Sigma dp2 Quattro - zdjęcia testowe

Kilkadziesiąt minut temu do naszej redakcji trafił finalny egzemplarz aparatu Sigma dp2 Quattro. W Warszawie za oknem ulewa, dlatego pierwsze zdjęcia plenerowe odkładamy na później. Na razie publikujemy zestaw zdjęć naszej scenki testowej na wszystkich czułościach.

Autor: Michal Grzegorczyk

30 Czerwiec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty

Aparat Sigma dp2 Quattro to nowość zaprezentowana po raz pierwszy w lutym na targach CP+ w Japonii. W trakcie naszej wizyty w Jokohamie mieliśmy okazję wziąć do ręki egzemplarz przedprodukcyjny. Spisaliśmy wtedy nasze pierwsze wrażenia. Dziś do naszej redakcji dotarł finalny egzemplarz modelu dp2 Quattro. Zaczynamy nasz pełny test, a na razie publikujemy wycinki 1:1 naszej scenki testowej, a także zdjęcia w pełnej rozdzielczości do pobrania (w tym trzy pliki RAW). Przed rozpoczęciem fotografowania zresetowaliśmy aparat do ustawień domyślnych.

Przypominamy - w kompaktach z serii Sigma dp Quattro japoński producent zastosował nową matrycę Foveon. Tak jak wcześniej składa się ona z trzech warstw. W poprzednich wersjach matrycy tego typu mieliśmy do czynienia z trzema warstwami o takiej samej rozdzielczości odpowiedzialnymi za rejestrację trzech kolorów RGB. W nowej matrycy Foveon X3 "Quattro" górna warstwa ma rozdzielczość 19,6 megapikseli (i taki rozmiar mają ostatecznie zdjęcia bez interpolacji), natomiast dwie niższe warstwy mają rozdzielczość 4,9 megapikseli każda. Według Sigmy stosunek liczby pikseli wynoszący 4:1:1 z jednej strony utrzyma zalety dotychczasowych Foveonów, a z drugiej pozwoli przyspieszyć obróbkę zdjęć i zredukować poziom zaszumienia obrazu (ostatnia generacja Foveonów miała po trzy matryce o rozdzielczości 15 mp każda).

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)Zdjęcia do pobrania

1/8 s, f/4.0, ISO 100, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/15 s, f/4.0, ISO 200, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/30 s, f/4.0, ISO 400, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/60 s, f/4.0, ISO 800, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/125 s, f/4.0, ISO 1600, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

 

1/250 s, f/4.0, ISO 3200, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

 

1/500 s, f/4.0, ISO 6400, ogniskowa: 45 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
24
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
42
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)