Wystawa Pierra Cottina w Starej Galerii ZPAF

Już od jutra, 8 czerwca w Starej Galerii ZPAF będziemy mogli oglądać wystawę Pierra Cottina zatytułowaną "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Znajdziemy na niej czarno-białe portrety zwykłych ludzi, które fotograf wykonał w trakcie swojej wizyty w Polsce w latach osiemdziesiątych.
(c)Pierre Cottin 1986
Od 8 czerwca 2010 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF możemy oglądać wystawę Pierra Cottina pod tytułem "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Wystawa prezentuje czarno-białe fotografie, które autor wykonał w czasie podróży po Polsce w latach osiemdziesiątych. W odróżnieniu od wydarzeń polityczno-społecznych, jakie interesowały wielu zachodnich fotoreporterów dokumentujących stan wojenny i ostatnie lata komunizmu Cottin skupił swoją uwagę na portretach zwykłych ludzi.

Andrzej Wajda o projekcie Cottina napisał:

Portretując Polaków stworzył fragment obrazu społeczeństwa tamtych czasów. Bohaterami Jego opowieści są m. in. robotnicy, rolnicy, intelektualiści i artyści. Spotkani podczas podróży po Polsce ludzie byli fotografowani w swoich mieszkaniach, domach, gospodarstwach i miejscach pracy. Obdarzając fotografa ogromnym zaufaniem na chwilę powierzali mu swoją prywatność. To co uderza w tych zdjęciach to uchwycony w kadrze wyraz nadziei widoczny w oczach portretowanych osób.
(c)Pierre Cottin 1985

Kuratorem wystawy jest Antoni Rodowicz. Opieka artystyczna ze strony OW ZPAF - Andrzej Zygmuntowicz. Patronem projektu są Jego Ekscelencja Pan Barry Delongchamps Ambasador Francji w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizator: Okręg Warszawski ZPAF. Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Instytut Francuski w Warszawie.

Pierre CottinZiarna Światła. Fotografie 1983-1988
Termin: 8-26.06.2010

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

(c)Pierre Cottin 1987
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0