MKF 2012: Publikacje Sekcji ShowOff

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie dobiegła już końca. Tym, którym trudno jest rozstać się z Festiwalem polecamy bliższe przyjrzenie się kolekcji książek wydanych przez Fundację Sztuk Wizualnych w ramach Sekcji ShowOff.

Sekcja ShowOff na stałe wpisała się w program festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Z roku na rok stawia sobie nowe cele i wyzwania. Jednym z nich jest cykl książek wybranych twórców, którzy pokazują swoje prace w ramach tej sekcji.
Pierwsze wydawnictwa ujrzały światło dzienne w zeszłym roku, kiedy to ukazało się 5 pierwszych książek - każda z nich w nakładzie 300 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy. W 2012 doszły do nich dwie kolejne publikacje.

W tej chwili na serię składa się 7 publikacji:;
Dawid Misiorny - WYSIWYG;
Karol Kaczorowski - Keikoku;
Piotr Zbierski - Voice on;
Bartłomiej Lurka - 25/25;
Yulka Wilam - Zapomniałam Gdzie To Było;
Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski - Don't mess with Texas]Prosto i oszczędnie wydane ksiażki tworzą spójną całość. Ukazały się w tym samym formacie (13x18 cm), każda z nich ma miękką oprawę, która jest jednocześnie plakatem. Prawdziwy urok wydawnictw poznajmy jednak dopiero po zdjęciu chroniących je okładek.

Nieoprawione grzbiety oraz brak twardej oprawy sprawiają, że książki mają surowy i ascetyczny charakter. Chociaż wydawnictwa ukazały się w cyklu, każde z nich stanowi odrębną pozycję. Ze względu na ograniczony nakład mogą być przedmiotem pożądania, dla każdego kolekcjonera "photobooków". Serię polecamy również wszystkim wielbicielom dobrej fotografii.

Książki można kupić w internetowym sklepie wydawcy serii - Fundacji Sztuk Wizualnych.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0