Wystawa Gregory'ego Michenauda "Crossing Borders" w Galerii Pauza

0
Marcin Grabowiecki
16 Marzec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na wystawę mieszkającego od blisko 10 lat w Polsce Francuza - Gregory'ego Michenauda. Cykl "Crossing borders" jest dla niego wędrówką na granicy codzienności i ulotności. Wernisaż w najbliższy piątek, 19 marca o godz. 19:00 w Galerii Pauza w Krakowie.
fot. Gregory Michenaud

Fundacja Pauza oraz Instytut Francuski w Krakowie mają przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy fotografii Gregory'ego Michenauda "Crossing Borders", który odbędzie się w Galerii Pauza w piątek, 19 marca 2010, o godzinie 19:00.

"Crossing borders" to wędrówka po momentach na granicy codzienności i ulotności. To również ryzykowna zabawa na granicy popełnienia błędów technicznych w procesie wywoływania. W końcu sam projekt, również nie zna granic, został zrealizowany przekraczając granice wielu krajów Europy (Francja, Niemcy, Polska, Portugalia) - mówi o swoim projekcie Gregory Michenaud.

Wystawa prezentuje świat kolorowy, prosty i niewinny, niemal bajkowy. Jest to świat słońca, lalek, zielono-żółtych jezior, spokojnych miasteczek, czerwonych tramwajów, wirujących karuzeli, starych samochodów i porzuconych na łące rowerków. Na pierwszy rzut oka, zdjęcia, oprócz kolorów, nie mają ze sobą nic wspólnego, dopiero po uważniejszym przyjrzeniu się, wyłaniają się dwa tematy; dziecięcy oraz metafizyczny. Z jednej strony jest to świat widziany z perspektywny dziecka (intensywne kolory, motyw zabawek, fotografowanie z dołu), a z drugiej strony, jest to świat metafizyki (malarskie ujęcie nieba, portret hinduskiego boga, obraz starości) - zauważa Magdalena Krakowska.

Gregory Michenaud - Paryżanin z pochodzenia, od prawie 10 lat mieszkający w Polsce, realizuje projekty dokumentalne i reportaże, autor wystaw indywidualnych m.in. Ostatni Mohikanie, Feilil Feng. Zdjęcia autora publikowały Sony World Photography Awards Winners Book 2009, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Biuletyn Fotograficzny, Mrówkojad oraz portale internetowe branży fotograficznej.

Więcje informacji o artyście na stronie: www.gregorym.pl.

Gregory MichenaudCrossing Borders

Wernisaż: 19.03, godz. 19:00
Termin: 20.03-5.04.2010

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
19
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
87
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
3
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)