Wystawa Pierra Cottina w Starej Galerii ZPAF

Już od jutra, 8 czerwca w Starej Galerii ZPAF będziemy mogli oglądać wystawę Pierra Cottina zatytułowaną "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Znajdziemy na niej czarno-białe portrety zwykłych ludzi, które fotograf wykonał w trakcie swojej wizyty w Polsce w latach osiemdziesiątych.
(c)Pierre Cottin 1986
Od 8 czerwca 2010 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF możemy oglądać wystawę Pierra Cottina pod tytułem "Ziarna Światła. Fotografie 1983-1988". Wystawa prezentuje czarno-białe fotografie, które autor wykonał w czasie podróży po Polsce w latach osiemdziesiątych. W odróżnieniu od wydarzeń polityczno-społecznych, jakie interesowały wielu zachodnich fotoreporterów dokumentujących stan wojenny i ostatnie lata komunizmu Cottin skupił swoją uwagę na portretach zwykłych ludzi.

Andrzej Wajda o projekcie Cottina napisał:

Portretując Polaków stworzył fragment obrazu społeczeństwa tamtych czasów. Bohaterami Jego opowieści są m. in. robotnicy, rolnicy, intelektualiści i artyści. Spotkani podczas podróży po Polsce ludzie byli fotografowani w swoich mieszkaniach, domach, gospodarstwach i miejscach pracy. Obdarzając fotografa ogromnym zaufaniem na chwilę powierzali mu swoją prywatność. To co uderza w tych zdjęciach to uchwycony w kadrze wyraz nadziei widoczny w oczach portretowanych osób.
(c)Pierre Cottin 1985

Kuratorem wystawy jest Antoni Rodowicz. Opieka artystyczna ze strony OW ZPAF - Andrzej Zygmuntowicz. Patronem projektu są Jego Ekscelencja Pan Barry Delongchamps Ambasador Francji w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizator: Okręg Warszawski ZPAF. Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Instytut Francuski w Warszawie.

Pierre CottinZiarna Światła. Fotografie 1983-1988
Termin: 8-26.06.2010

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

(c)Pierre Cottin 1987
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!