Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotografie Krzysztofa Vorbrodta w Galerii Asymetria

0

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Wystawa Krzysztofa Vorbrodta to wynik prac archiwizacyjnych i badawczych nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które prowadziła Fundacja Archeologia Fotografii. W Galerii Asymetria zobaczymy odrealnione kompozycje powstałe z wielokrotnego powielenia jednej klatki. Wernisaż w czwartek, 27 maja o godz. 19:00. Prezentację będzie można oglądać do 9 lipca.

"Symetriady - powtórzenie" to pierwszy indywidualny pokaz prac Krzysztofa Vorbrodta w Warszawie. Gdyby nie "Antologia fotografii polskiej" Jerzego Lewczyńskiego Vorbrodt byłby zapewne artystą zupełnie zapomnianym.

Punktem wyjścia dla cyklu "Symetriady" jest zwykła fotografia kolorowa lub czarno-biała - np. zdjęcia drzew czy kwiatów. Pojedynczą klatkę autor powielał i zestawiał po cztery w układzie lustrzanym. Powstawały w ten sposób odrealnione, ornamentalne układy linii i kształtów, które dodatkowo były czasem poddawane modyfikacjom przez nałożenie koloru lub wywołanie w odczynnikach barwnych. Na wystawie w Galerii Asymetria można zobaczyć próby i różne etapy pracy, m.in. niezwykłe solaryzacje, próby koloru, ręcznie barwione odbitki.

Wystawa nie byłaby możliwa gdyby nie prace archiwizacyjne i badawcze nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które są prowadzone przez Fundację Archeologia Fotografii dzięki dotacji z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja pragnie także poinformować o pierwszym spotkaniu z cyklu "Czytanie Dłubaka", które odbędzie się w piątek 28 maja o godz. 18:00, a poprowadzi je Lech Lechowicz.

Szczegóły na stronach: www.archeologiafotografii.pl oraz www.asymetria.eu.

Krzysztof VorbrodtSymetriady - powtórzenie

Wernisaż: 27.05, godz. 19:00
Termin: 28.05-9.07.2010

Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii
ul. Nowogrodzka 18a / 8a, Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły