Tenba Fulton 14L - test plecaka

Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.

1
Maciej Luśtyk
21 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie

Tenba Fulton 14L trzyma bardzo dobry balans między plecakiem stricte fotograficznym, a miejskim. Plecak jest zgrabny, lekki, dobrze wygląda i oferuje naprawdę dużo miejsca na sprzęt fotograficzny. Do tego otrzymujemy wyjątkowo wygodny i praktyczny system zamknięcia głównej komory typu rolltop i tylny dostęp do sprzętu, dzięki czemu wyciągnięcie go z plecaka przez osoby trzecie w chwili naszej nieuwagi nie wchodzi w grę.

Fakt dużej pojemności komory na sprzęt odbija się jednak na przestrzeni przeznaczonej na rzeczy codziennego użytku. Na pewno nie jest to plecak, w który oprócz sprzętu moglibyśmy zapakować niezbędne rzeczy na dwudniowy wypad do innego miasta. To raczej konstrukcja na kilkugodzinne wypady z aparatem na miasto czy też plecak, który możemy zabrać na mniejsze zlecenie i w razie potrzeby włożyć do niego okrycie wierzchnie i prowiant. Niestety w tym drugim wypadku ogranicza nas największy minut aparatu, jakim jest brak przegrody na laptopa. Żałujemy też, że projektanci nie przewidzieli zamykanych wewnętrznych kieszeni na mniejsze akcesoria.

W żadnym wypadku nie można jednak powiedzieć, że jest to plecak zły. To bardzo dobrze przemyślana i adekwatnie wyceniona konstrukcja, którą pokochają hobbyści i wszyscy inni szukający plecaka na co dzień, który zapewni wymagane bezpieczeństwo w przypadku transportu sprzętu. Dobrze sprawdzi się także jako bagaż podręczny do samolotu. Jest przy tym bardzo wygodny, doskonale przylega do pleców, a jego wykonanie stoi na wysokim poziomie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy stosunek jakości do ceny.

Poza tym, to obecnie chyba najładniejszy (a zarazem zupełnie bezpretensjonalny pod względem wzornictwa) plecak miejsko-fotograficzny na naszym rynku.

Plusy i minusy:

+ design i wykonanie

+ gabaryty

+ wygoda noszenia

+ duża komora na sprzęt

+ możliwość regulowania przegród

+ uchwyt na statyw

+ wygodne boczne kieszenie

+ bezpieczeństwo sprzętu

 

- brak kieszeni na laptopa

- brak zamykanych kieszeni na akcesoria

- niewiele miejsca w głównej komorze

- paski kompresyjne zamiast zatrzasków

Spis treści

Następna

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)