Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

"Czarne morze betonu" Rafała Milacha w Galerii Yours

0

Autor: Marcin Grabowiecki

12 Marzec 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Zapraszamy do warszawskiej Yours Gallery na wystawę Rafała Milacha, który zaprezentuje nagrodzony w konkursie Pictures of the Year International materiał "Czarne morze betonu". Prace poświęcone współczesnej Ukrainie będziemy mogli oglądać w dniach 19 marca - 30 kwietnia 2010 roku.
Milach

Pierwsze co rzuca się w oczy to beton. Kilometry szarych bloków czasem pomalowane na żółto-niebiesko, narodowe kolory Ukrainy. Od razu czujesz sowiecką przeszłość. Wygląda surrealistycznie. Nie pasuje do pięknego pejzażu, który otacza to miejsce. Przemysłowe zony i złomowiska nie przypominają harmonii między człowiekiem i naturą. Człowiek brutalnie zmienił tutejszy pejzaż. Morze Czarne stało się dla mnie ilustracją współczesnej Ukrainy. Od Pomarańczowej Rewolucji upłynęło 5 lat a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, pogłębiony dodatkowo kryzysem ekonomicznym. Młoda demokracja, która wyzwoliła się spod rosyjskich wpływów wciąż nie może uwolnić się od sowieckiej przeszłości - pisze fotograf.

Rafała Milacha chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich fotografów. Przypomnijmy tylko, że reportaż "Czarne morze betonu" został nagrodzony w konkursie Pictures of the Year International (II nagroda za reportaż w kategorii "Nauka i Historia Naturalna", 2009) oraz Grand Press Photo (I nagroda za reportaż w kategorii "Natura", 2009). Razem z Anią Nałęcką (Tapir Book Design) Milach dostał także Grand Prix za projekt książki "Black Sea of Concrete" w amerykańskim konkursie "Photography Book Now" w 2009 roku. Wystawa "Czarne morze betonu" prezentowana będzie w Yours Gallery od 19 marca do końca kwietnia 2010. To znakomita okazja, żeby zobaczyć nowe prace autora cyklu "Młoda Rosja", który mogliśmy oglądać w tej samej galerii w 2007 roku.

Milach

Rafał Milach Urodzony w Gliwicach (1978). Po zakończeniu studiów na wydziale grafiki ASP w Katowicach (2002) oraz Instytucie Twórczej Fotografii w Czeskiej Opawie (2003) przenosi się do Warszawy gdzie współpracuje z czołowymi polskimi tygodnikami Newsweek Polska, Przekrój i Polityka. W 2006 r. Rafał zostaje członkiem austriackiej agencji Anzenberger. Jego fotografie publikuje Time, Newsweek, GQ, D de Repubblica, Courrier International, L'espresso, Die Zeit. Równolegle ze zleceniami prasowymi Rafał pracuje nad swoimi projektami autorskimi "Szare", "Znikający Cyrk", "Młoda Rosja", "Czarne Morze betonu", które wystawiane są na najważniejszych międzynarodowych festiwalach fotograficznych Photoespana, Look3, Fotoweek DC, Backlight oraz w Museum of Modern Art MoCA Shanghai. W 2007 roku Rafał bierze udział w prestiżowych warsztatach Joop Swart Mastercalss organizowanych przez fundację World Press Photo w Amsterdamie. Jego prace nagradzone zostały w konkursach World Press Photo oraz Pictures of the Year International. Rafał jest współzałożycielem kolektywu fotografów Sputnik Photos.

Więcej fotogafii Milacha znajdziecie na stronie: www.rafalmilach.com.

Rafał MilachCzarne morze betonu

Termin: 19.03-30.04.2010

Yours Gallery
Krakowskie Przedmieście 33
Warszawa

Milach
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)