Sigma dp2 Quattro - zdjęcia testowe

Sigma dp2 Quattro - zdjęcia testowe ocena 0%

Kilkadziesiąt minut temu do naszej redakcji trafił finalny egzemplarz aparatu Sigma dp2 Quattro. W Warszawie za oknem ulewa, dlatego pierwsze zdjęcia plenerowe odkładamy na później. Na razie publikujemy zestaw zdjęć naszej scenki testowej na wszystkich czułościach.

Aparat Sigma dp2 Quattro to nowość zaprezentowana po raz pierwszy w lutym na targach CP+ w Japonii. W trakcie naszej wizyty w Jokohamie mieliśmy okazję wziąć do ręki egzemplarz przedprodukcyjny. Spisaliśmy wtedy nasze pierwsze wrażenia. Dziś do naszej redakcji dotarł finalny egzemplarz modelu dp2 Quattro. Zaczynamy nasz pełny test, a na razie publikujemy wycinki 1:1 naszej scenki testowej, a także zdjęcia w pełnej rozdzielczości do pobrania (w tym trzy pliki RAW). Przed rozpoczęciem fotografowania zresetowaliśmy aparat do ustawień domyślnych.

Przypominamy - w kompaktach z serii Sigma dp Quattro japoński producent zastosował nową matrycę Foveon. Tak jak wcześniej składa się ona z trzech warstw. W poprzednich wersjach matrycy tego typu mieliśmy do czynienia z trzema warstwami o takiej samej rozdzielczości odpowiedzialnymi za rejestrację trzech kolorów RGB. W nowej matrycy Foveon X3 "Quattro" górna warstwa ma rozdzielczość 19,6 megapikseli (i taki rozmiar mają ostatecznie zdjęcia bez interpolacji), natomiast dwie niższe warstwy mają rozdzielczość 4,9 megapikseli każda. Według Sigmy stosunek liczby pikseli wynoszący 4:1:1 z jednej strony utrzyma zalety dotychczasowych Foveonów, a z drugiej pozwoli przyspieszyć obróbkę zdjęć i zredukować poziom zaszumienia obrazu (ostatnia generacja Foveonów miała po trzy matryce o rozdzielczości 15 mp każda).

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)Zdjęcia do pobrania

1/8 s, f/4.0, ISO 100, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/15 s, f/4.0, ISO 200, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/30 s, f/4.0, ISO 400, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/60 s, f/4.0, ISO 800, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/125 s, f/4.0, ISO 1600, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/250 s, f/4.0, ISO 3200, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/500 s, f/4.0, ISO 6400, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2