Wystawa "Alicja w Krainie Czarów" Katarzyny Widmańskiej w Galerii Pauza

0
Marcin Grabowiecki
30 Grudzień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na otwarcie pierwszej w nowym roku wystawy w krakowskiej Pauzie. W piątek, 8 stycznia odbędzie się wernisaż fotografii Katarzyny Widmańskiej. W swoich pracach artystka przetwarza magiczny świat wykreowany przez Lewisa Carrolla. Celem zdjęć jest oddziaływać na zmysły i emocje widza. Wystawę "Alicja w Krainie Czarów" będzie można oglądać do 14 lutego.
fot. Katarzyna Widmańska

Fundacja Pauza zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Widmańskiej zatytułowanej "Alicja w Krainie Czarów", który odbędzie się w Galerii Pauza, w piątek, 8 stycznia o godz. 20:00. Wystawa prezentowana będzie do 14 lutego 2010 roku.

W wernisażu wystawy czynny udział wezmą postaci obecne na fotografiach Katarzyny Widmańskiej - zapraszamy do czynnego udziału i dołączenia do nich w przebraniach, zarówno podczas wernisażu, jak i późniejszej imprezy w Klubie Pauza - zachęcają organizatorzy.

Tak o pracach Widmańskiej pisze Tomasz Żytkowicz:

(...)Alicja w Krainie Czarów była źródłem artystycznych inspiracji niemal od samego powstania. W przypadku zdjęć Kasi Widmańskiej mamy jednak do czynienia z zupełnie nowym spojrzeniem na magiczny świat stworzony przez Lewisa Carrolla. Nie znajdziemy tu linearnego odtworzenia fabuły powieści. Spośród licznych bohaterów i scen obecnych na kartach książki, Widmańska wybrała tylko niektóre. (...) Wystawa Katarzyny Widmańskiej wprowadza nas w świat tajemniczy, momentami mroczny, jednak nieprzerwanie zachwycający. Sama artystka podkreśla, że w jej zdjęciach nie należy doszukiwać się ukrytego przesłania. Ich celem jest hipnotyzować, wciągać widza w alternatywną rzeczywistość, oddziaływać na zmysły i emocje, nie zahaczając niepotrzebnie o sferę racjonalności.

fot. Katarzyna Widmańska

Katarzyna Widmańska - absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Zajmuje się fotografią portretu, aktu i mody. Inspiracje czerpie z malarstwa i fotografii przełomu XIX i XX wieku. Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych a także publikacje w prasie krajowej i zagranicznej.

Strona autorska artystki: www.widmanska.com.

Katarzyna WidmańskaAlicja w Krainie Czarów

Wernisaż: 8.01.2010
Termin: 9.01-14.02.2010

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
22
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
87
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
3
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)