Fotografie Krzysztofa Vorbrodta w Galerii Asymetria

Wystawa Krzysztofa Vorbrodta to wynik prac archiwizacyjnych i badawczych nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które prowadziła Fundacja Archeologia Fotografii. W Galerii Asymetria zobaczymy odrealnione kompozycje powstałe z wielokrotnego powielenia jednej klatki. Wernisaż w czwartek, 27 maja o godz. 19:00. Prezentację będzie można oglądać do 9 lipca.
"Symetriady - powtórzenie" to pierwszy indywidualny pokaz prac Krzysztofa Vorbrodta w Warszawie. Gdyby nie "Antologia fotografii polskiej" Jerzego Lewczyńskiego Vorbrodt byłby zapewne artystą zupełnie zapomnianym.

Punktem wyjścia dla cyklu "Symetriady" jest zwykła fotografia kolorowa lub czarno-biała - np. zdjęcia drzew czy kwiatów. Pojedynczą klatkę autor powielał i zestawiał po cztery w układzie lustrzanym. Powstawały w ten sposób odrealnione, ornamentalne układy linii i kształtów, które dodatkowo były czasem poddawane modyfikacjom przez nałożenie koloru lub wywołanie w odczynnikach barwnych. Na wystawie w Galerii Asymetria można zobaczyć próby i różne etapy pracy, m.in. niezwykłe solaryzacje, próby koloru, ręcznie barwione odbitki.

Wystawa nie byłaby możliwa gdyby nie prace archiwizacyjne i badawcze nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które są prowadzone przez Fundację Archeologia Fotografii dzięki dotacji z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja pragnie także poinformować o pierwszym spotkaniu z cyklu "Czytanie Dłubaka", które odbędzie się w piątek 28 maja o godz. 18:00, a poprowadzi je Lech Lechowicz.

Szczegóły na stronach: www.archeologiafotografii.pl oraz www.asymetria.eu.

Krzysztof VorbrodtSymetriady - powtórzenie
Wernisaż: 27.05, godz. 19:00
Termin: 28.05-9.07.2010

Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii
ul. Nowogrodzka 18a / 8a, Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8