"Czarne morze betonu" Rafała Milacha w Galerii Yours

Zapraszamy do warszawskiej Yours Gallery na wystawę Rafała Milacha, który zaprezentuje nagrodzony w konkursie Pictures of the Year International materiał "Czarne morze betonu". Prace poświęcone współczesnej Ukrainie będziemy mogli oglądać w dniach 19 marca - 30 kwietnia 2010 roku.
Milach
Pierwsze co rzuca się w oczy to beton. Kilometry szarych bloków czasem pomalowane na żółto-niebiesko, narodowe kolory Ukrainy. Od razu czujesz sowiecką przeszłość. Wygląda surrealistycznie. Nie pasuje do pięknego pejzażu, który otacza to miejsce. Przemysłowe zony i złomowiska nie przypominają harmonii między człowiekiem i naturą. Człowiek brutalnie zmienił tutejszy pejzaż. Morze Czarne stało się dla mnie ilustracją współczesnej Ukrainy. Od Pomarańczowej Rewolucji upłynęło 5 lat a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, pogłębiony dodatkowo kryzysem ekonomicznym. Młoda demokracja, która wyzwoliła się spod rosyjskich wpływów wciąż nie może uwolnić się od sowieckiej przeszłości - pisze fotograf.

Rafała Milacha chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich fotografów. Przypomnijmy tylko, że reportaż "Czarne morze betonu" został nagrodzony w konkursie Pictures of the Year International (II nagroda za reportaż w kategorii "Nauka i Historia Naturalna", 2009) oraz Grand Press Photo (I nagroda za reportaż w kategorii "Natura", 2009). Razem z Anią Nałęcką (Tapir Book Design) Milach dostał także Grand Prix za projekt książki "Black Sea of Concrete" w amerykańskim konkursie "Photography Book Now" w 2009 roku. Wystawa "Czarne morze betonu" prezentowana będzie w Yours Gallery od 19 marca do końca kwietnia 2010. To znakomita okazja, żeby zobaczyć nowe prace autora cyklu "Młoda Rosja", który mogliśmy oglądać w tej samej galerii w 2007 roku.
Milach
Rafał Milach Urodzony w Gliwicach (1978). Po zakończeniu studiów na wydziale grafiki ASP w Katowicach (2002) oraz Instytucie Twórczej Fotografii w Czeskiej Opawie (2003) przenosi się do Warszawy gdzie współpracuje z czołowymi polskimi tygodnikami Newsweek Polska, Przekrój i Polityka. W 2006 r. Rafał zostaje członkiem austriackiej agencji Anzenberger. Jego fotografie publikuje Time, Newsweek, GQ, D de Repubblica, Courrier International, L'espresso, Die Zeit. Równolegle ze zleceniami prasowymi Rafał pracuje nad swoimi projektami autorskimi "Szare", "Znikający Cyrk", "Młoda Rosja", "Czarne Morze betonu", które wystawiane są na najważniejszych międzynarodowych festiwalach fotograficznych Photoespana, Look3, Fotoweek DC, Backlight oraz w Museum of Modern Art MoCA Shanghai. W 2007 roku Rafał bierze udział w prestiżowych warsztatach Joop Swart Mastercalss organizowanych przez fundację World Press Photo w Amsterdamie. Jego prace nagradzone zostały w konkursach World Press Photo oraz Pictures of the Year International. Rafał jest współzałożycielem kolektywu fotografów Sputnik Photos.

Więcej fotogafii Milacha znajdziecie na stronie: www.rafalmilach.com.

Rafał MilachCzarne morze betonu
Termin: 19.03-30.04.2010

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa
Milach
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0