MKF 2012: Publikacje Sekcji ShowOff

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie dobiegła już końca. Tym, którym trudno jest rozstać się z Festiwalem polecamy bliższe przyjrzenie się kolekcji książek wydanych przez Fundację Sztuk Wizualnych w ramach Sekcji ShowOff.

Sekcja ShowOff na stałe wpisała się w program festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Z roku na rok stawia sobie nowe cele i wyzwania. Jednym z nich jest cykl książek wybranych twórców, którzy pokazują swoje prace w ramach tej sekcji.
Pierwsze wydawnictwa ujrzały światło dzienne w zeszłym roku, kiedy to ukazało się 5 pierwszych książek - każda z nich w nakładzie 300 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy. W 2012 doszły do nich dwie kolejne publikacje.

W tej chwili na serię składa się 7 publikacji:;
Dawid Misiorny - WYSIWYG;
Karol Kaczorowski - Keikoku;
Piotr Zbierski - Voice on;
Bartłomiej Lurka - 25/25;
Yulka Wilam - Zapomniałam Gdzie To Było;
Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski - Don't mess with Texas]Prosto i oszczędnie wydane ksiażki tworzą spójną całość. Ukazały się w tym samym formacie (13x18 cm), każda z nich ma miękką oprawę, która jest jednocześnie plakatem. Prawdziwy urok wydawnictw poznajmy jednak dopiero po zdjęciu chroniących je okładek.

Nieoprawione grzbiety oraz brak twardej oprawy sprawiają, że książki mają surowy i ascetyczny charakter. Chociaż wydawnictwa ukazały się w cyklu, każde z nich stanowi odrębną pozycję. Ze względu na ograniczony nakład mogą być przedmiotem pożądania, dla każdego kolekcjonera "photobooków". Serię polecamy również wszystkim wielbicielom dobrej fotografii.

Książki można kupić w internetowym sklepie wydawcy serii - Fundacji Sztuk Wizualnych.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0