Sony na festiwalu EnergaCamerimage 2023

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Sony wraca w roli sponsora festiwalu EnergaCamerimage 2023 i zaprezentuje praktyczne rozwiązania w zakresie zdjęć filmowych, organizacji pracy i postprodukcji. Wzorem ubiegłych lat zaprosi również na seminaria, podczas których autorzy zdjęć podzielą się swoimi doświadczeniami z kamerami VENICE 2 (wtorek, 14 listopada) i BURANO (czwartek, 16 listopada).

Informacja partnera:

„Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprezentować, w jaki sposób pomagamy przesuwać granice kinematografii używając najnowszych technologii" – informuje Aleksander Bednarczyk, Regional Marketing Manager East, Pan-European Imaging Products & Solutions. "Media Solutions, Sony B.V. – Podczas festiwalu zaprezentujemy całą rodzinę wysokiej klasy cyfrowych kamer filmowych CineAlta - w tym VENICE 2, VENICE Extension System Rialto 2 oraz naszą najnowszą kamerę filmową, BURANO."

"Dodatkowo, niektóre z prezentowanych na stoisku kamer będą w najnowszej, przedpremierowej wersji oprogramowania systemowego. Będzie też szeroka gama obiektywów E-Mount i profesjonalnych monitorów, w tym nasz flagowy model do postprodukcji, BVM-HX3110. W ramach stoiska partnerskiego pokażemy także ścianę - Crystal LED VERONA, która powstała w efekcie ścisłej współpracy z twórcami filmowymi.”

W panelach Crystal LED VERONA wykorzystano technologię Deep Black and Anti-Reflection Surface, która zapewnia głęboką czerń i antyodblaskowe właściwości wyświetlacza. Zapobiega ona pogorszeniu kontrastu światłem z sąsiadujących ze sobą paneli LED i pochodzącym z oświetlenia studyjnego, znacznie zmniejszając przy tym różnice w kontraście między obrazem na wyświetlaczu LED a występującymi przed nim na planie aktorami. To dzięki temu świat wirtualny i realny łączą się w najbardziej naturalny sposób. Idzie za tym redukcja czasu i kosztów.

Kamera Sony Burano

Na stoisku Sony będzie dostępna najnowsza, wszechstronna, lekka i kompaktowa pełnoklatkowa kamera kinowa 8K - Sony BURANO. To pierwsza na świecie cyfrowa kamera filmowa z systemem mocowania PL z wbudowanym w korpus systemem stabilizacji obrazu. Po zdemontowaniu bagnetu PL kamera współpracuje z obiektywami z mocowaniem typu E pozwalając wtedy na użycie systemu Fast Hybrid Auto Focus z technologią rozpoznawania obiektów, doskonałą do nagrywania dynamicznych ujęć oraz pracy w stylu run & gun.

Kamera Sony Venice 2

Na EnergaCamerimage nie zabraknie Sony VENICE 2, która miała swoją światową premierę podczas 29. edycji festiwalu w 2021 roku. Praca z tą wyjątkową i docenianą przez twórców kamerą będzie tematem jednego z seminariów Sony. 

Kiedy i gdzie?

31. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach 11-18 listopada 2023r.

Sony zaprasza na seminaria:

14 listopada 2023 godz. 17:30 | CKK Jordanki, Sala Seminaryjna

  • FIRST LOOK: Autorzy zdjęć Oren Soffer oraz Chris Schmidt opowiedzą o wrażeniach z pracy nad zupełnie odmiennymi projektami: blockbusterem przeznaczonym do wyświetlania w IMAXIE oraz  przyrodniczym filmem krótkometrażowym.

    Oren Soffer (The Creator) i Chris Schmid (A Day to remember) podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy przy dwóch różnych projektach. Zarówno przy hicie IMAX i krótkometrażowym filmie o dzikiej przyrodzie korzystali oni z kamer Cinema Line – FX3 lub najnowszej kamery filmowej Sony BURANO. Opowiedzą o tym, jaki wpływ na ich wizję kreatywną miał wybór kamery.

16 listopada 2023 godz. 17:30 | CKK Jordanki, Sala Seminaryjna

  • Rozmowa: DOP. Piotr Sobociński I Antonio Paladino o tworzeniu wyjątkowego looku ich najnowszych filmów.

    Autorzy zdjęć do dwóch zupełnie odmiennych produkcji - dramatu historycznego Kos i czarno-białego filmu biograficznego Dance First, opowiedzą o tym, jak w różny sposób wykorzystali możliwości drzemiące w kamerach Sony VENICE i VENICE 2 w swoich produkcjach. Będzie to unikalna możliwość, aby zza kulis poznać kreatywne sposoby, które pozwoliły autorom uzyskać niepowtarzalny wygląd ich filmów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie pro.sony/cinematography lub na Instagramie @sonyprofilmmaking.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły