Wystawa Marcina Morawskiego "Pamięć '44" w Galerii Jabłkowskich

Już jutro, w sobotę, 19 września odbędzie się otwarcie wystawy Marcina Morawskiego zatytułowanej "Pamięć '44". Będziemy mogli zobaczyć fotografie współczesnych Polaków na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W sobotę 19 września 2009 o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Morawskiego "Pamięć '44", potrwa ona do 23 października.

Wystawa prezentuje współczesnych Polaków, zwłaszcza młodzież, na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością. Oba światy - ten bolesny z okresu Powstania i współczesny, naznaczony codziennym pośpiechem, stykają się ze sobą wchodząc w korelacje. Bezpośrednią inspiracją do podjęcia tematu było odnalezienie w Muzeum Powstania Warszawskiego zdjęcia, przedstawiającego Tomasza Morawskiego - dziadka autora wystawy, wówczas zaledwie 18 letniego żołnierza AK, pułku "Baszta".

Marcin Morawski - urodzony w 1982 roku w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, które ukończył w 2005 roku. Zarówno w okresie nauki, jak i po jej zakończeniu brał udział w szeregu wystaw tak krajowych, jak i zagranicznych. Jest autorem cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy "Kapliczki warszawskie".

Kuratorki wystawy: Jagna Olejnikowska i Jola Rycerska

Organizatorzy wystawy: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ

Wystawa objęta jest honorowym patronatem ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego, a została zorganizowana przy wsparciu Fundacji BRE Banku SA.

Marcin MorawskiPamięć '44
Wernisaż: 19.09, godz. 18:00
Termin: 20.09-23.10

Galeria Jabłkowskich
ul. Chmielna 21, w podwórku
Warszawa

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2