Wystawa Marcina Morawskiego "Pamięć '44" w Galerii Jabłkowskich

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, w sobotę, 19 września odbędzie się otwarcie wystawy Marcina Morawskiego zatytułowanej "Pamięć '44". Będziemy mogli zobaczyć fotografie współczesnych Polaków na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W sobotę 19 września 2009 o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Morawskiego "Pamięć '44", potrwa ona do 23 października.

Wystawa prezentuje współczesnych Polaków, zwłaszcza młodzież, na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością. Oba światy - ten bolesny z okresu Powstania i współczesny, naznaczony codziennym pośpiechem, stykają się ze sobą wchodząc w korelacje. Bezpośrednią inspiracją do podjęcia tematu było odnalezienie w Muzeum Powstania Warszawskiego zdjęcia, przedstawiającego Tomasza Morawskiego - dziadka autora wystawy, wówczas zaledwie 18 letniego żołnierza AK, pułku "Baszta".

Marcin Morawski - urodzony w 1982 roku w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, które ukończył w 2005 roku. Zarówno w okresie nauki, jak i po jej zakończeniu brał udział w szeregu wystaw tak krajowych, jak i zagranicznych. Jest autorem cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy "Kapliczki warszawskie".

Kuratorki wystawy: Jagna Olejnikowska i Jola Rycerska

Organizatorzy wystawy: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ

Wystawa objęta jest honorowym patronatem ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego, a została zorganizowana przy wsparciu Fundacji BRE Banku SA.

Marcin MorawskiPamięć '44

Wernisaż: 19.09, godz. 18:00
Termin: 20.09-23.10

Galeria Jabłkowskich
ul. Chmielna 21, w podwórku
Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Powiązane artykuły