Portrety sław jazzu w Starej Galerii ZPAF

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza do Starej Galerii na wernisaż wystawy portretów muzyków jazzowych autorstwa Lechosława Carnellego zatytułowany "Trzy minuty dla jazzu". Dwadzieścia sześć czarno-białych fotografii pochodzi z lat 2006-2010. Wernisaż w poniedziałek 19 lipca o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 13 sierpnia.
Tomasz Stańko, fot. Lechosław Carnelli

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na wystawę "Trzy minuty dla jazzu". Zobaczymy na niej portrety sław jazzu, których autorem jest Lechosław Carnelli. Ekspozycję będzie można oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie w dniach 20 lipca - 13 sierpnia. Prezentowane w Zielonej Sali zdjęcia pochodzą z otwartego cyklu, w którym fotograf od kilku lat dokumentuje polskich i zagranicznych muzyków jazzowych.

Zdjęcia powstają najczęściej w trzech pierwszych minutach koncertów i pomimo tak krótkiego czasu i wielu utrudnień są bardziej portretami niż dokumentami. Na moich fotografiach staram się uwieczniać tych artystów, których cenię za ich zdolność wywoływania niezapomnianych wzruszeń muzycznych - mówi autor wystawy.
Cassandra Wilson, fot. Lechosław Carnelli

Dwadzieścia sześć prezentowanych na wystawie portretów pochodzi z lat 2006-2010. Czarno-białe fotografie wykonane są w oryginalnej, opracowanej przez fotografa technice, łączącej technologię cyfrową z klasyczną techniką ciemniową, która nadaje pracom szlachetnego charakteru tradycyjnego czarno-białego portretu i zapewnia im archiwalną trwałość. Fotografie prezentowane na wystawie to odbitki stykowe, wykonane własnoręcznie przez autora na papierze barytowym, z zachowaniem zasad fotografii kolekcjonerskiej, tak, aby portretami muzyków mogły się cieszyć przyszłe pokolenia miłośników jazzu.

Lechosław Carnelli jest absolwentem Studium Fotografii ZPAF oraz członkiem ZPAF. Od wielu lat zajmuje się grafiką użytkową.


Lechosław CarnelliTrzy minuty dla jazzu
Wernisaż: 19.07, godz. 18:00
Termin: 20.07-13.08.2010

Stara Galeria ZPAF, Zielona Sala
Plac Zamkowy 8, Warszawa

Hilliard Greene, fot. Lechosław Carnelli

Leszek Możdżer, fot. Lechosław Carnelli

Nnenna Freelon, fot. Lechosław Carnelli
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0