Wystawa Pierra Cottina w Starej Galerii ZPAF

Już od jutra, 8 czerwca w Starej Galerii ZPAF będziemy mogli oglądać wystawę Pierra Cottina zatytułowaną "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Znajdziemy na niej czarno-białe portrety zwykłych ludzi, które fotograf wykonał w trakcie swojej wizyty w Polsce w latach osiemdziesiątych.
(c)Pierre Cottin 1986
Od 8 czerwca 2010 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF możemy oglądać wystawę Pierra Cottina pod tytułem "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Wystawa prezentuje czarno-białe fotografie, które autor wykonał w czasie podróży po Polsce w latach osiemdziesiątych. W odróżnieniu od wydarzeń polityczno-społecznych, jakie interesowały wielu zachodnich fotoreporterów dokumentujących stan wojenny i ostatnie lata komunizmu Cottin skupił swoją uwagę na portretach zwykłych ludzi.

Andrzej Wajda o projekcie Cottina napisał:

Portretując Polaków stworzył fragment obrazu społeczeństwa tamtych czasów. Bohaterami Jego opowieści są m. in. robotnicy, rolnicy, intelektualiści i artyści. Spotkani podczas podróży po Polsce ludzie byli fotografowani w swoich mieszkaniach, domach, gospodarstwach i miejscach pracy. Obdarzając fotografa ogromnym zaufaniem na chwilę powierzali mu swoją prywatność. To co uderza w tych zdjęciach to uchwycony w kadrze wyraz nadziei widoczny w oczach portretowanych osób.
(c)Pierre Cottin 1985

Kuratorem wystawy jest Antoni Rodowicz. Opieka artystyczna ze strony OW ZPAF - Andrzej Zygmuntowicz. Patronem projektu są Jego Ekscelencja Pan Barry Delongchamps Ambasador Francji w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizator: Okręg Warszawski ZPAF. Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Instytut Francuski w Warszawie.

Pierre CottinZiarna Światła. Fotografie 1983-1988
Termin: 8-26.06.2010

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

(c)Pierre Cottin 1987
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8