Wystawa Pierra Cottina w Starej Galerii ZPAF

Już od jutra, 8 czerwca w Starej Galerii ZPAF będziemy mogli oglądać wystawę Pierra Cottina zatytułowaną "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Znajdziemy na niej czarno-białe portrety zwykłych ludzi, które fotograf wykonał w trakcie swojej wizyty w Polsce w latach osiemdziesiątych.
(c)Pierre Cottin 1986
Od 8 czerwca 2010 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF możemy oglądać wystawę Pierra Cottina pod tytułem "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Wystawa prezentuje czarno-białe fotografie, które autor wykonał w czasie podróży po Polsce w latach osiemdziesiątych. W odróżnieniu od wydarzeń polityczno-społecznych, jakie interesowały wielu zachodnich fotoreporterów dokumentujących stan wojenny i ostatnie lata komunizmu Cottin skupił swoją uwagę na portretach zwykłych ludzi.

Andrzej Wajda o projekcie Cottina napisał:

Portretując Polaków stworzył fragment obrazu społeczeństwa tamtych czasów. Bohaterami Jego opowieści są m. in. robotnicy, rolnicy, intelektualiści i artyści. Spotkani podczas podróży po Polsce ludzie byli fotografowani w swoich mieszkaniach, domach, gospodarstwach i miejscach pracy. Obdarzając fotografa ogromnym zaufaniem na chwilę powierzali mu swoją prywatność. To co uderza w tych zdjęciach to uchwycony w kadrze wyraz nadziei widoczny w oczach portretowanych osób.
(c)Pierre Cottin 1985

Kuratorem wystawy jest Antoni Rodowicz. Opieka artystyczna ze strony OW ZPAF - Andrzej Zygmuntowicz. Patronem projektu są Jego Ekscelencja Pan Barry Delongchamps Ambasador Francji w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizator: Okręg Warszawski ZPAF. Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Instytut Francuski w Warszawie.

Pierre CottinZiarna Światła. Fotografie 1983-1988
Termin: 8-26.06.2010

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

(c)Pierre Cottin 1987
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2