Fotomiastikon - warszawski fotoblog w Galerii Jabłkowskich

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Maj 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, 15 maja w Galerii Jabłkowskich rusza nowatorski projekt fotograficzny Fotomiastikon. Inauguracji projektu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne i koncerty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Galeria Jabłkowskich po 5 latach działalności i ponad 50 wystawach fotograficznych przystępuje do obliczonego na kilka lat projektu fotograficznego Fotomiastikon, w ramach którego na ścianach galerii, mieszczącej się w podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21, prezentowane będą zdjęcia Warszawy autorstwa stołecznych pasjonatów fotografii. Projekt nawiązuje do formuły fotobloga. Od lutego 2010 r. w Internecie działa serwis www.fotomiastikon.pl dający możliwość publikowania, oceniania i komentowania zdjęć Warszawy. Najlepsze z nich od 15 maja prezentowane będą w dużych formatach w Galerii Jabłkowskich. Dwa razy w tygodniu wystawa będzie aktualizowana. W podwórzu przy Chmielnej zainstalowane zostaną również monitory, na których zobaczyć będzie można większy wybór zdjęć.

Inauguracji projektu w sobotę 15 maja towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne poświęcone fotografii streetowej i technicznym aspektom fotografii nocnej (godz. 16:30-18:00). O godzinie 20:00 rozpocznie się wernisaż wystawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog". Wieczorem na scenie wystąpią m.in. zespół Mama Selita i DJ Zero. Impreza jest organizowana w ramach Nocy Muzeów i potrwa do 1:00. Wstęp wolny.

Fotomiastikon jest projektem firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy i Stowarzyszenia Przyjaciół DTBJ realizowanym pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF, portalu Fotopolis.pl oraz Radia Kampus.

Program Nocy Muzeów:

16:30 -19:30 Otwarte Warsztaty Fotomiastikonu

16:30 Wykład "Fotografia streetowa" Włodek Krzemiński

18.00 Warsztat fotograficzny "Fotografia Nocna - zagadnienia techniczne" Stanisław Fitak

20:00 - 1:00 Wernisaż wystwawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog"

20:30 Koncert "Syrop" (mc's: Igor - Mama Selita i Kolso - Dwóch Warszawiaków)

21:15 Set DJ Zero

22:00 Koncert Mama Selita

23:00 Set DJ Zero

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: www.fotomiastikon.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły