Barbara Klemm "Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008" - wystawa w Warszawie

ms
16 Kwi 2009
Dom Spotkań z Historią oraz Instytut Goethego w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy Barbary Klemm "Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008." Ekspozycję prac wieloletniej reporterki Frankfurter Allgemeine Zeitung przygotował Instytut Współpracy Międzynarodowej w Stuttgarcie. Wystawa w Domu Spotkań z Historią jest światową premierą prezentacji. Wernisaż już dziś, 16 kwietnia o godzinie 18.
Barbara Klemm dokumentowała najważniejsze wydarzenia kulturalne i polityczne w Niemczech, zarówno przed, jak i po zjednoczeniu. Na wystawie prezentowany będzie autorski wybór prac.
fot. Barbara Klemm
Będzie można obejrzeć między innymi spotkanie Leonida Breżniewa z Willy Brandtem w 1973 roku (w okresie zimnej wojny), wizytę Gorbaczowa w Niemczech, fety zwycięstwa po upadku muru. Prezentowane będą portrety znanych osób: Andy'ego Warhola, Alfreda Hitchcocka, Madonny, Stanisława Lema. Prezentację dopełni około 30 zdjęć wykonanych w Polsce, w tym m.in. portrety polityków (Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy) oraz sceny rodzajowe.Ekspozycja w Domu Spotkań z Historią jest światową premierą prezentacji. Wystawa, przygotowana przez Instytut Współpracy Międzynarodowej w Stuttgarcie, będzie pokazywana w innych krajach.Chcę tak skompresować treść, by osiągnąć punkt, w którym dochodzi się do wniosku, że historia została opowiedziana. Chodzi mi zawsze o jedno zdjęcie.Barbara Klemm.


Barbara Klemm - ŚWIATŁOCIEŃ. RETROSPEKTYWA ZDJĘĆ Z LAT 1968 - 2008
Wernisaż: 16.04.2009 godz. 18.00
Termin: 16.04.2009 - 24.05.2009

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20, Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0