Sprawdź, gdzie nie zostawiać sprzętu fotograficznego

Sprawdź, gdzie nie zostawiać sprzętu fotograficznego
Koniec roku to zawsze czas podsumowań i ciekawych raportów. Jednym z nich podzieliła się platforma Lenstag. Dowiecie się z niego między innymi skąd najczęściej kradziono sprzęt fotograficzny w mijającym 2015 roku.
Lenstag to popularna wśród fotografów międzynarodowa platforma służąca do rejestrowania numerów seryjnych sprzętu fotograficznego. Za sprawą wciąż rosnącej liczby użytkowników oraz szybkiej i ułatwionej możliwości wymiany informacji (aplikacja na iOS i Androida), jesteśmy w stanie w krótkim czasie sprawdzić, czy akurat dany aparat lub obiektyw, który chcemy zakupić nie był wcześniej skradziony.

Jednak portal słynie też z innej rzeczy. Co roku publikuje bardzo ciekawe zestawienie, w którym prezentuje statystyki dotyczące skradzionego sprzętu fotograficznego. Z tegorocznego raportu wynika, że ponad połowa aparatów, obiektywów lub akcesoriów została zrabowanych z pojazdów (31%) i domów lub mieszkań (20%). Zdecydowanie mniejszy odsetek przypadł na publiczny transport (10%). Z kolej bezpośredni rabunek stanowił zaledwie 8% wszystkich kradzieży.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
”Najwięcej sprzętu fotograficznego skradziono z samochodów - zwłaszcza tych wypożyczanych. Okazywały się one łakomym kąskiem dla złodziei. Tym samym 2015 rok był w tej kwestii zdecydowanie gorszy od ubiegłego” - powiedział założyciel Lenstag, Trevor Sehrer.

Z raportu dowiemy się również, że najmniej przyjaznymi dla fotografów miastami okazały się Rzym, Londyn i Melbourne. To właśnie w tych miejsc dokonywano największej liczby rabunków. Z kolei najczęściej kradzionym aparatem 2015 roku okazał się Canon EOS 5D Mark III.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.lenstag.com. Tam też będziecie mogli dokonać darmowej rejestracji swojego sprzętu. Korzystanie z platformy jest bezpłatne.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Konsumpcja, jako narzędzie kontroli społecznej na zdjęciach Clemensa Aschera
17 Sty 2019
"Modernist Lunchbreak” jest realizacją mojego większego pragnienia stworzenia równoległego świata. Podobnego do naszego, ale bardziej stylizowanego; świata, w którym uwypuklam pewne zjawiska - mówi nam o swoim projekcie austriacki fotograf.
0
Zobacz 25 zdjęć, które walczą o Nagrodę Publiczności konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018
16 Sty 2019
Miłośnicy fotografii przyrodniczej z całego świata mogą już oddawać głosy na swoją ulubioną fotografię konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018.
2
Oto dlaczego warto zaufać zawodowcom. Wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards
14 Sty 2019
Poznaliśmy wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards. Wyselekcjonowana galeria 50 zdjęć prezentuje to, co najlepsze w fotografii ślubnej: uchwycone emocje i wyczucie momentu. „Twoje zdjęcia powinny być równie nieustraszone jak Twoja miłość“ - zaznaczają organizatorzy Fearless Awards.
0
Opowiedzieć muzykę zdjęciami - rozmowa z Witkiem Orskim
9 Sty 2019
Dzięki technologicznemu partnerstwu BMW i Canon, powstały niezwykłe wizualizacje, ściśle współgrające z muzyką symfoniczną i prezentowane w najlepszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. O genezę tego mariażu pytamy ich autora, Witka Orskiego.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!