Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografi

Wszystkie artykuły z tagiem: "Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografi" w serwisie fotopolis.pl:
"Gra w archiwum" Jerzego Lewczyńskiego i Krzysztofa Pijarskiego w Galerii Asymetria
Fundacja Archeologia Fotografii i Galeria Asymetria zapraszają na wystawę "Gra w archiwum". Zobaczymy na niej serię fotografii min Jerzego Lewczyńskiego oraz nową pracę Krzysztofa Pijarskiego "JL - KP", która jest próbą zmierzenia się z postacią Lewczyńskiego i tworzonym przez niego od lat archiwum. Wernisaż w piątek, 17 czerwca o godz. 20:00. Polecamy!
14 Cze 2011
Marcin Grabowiecki
0
Fotografie Zofii Rydet i Julii Staniszewskiej w Galerii Asymetria
Wystawa "Mały Człowiek / Oczekiwanie" to zestawienie prac dwóch artystek - klasyka polskiej fotografii - Zofii Rydet oraz cenionej fotografki młodego pokolenia - Julii Staniszewskiej. Wernisaż w czwartek - 10 marca o godz. 19:00 w Galerii Asymetria. Tą prezentacją Fundacja Archeologia Fotografii rozpoczyna realizację wieloletniego projektu "Żywe Archiwa", którego celem jest wpisywanie klasyków fotografii w ogólną historię sztuki i kultury, poprzez reinterpretacje dokonywane przez artystów...
2 Mar 2011
Marcin Grabowiecki
0
"Surrealistyczne tropy w fotografii polskiej po 1945 roku" w Galerii Asymetria
Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wystawę "Surrealistyczne tropy w fotografii polskiej po 1945 roku", na której zobaczymy prace Zdzisława Beksińskiego, Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego, Marka Piaseckiego, Bronisława Schlabsa, Krzysztofa Vorbrodta oraz Zofii Rydet. Otwarcie we wtorek - 18 stycznia o godz. 19:00.
12 Sty 2011
Marcin Grabowiecki
0
Zofia Chomętowska w Galerii Asymetria
Aktualizacja: Wystawa przedłużona do 31 grudnia. Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wystawę Zofii Chomętowskiej - jednej z najważniejszych i najbardziej aktywnych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, pionierki polskiej fotografii reportażowej. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Leikarka" już jutro - 4 listopada o godzinie 19:00.
3 Lis 2010
Michal Grzegorczyk
0
Spotkanie z cyklu "Czytanie Dłubaka" w Galerii Asymetria
Zapraszamy do Galerii Asymetria na rozmowę zatytułowaną "Marksizm i Nowocześni". Drugie spotkanie z cyklu "Czytanie Dłubaka" odbędzie się w środę 20 października o godz. 19:00, a wezmą w nim udział prof. Waldemar Baraniewski oraz dr Maciej Szymanowicz.
15 Paź 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Alicja w krainie czarów" Marcina Mroszczaka i Tomka Sikory w Galerii Asymetria
Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wystawę kultowego cyklu inscenizowanych fotografii "Alicja w krainie czarów", autorstwa fotografa Tomka Sikory i grafika Marcina Mroszczaka. Wernisaż w czwartek 16 września o godz. 19:00 w Asymetrii w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do 29 października.
10 Wrz 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Elżbiety Tejchman w Galerii Asymetria
W latach 1969-1970 Elżbieta Tejchman fotografowała ciało swojego partnera - artysty Wojciecha Wawrzonowskiego, zestawiając zbliżenia fragmentów ciała, z ich bezpośrednimi odciskami na materiale światłoczułym (później przefotografowanym). Efekty pracy tej mało znanej w naszym kraju fotografki będziemy mogli zobaczyć na wystawie w Galerii Asymetria od 16 lipca do 28 sierpnia. Wernisaż w czwartek, 15 lipca o godz. 19:00.
9 Lip 2010
Marcin Grabowiecki
0
Fotografie Krzysztofa Vorbrodta w Galerii Asymetria
Wystawa Krzysztofa Vorbrodta to wynik prac archiwizacyjnych i badawczych nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które prowadziła Fundacja Archeologia Fotografii. W Galerii Asymetria zobaczymy odrealnione kompozycje powstałe z wielokrotnego powielenia jednej klatki. Wernisaż w czwartek, 27 maja o godz. 19:00. Prezentację będzie można oglądać do 9 lipca.
25 Maj 2010
Marcin Grabowiecki
0
Prace Tadeusza Sumińskiego w Galerii Asymetria
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę prac Tadeusza Sumińskiego. W Galerii Asymetria zobaczymy reporterskie prace, które wykonał pracując dla miesięcznika "Polska". Wiodącym tematem jego twórczości z tamtego okresu jest przemysł, który staje się dla fotografa inspiracją do formalnych poszukiwań. Wernisaż w czwartek, 1 kwietnia o godz. 19:00.
25 Mar 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Marka Piaseckiego "Muralia a nie mury" w Asymetrii
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Marka Piaseckiego "Muralia a nie mury", który odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00 w Galerii Asymetria. Na wystawie zostanie po raz pierwszy zaprezentowany materiał z lat 50-tych. Problem, który starają się zaakcentować organizatorzy, dotyczy bardzo osobistej ewokacji artysty, ukrytej w formie fotograficznej abstrakcji surrealnej. Zadane zostaje pytanie: Kim jest ten, kto mieszka za zamurowanym oknem muru?
13 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0