Podsumowanie

Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.

2

Autor: Krzysztof Basel

27 Czerwiec 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Podsumowanie

WD My Passport Wireless SSD dowodzi, że skuteczny i szybki backup możemy robić także będąc w terenie, w podróży czy na wakacjach. To urządzenie z założenia bardzo podobne do WD My Passport Wireless PRO - służy nie tylko jako przenośny magazyn danych, ale oferuje też możliwość zgrywania zdjęć przez czytnik kart SD 3.0, łączność Wi-Fi i wbudowaną baterię z funkcją power banku.

W wersji Wireless SSD wyeliminowano większość wad modelu PRO. Gumowa nakładka chroni obudowę przed zarysowaniami i efektami upadków z wysokości do 1 m. Zastosowanie dysku SSD sprawiło, że prędkość zgrywania zdjęć z kart pamięci oraz pracy po podłączeniu do komputera jest kilkukrotnie wyższa. Potencjalnie ograniczono w ten sposób także awaryjność, ponieważ dyski HDD z zasady są dużo mniej odporne na wstrząsy. Po połączeniu przez Wi-Fi ze smartfonem, aplikacja WD My Cloud wczytuje podgląd zdjęć, w tym z plików RAW, zatem możemy sprawnie przeglądać fotografie na dysku oraz włożonej karcie pamięci.

Niestety, dopracowania wymaga współpraca ze smartfonami. Wczytywanie dużych zdjęć jest dosyć wolne, a dysk nie wspiera mobilnych aplikacji do edycji zdjęć. Chcąc je obrobić na smartfonie czy tablecie, trzeba je najpierw pobrać. Szkoda, z pewnością można by to rozwiązać lepiej. W sprzęcie tej klasy brakuje nam też nowoczesnego, szybkiego i uniwersalnego złącza USB 3.1. Wprawdzie możemy podpiąć do dysku zewnętrzny czytnik kart, ale transfer będzie wolny, ponieważ do zgrywania służy port USB 2.0. Kupując urządzenie za 3700 zł w najdroższej wersji, można wymagać rozwiązań z najwyższej półki.

WD My Passport Wireless SSD ma swoje wady, ale to świetne urządzenie. Bez wątpienia lepsze, niż wersja PRO, ale niestety też o wiele, wiele droższe. Jeśli prędkość pracy oraz bezpieczeństwo danych jest dla Ciebie najważniejsze, a cena nie jest przeszkodą, będziesz zadowolony z WD My Passport Wireless SSD. Chcąc zaoszczędzić, warto zwrócić uwagę także na starszy model PRO, który ma identyczne funkcjonalności, jest wolniejszy, ale kosztuje nawet trzy razy mniej.

Spis treści

Następna

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
Sandisk Portable SSD to dobrze znana linia wytrzymałych i kompaktowych dysków. Najnowszy model z linii PRO ma być również rekordowo szybki. Postanowiliśmy to...
14
2
BenQ SW321C - test monitora
BenQ SW321C - test monitora
Pełne 32 cale przy rozdzielczości 4K UHD, 99% Adobe RGB, sprzętowa kalibracja obrazu, a do tego nowy system stabilizacji koloru i jasności ekranu. Sprawdzamy, jak w praktyce spisuje się BenQ...
136
7
BenQ SW321C - pierwsze wrażenia
BenQ SW321C - pierwsze wrażenia
Druga odsłona topowego, ale wciąż przystępnego cenowo monitora graficznego 4K UHD ze sprzętową kalibracją obrazu, 99% pokryciem Adobe RGB i przekątną aż 32 cale. Przyglądamy się możliwościom...
20
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)