MKF 2012: Publikacje Sekcji ShowOff

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie dobiegła już końca. Tym, którym trudno jest rozstać się z Festiwalem polecamy bliższe przyjrzenie się kolekcji książek wydanych przez Fundację Sztuk Wizualnych w ramach Sekcji ShowOff.

Sekcja ShowOff na stałe wpisała się w program festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Z roku na rok stawia sobie nowe cele i wyzwania. Jednym z nich jest cykl książek wybranych twórców, którzy pokazują swoje prace w ramach tej sekcji.
Pierwsze wydawnictwa ujrzały światło dzienne w zeszłym roku, kiedy to ukazało się 5 pierwszych książek - każda z nich w nakładzie 300 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy. W 2012 doszły do nich dwie kolejne publikacje.

W tej chwili na serię składa się 7 publikacji:;
Dawid Misiorny - WYSIWYG;
Karol Kaczorowski - Keikoku;
Piotr Zbierski - Voice on;
Bartłomiej Lurka - 25/25;
Yulka Wilam - Zapomniałam Gdzie To Było;
Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski - Don't mess with Texas]Prosto i oszczędnie wydane ksiażki tworzą spójną całość. Ukazały się w tym samym formacie (13x18 cm), każda z nich ma miękką oprawę, która jest jednocześnie plakatem. Prawdziwy urok wydawnictw poznajmy jednak dopiero po zdjęciu chroniących je okładek.

Nieoprawione grzbiety oraz brak twardej oprawy sprawiają, że książki mają surowy i ascetyczny charakter. Chociaż wydawnictwa ukazały się w cyklu, każde z nich stanowi odrębną pozycję. Ze względu na ograniczony nakład mogą być przedmiotem pożądania, dla każdego kolekcjonera "photobooków". Serię polecamy również wszystkim wielbicielom dobrej fotografii.

Książki można kupić w internetowym sklepie wydawcy serii - Fundacji Sztuk Wizualnych.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0
Jacob Aue Sobol: „Gdy patrzę dziś na swoje aparaty, nawet nie chcę ich dotykać”
4 Paź 2018
O powodach odwieszenia aparatu na kołek, nowych początkach i łowieniu ryb, z fotografem Magnum Jacobem Aue Sobolem rozmawia Joanna Kinowska.
0
Michael Kowalczyk: „Fotografia jest niewyczerpanym źródłem wyzwań“
3 Paź 2018
Michael Kowalczyk urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Dziesięć lat później jego rodzina wyemigrowała do Niemiec, skąd Kowalczyk zaczął podróżować po całym świecie. Dziś z aparatem w ręku uwiecznia napotkane na całym globie sytuacje, promując jednocześnie fotografię uliczną.
0
Fotografie blokowisk z Radomia promują Apple. Rozmawialiśmy z ich autorem Patrykiem Wikalińskim
2 Paź 2018
- Próbuję za pomocą koloru i perspektywy zmieniać rzeczywistość - mówi pochodzący z Radomia Patryk Wikaliński, który został wyróżniony przez firmę Apple. Jego seria minimalistycznych, utrzymanych w pastelowych barwach zdjęć radomskich blokowisk, jest częścią kampanii „Shot on iPhone”. Zapytaliśmy autora zdjęć, jak to się stało, że technologiczny gigant dostrzegł jego twórczość.
0