Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotomiastikon - warszawski fotoblog w Galerii Jabłkowskich

0

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Już jutro, 15 maja w Galerii Jabłkowskich rusza nowatorski projekt fotograficzny Fotomiastikon. Inauguracji projektu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne i koncerty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Galeria Jabłkowskich po 5 latach działalności i ponad 50 wystawach fotograficznych przystępuje do obliczonego na kilka lat projektu fotograficznego Fotomiastikon, w ramach którego na ścianach galerii, mieszczącej się w podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21, prezentowane będą zdjęcia Warszawy autorstwa stołecznych pasjonatów fotografii. Projekt nawiązuje do formuły fotobloga. Od lutego 2010 r. w Internecie działa serwis www.fotomiastikon.pl dający możliwość publikowania, oceniania i komentowania zdjęć Warszawy. Najlepsze z nich od 15 maja prezentowane będą w dużych formatach w Galerii Jabłkowskich. Dwa razy w tygodniu wystawa będzie aktualizowana. W podwórzu przy Chmielnej zainstalowane zostaną również monitory, na których zobaczyć będzie można większy wybór zdjęć.

Inauguracji projektu w sobotę 15 maja towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne poświęcone fotografii streetowej i technicznym aspektom fotografii nocnej (godz. 16:30-18:00). O godzinie 20:00 rozpocznie się wernisaż wystawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog". Wieczorem na scenie wystąpią m.in. zespół Mama Selita i DJ Zero. Impreza jest organizowana w ramach Nocy Muzeów i potrwa do 1:00. Wstęp wolny.

Fotomiastikon jest projektem firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy i Stowarzyszenia Przyjaciół DTBJ realizowanym pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF, portalu Fotopolis.pl oraz Radia Kampus.

Program Nocy Muzeów:

16:30 -19:30 Otwarte Warsztaty Fotomiastikonu

16:30 Wykład "Fotografia streetowa" Włodek Krzemiński

18.00 Warsztat fotograficzny "Fotografia Nocna - zagadnienia techniczne" Stanisław Fitak

20:00 - 1:00 Wernisaż wystwawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog"

20:30 Koncert "Syrop" (mc's: Igor - Mama Selita i Kolso - Dwóch Warszawiaków)

21:15 Set DJ Zero

22:00 Koncert Mama Selita

23:00 Set DJ Zero

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: www.fotomiastikon.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
1
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły