Tenba Fulton 14L - test plecaka

Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.

1
Maciej Luśtyk
21 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Mogłoby się wydawać, że w kwestii plecaków fotograficznych powiedziano już wszystko, jednak gdy rok temu szukałem plecaka typu roll-top, który z jednej strony miałby posłużyć za akcesorium do bezpiecznego transportu sprzętu, a z drugiej był na tyle pojemny, by mógł być używany jako codzienny “miejski” plecak, koniec końców stanęło na produkcie firmy w żaden sposób nie związanej z fotografią i dodatkowym insercie. Na rynku zwyczajnie nie było plecaka fotograficznego, który spełniałby moje i tak niewygórowane kryteria. A jak już się jakiś trafił albo okazywał się kosmicznie drogi, albo odznaczał się kującym w oczy wzornictwem.

Teraz na rynku debiutuje linia Tenba Fulton, która na pierwszy rzut oka ma wszystko, by trafić w gusta osób, potrzebujących uniwersalnego, stosunkowo niedrogiego plecaka miejsko-fotograficznego, który będzie towarzyszem tak niedługich wypadów z aparatem, jak i dojazdów do pracy czy załatwiania spraw na mieście. Oferuje przy tym design, który nie krzyczy “plecak fotograficzny” i przyjemnie łączy tradycyjną “płócienną” kolorystykę (dostępna także wersja czarna) z nowoczesnymi rozwiązaniami. Do tego wyjątkowo praktyczne zamknięcie typu roll-top i dobrze wyważona cena - 350-399 zł (w zależności od pojemności).

W ofercie serii Tenba Fulton znajdują się aktualnie dwa modele - o pojemności 14 i 10 L. Optycznie różnice między obydwoma modelami nie są duże (to raptem 4 litry różnicy) dlatego do testu zdecydowaliśmy się wybrać ten większy model. Przy wymiarach 28 x 44 x 15 cm to nadal kompaktowa, mieszcząca się w granicach przyzwoitości konstrukcja, która jednak powinna pozwolić zmieścić do środka nieco więcej niż jej mniejszy bliźniak.

Tutaj warto odnotować, że w przypadku modelu o pojemności 10 L nieco mniejsze gabaryty (27 x 40 x 13 cm) otrzymujemy także kosztem nieco mniejszego modułu na sprzęt, a nie jedynie komory na akcesoria i rzeczy codziennego użytku. Różnica nie jest diametralna, ale w modelu 14 L, oprócz aparatu i obiektywu zmieścimy nawet drona Mavic 2. W przypadku wersji 10L może być z tym problem.

Specyfikacja:

Nazwa Tenba Fulton 14L / 10L
Producent
Typ plecak miejsko-fotograficzny, plecak typu roll-top
Pojemność 14L / 10L
Dzielona komora główna tak
Wyjmowany insert nie
Dostęp do sprzętu tylny
Kieszeń na rzeczy osobiste tak
Kieszeń na akcesoria tak
Kieszeń na laptopa nie
Kieszenie boczne tak
Uchwyt na statyw tak
Materiał Poliester (600D)
Odporność na warunki atmosferyczne tak
Pas biodrowy nie
Wymiary zewnętrzne 28 x 44 x 15 cm / 27 x 40 x 13 cm
Wymiary wewnętrzne 23 x 25 x 13 cm / 20 x 22 x 10 cm
Waga 0,9 kg / 0,8 kg
Pokrowiec przeciwdeszczowy nie
Cena w dniu premiery 399 zł / 350 zł

Spis treści

Poprzednia

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)