Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa Toma Huntera "A Journey Back" w Galerii Pauza

0

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Listopad 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na wernisaż wystawy Toma Huntera "A Journey Back", która przywędrowała z Warszawy do Krakowa i znalazła dla siebie miejsce w Galerii Pauza. Wernisaż w poniedziałek, 30 listopada, o godz. 20:00
The Way Home, 2000, fot. Tom Hunter

Fundacja Pauza wraz z Mecenasem krakowskiej wystawy - firmą Prodesigne - mają przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy Toma Huntera "A Journey Back", który odbędzie się w Galerii Pauza w poniedziałek, 30 listopada, o godzinie 20:00.

"A Journey Back" jest pierwszą retrospektywną wystawą Toma Huntera, której światowa premiera odbyła się w londyńskiej The Arts Gallery w czerwcu 2009 roku. Wystawę tworzą wybrane prace pochodzące z pięciu serii fotograficznych powstałych przez ostatnie kilkanaście lat. Hunter fotografuje to, co mu najbliższe i zarazem najbardziej znane - mieszkańców wschodniego Londynu, swoich sąsiadów, znajomych i przyjaciół. Poprzez wykorzystanie języka dawnych mistrzów malarstwa, Hunter zamienia bohaterów dnia codziennego w wyjątkowe postaci z niezwykłych obrazów.

Tom Hunter (ur. 1965, Dorset) - mieszka i pracuje w Londynie. Jego prace pokazywane były zarówno w kraju jak i za granicą, podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 1998 Hunter otrzymał John Kobal Photographic Portrait Award. W 2006 był pierwszym artystą, który miał wystawę fotografii w National Gallery w Londynie.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Pauza do 15 grudnia 2009 roku, która w tym czasie otwarta będzie także w poniedziałki!

Wystawę Toma Huntera "A Journey Back" do Polski sprowadziła Fundacja Element 65. Tom Hunter jest reprezentowany przez Fundację Element 65.

Wystawa była prezentowana w październiku w Warszawie. Cieszy fakt, że teraz mogą ją zobaczyć mieszkańcy Krakowa. Na pewno warto.

Tom HunterA Journey Back

Wernisaż: 30.11, godz. 20:00
Termin: 1-15.12

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5
Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Obejrzyj finał konkursu im. Krzysztofa Millera i zobacz najlepsze reportaże roku
Obejrzyj finał konkursu im. Krzysztofa Millera i zobacz najlepsze reportaże roku
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)