Foveon

Wszystkie artykuły z tagiem: "Foveon" w serwisie fotopolis.pl:
Sigma dp2 Quattro - zdjęcia testowe
Kilkadziesiąt minut temu do naszej redakcji trafił finalny egzemplarz aparatu Sigma dp2 Quattro. W Warszawie za oknem ulewa, dlatego pierwsze zdjęcia plenerowe odkładamy na później. Na razie publikujemy zestaw zdjęć naszej scenki testowej na wszystkich czułościach.
30 Cze 2014
Michal Grzegorczyk
0
Sigma dp Quattro - nowy Foveon w trzech kompaktach
Koncern Sigma zapowiedział nową generację kompaktów z serii dp. Japończycy opracowali nowy typ 19,6-megapikselowej matrycy Foveon X3 "Quattro" oraz wyjątkowo nietypową obudowę. W serii znajdą się trzy modele: dp1, dp2 i dp3 o ogniskowych, odpowiednio, 28, 45 i 75 milimetrów (ekwiwalent).
10 Lut 2014
Michal Grzegorczyk
0
Sigma Photo Pro 5.5
CES 2013Wczoraj pisaliśmy o premierze nowego, zaawansowanego kompaktu Sigmy z serii DP. Nikogo więc nie powinna dziwić aktualizacja firmowego oprogramowania, które pozwoli obrobić pliki RAW z aparatów wyposażonych w matrycę Foveon.
8 Sty 2013
Patryk Wiśniewski
0
Sigma DP2 Merill - test
Sigma DP2 Merill to kolejna odsłona kompaktu w wykonaniu japońskiego producenta. Została wyposażona w matrycę APS-C o rozdzielczości 15-megapikseli w technologii Foveon. W połączeniu z obiektywem o ogniskowej 30mm i świetle f/2,8 ma dać rewelacyjne rezultaty zdjęciowe. O tym, czy tak będzie rzeczywiście, przekonamy się w naszym teście.
19 Paź 2012
Patryk Wiśniewski
0
Sigma DP1s - drobne zmiany
Sigma zaprezentowała nową wersję modelu DP1. Zmiany obejmują dodanie literki "s" w nazwie, możliwość jednoczesnego rejestrowania JPEG-ów i RAW-ów oraz, według producenta, lepsze rejestrowanie zdjęć pod światło.
2 Paź 2009
Michal Grzegorczyk
0
Sigma nowym właścicielem Foveona
Koncern Sigma poinformował o przejęciu firmy Foveon Inc., producenta trójwarstwowywych matryc "X3" używanych przez Sigmę w jej lustrzankach i aparatach kompaktowych.
12 Lis 2008
Michal Grzegorczyk
0
Sigma DP1 - test
Sigma DP1 była jednym z najbardziej oczekiwanych aparatów cyfrowych. Potencjalnym użytkownikom - zaawansowanym amatorom, pasjonatom fotografii czy nawet zawodowcom - od samego początku spodobał się pomysł małego aparatu oferującego jakość zdjęć znaną z lustrzanek. Czy Sigma DP1 ma szansę sprostać oczekiwaniom? Zapraszamy do lektury testu.
14 Lip 2008
Michal Grzegorczyk
0
Sigma DP1 - producent publikuje zdjęcia próbne
Koncern Sigma postanowił nieco podgrzać atmosferę wokół modelu DP1. Na japońską wersję oficjalnej strony projektu trafiły pierwsze próbne zdjęcia. Większość z nich wykonano na najniższej czułości, lecz mimo tego mogą być ciekawym materiałem do analizy możliwośći aparatu.
27 Lut 2008
Michal Grzegorczyk
0
Sigma DP1 - sprzedaż rusza wiosną
PMA 08. Koncern Sigma zamierza chyba w końcu doprowadzić do końca projekt "DP1". Przypomnijmy, że chodzi o kieszonkowy kompakt ze stałoogiskowym, szerokokątnym obiektywem i matrycą typu Foveon X3 rozmiaru APS-C o rozdzielczości 14 megapikseli. Pierwszy prototyp został pokazany na targach Photokina 2006, później były kolejne opóźnienia i zawirowania - teraz deklaracja jest jasna: sprzedaż rusza wiosną.
31 Sty 2008
Michal Grzegorczyk
0