Vanguard Abeo Pro 283 CT - test

Vanguard Abeo Pro 283 CT to zaawansowany, karbonowy statyw, który jest dostarczany w zestawie z głowicą pistoletową GH-300T, z której możemy korzystać jak z prostego wężyka spustowego. O tym jak ta propozycja sprawdza się w praktyce możecie przekonać się z naszego artykułu.

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Październik 2013
Artykuł na: 6-9 minut

Podsumowanie

Vanguard Abeo Pro 283 CT to uniwersalny statyw, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Dzięki wykorzystaniu włókien węglowych zyskujemy na wadzę ponad pół kilograma w porównaniu do analogicznego statywu wykonanego z aluminium. Pomimo karbonowych nóg nie musimy się obawiać o solidność zestawu, czy jego udźwig - 7kg.

statyw Vanguard Abeo Pro 283 CT

Z kolei głowica GH-300T sprawdzi się świetnie przy fotografii sportowej lub przy długich czasach naświetlania dzięki wbudowanemu spustowi migawki. Dwie opcje panoramowania zadowolą zarówno filmowców jak i fotografów.

Jedyną poważną wadą tej propozycji jest jej cena. Za sam statyw musimy zapłacić równowartość około 300 funtów co nikogo nie powinno dziwić przy zastosowanej technologii. Ale jeżeli już się zdecydujemy to na pewno nie będziemy żałować. Zwłaszcza, jeżeli jesteśmy fotografami, którzy walczą o każdy kilogram bagażu.

Ostatnia uwaga jaka przyszła nam do głowy to wybierając tak lekki statyw jak Vanguard Abeo Pro 283 CT, raczej zdecydowalibyśmy się na lżejszą głowicę kulową w celu utrzymania niedużej wagi zestawu, niż na głowicę pistoletową GH-300T.

+ szybkie rozstawianie

+ szeroki zakres ruchów

+ wysokość

+ stosunkowa nieduża masa

+ bardzo dobra jakość wykonania

+ 3 rodzaje końcówek statywu

+ możliwość obciążenia na haku

+ obciążenie do 7kg

+ poprzeczna kolumna

- wysoka cen

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Niczym mityczny Fenix, nowy barwny film Harman Technologies symbolizować ma nadzieję, transformację i odrodzenie oferty producenta na rynku analogowej fotografii. Sprawdziliśmy jak w praktyce...
50
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
29
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)