 10L może być z tym problem.

Specyfikacja:

Nazwa Tenba Fulton 14L / 10L
Producent
Typ plecak miejsko-fotograficzny
plecak typu roll-top
Pojemność 14L / 10L
Dzielona komora główna tak
Wyjmowany insert nie
Dostęp do sprzętu tylny
Kieszeń na rzeczy osobiste tak
Kieszeń na akcesoria tak
Kieszeń na laptopa nie
Kieszenie boczne tak
Uchwyt na statyw tak
Materiał Poliester (600D)
Odporność na warunki atmosferyczne tak
Pas biodrowy nie
Wymiary zewnętrzne 28 x 44 x 15 cm / 27 x 40 x 13 cm
Wymiary wewnętrzne 23 x 25 x 13 cm / 20 x 22 x 10 cm
Waga 0,9 kg / 0,8 kg
Pokrowiec przeciwdeszczowy nie
Cena w dniu premiery 399 zł / 350 zł

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)