Fotomiastikon - warszawski fotoblog w Galerii Jabłkowskich

Już jutro, 15 maja w Galerii Jabłkowskich rusza nowatorski projekt fotograficzny Fotomiastikon. Inauguracji projektu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne i koncerty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Galeria Jabłkowskich po 5 latach działalności i ponad 50 wystawach fotograficznych przystępuje do obliczonego na kilka lat projektu fotograficznego Fotomiastikon, w ramach którego na ścianach galerii, mieszczącej się w podwórzu kamienicy przy ulicy Chmielnej 21, prezentowane będą zdjęcia Warszawy autorstwa stołecznych pasjonatów fotografii. Projekt nawiązuje do formuły fotobloga. Od lutego 2010 r. w Internecie działa serwis www.fotomiastikon.pl dający możliwość publikowania, oceniania i komentowania zdjęć Warszawy. Najlepsze z nich od 15 maja prezentowane będą w dużych formatach w Galerii Jabłkowskich. Dwa razy w tygodniu wystawa będzie aktualizowana. W podwórzu przy Chmielnej zainstalowane zostaną również monitory, na których zobaczyć będzie można większy wybór zdjęć.

Inauguracji projektu w sobotę 15 maja towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne poświęcone fotografii streetowej i technicznym aspektom fotografii nocnej (godz. 16:30-18:00). O godzinie 20:00 rozpocznie się wernisaż wystawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog". Wieczorem na scenie wystąpią m.in. zespół Mama Selita i DJ Zero. Impreza jest organizowana w ramach Nocy Muzeów i potrwa do 1:00. Wstęp wolny.

Fotomiastikon jest projektem firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy i Stowarzyszenia Przyjaciół DTBJ realizowanym pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF, portalu Fotopolis.pl oraz Radia Kampus.

Program Nocy Muzeów:
16:30 -19:30 Otwarte Warsztaty Fotomiastikonu

16:30 Wykład "Fotografia streetowa" Włodek Krzemiński
18.00 Warsztat fotograficzny "Fotografia Nocna - zagadnienia techniczne" Stanisław Fitak

20:00 - 1:00 Wernisaż wystwawy "Fotomiastikon - warszawski fotoblog"
20:30 Koncert "Syrop" (mc's: Igor - Mama Selita i Kolso - Dwóch Warszawiaków)
21:15 Set DJ Zero
22:00 Koncert Mama Selita
23:00 Set DJ Zero

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: www.fotomiastikon.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2