Wystawa Marcina Morawskiego "Pamięć '44" w Galerii Jabłkowskich

0
Marcin Grabowiecki
18 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, w sobotę, 19 września odbędzie się otwarcie wystawy Marcina Morawskiego zatytułowanej "Pamięć '44". Będziemy mogli zobaczyć fotografie współczesnych Polaków na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W sobotę 19 września 2009 o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Morawskiego "Pamięć '44", potrwa ona do 23 października.

Wystawa prezentuje współczesnych Polaków, zwłaszcza młodzież, na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością. Oba światy - ten bolesny z okresu Powstania i współczesny, naznaczony codziennym pośpiechem, stykają się ze sobą wchodząc w korelacje. Bezpośrednią inspiracją do podjęcia tematu było odnalezienie w Muzeum Powstania Warszawskiego zdjęcia, przedstawiającego Tomasza Morawskiego - dziadka autora wystawy, wówczas zaledwie 18 letniego żołnierza AK, pułku "Baszta".

Marcin Morawski - urodzony w 1982 roku w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, które ukończył w 2005 roku. Zarówno w okresie nauki, jak i po jej zakończeniu brał udział w szeregu wystaw tak krajowych, jak i zagranicznych. Jest autorem cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy "Kapliczki warszawskie".

Kuratorki wystawy: Jagna Olejnikowska i Jola Rycerska

Organizatorzy wystawy: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ

Wystawa objęta jest honorowym patronatem ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego, a została zorganizowana przy wsparciu Fundacji BRE Banku SA.

Marcin MorawskiPamięć '44
Wernisaż: 19.09, godz. 18:00
Termin: 20.09-23.10

Galeria Jabłkowskich
ul. Chmielna 21, w podwórku
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
78
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Powiązane artykuły