Barbara Klemm "Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008" - wystawa w Warszawie

ms
16 Kwi 2009
Dom Spotkań z Historią oraz Instytut Goethego w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy Barbary Klemm "Światłocień. Retrospektywa zdjęć z lat 1968-2008." Ekspozycję prac wieloletniej reporterki Frankfurter Allgemeine Zeitung przygotował Instytut Współpracy Międzynarodowej w Stuttgarcie. Wystawa w Domu Spotkań z Historią jest światową premierą prezentacji. Wernisaż już dziś, 16 kwietnia o godzinie 18.
Barbara Klemm dokumentowała najważniejsze wydarzenia kulturalne i polityczne w Niemczech, zarówno przed, jak i po zjednoczeniu. Na wystawie prezentowany będzie autorski wybór prac.
fot. Barbara Klemm
Będzie można obejrzeć między innymi spotkanie Leonida Breżniewa z Willy Brandtem w 1973 roku (w okresie zimnej wojny), wizytę Gorbaczowa w Niemczech, fety zwycięstwa po upadku muru. Prezentowane będą portrety znanych osób: Andy'ego Warhola, Alfreda Hitchcocka, Madonny, Stanisława Lema. Prezentację dopełni około 30 zdjęć wykonanych w Polsce, w tym m.in. portrety polityków (Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy) oraz sceny rodzajowe.Ekspozycja w Domu Spotkań z Historią jest światową premierą prezentacji. Wystawa, przygotowana przez Instytut Współpracy Międzynarodowej w Stuttgarcie, będzie pokazywana w innych krajach.Chcę tak skompresować treść, by osiągnąć punkt, w którym dochodzi się do wniosku, że historia została opowiedziana. Chodzi mi zawsze o jedno zdjęcie.Barbara Klemm.


Barbara Klemm - ŚWIATŁOCIEŃ. RETROSPEKTYWA ZDJĘĆ Z LAT 1968 - 2008
Wernisaż: 16.04.2009 godz. 18.00
Termin: 16.04.2009 - 24.05.2009

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20, Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8