Ruszyły zgłoszenia do konkursu Grand Press Photo 2023

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował Grand Press Photo 2023. XIX Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej jest największym w Polsce konkursem przeznaczonym dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską.

Konkurs fotograficzny Grand Press Photo jest organizowany przez magazyn "Press” oraz Fundację Grand Press. To największy w Polsce konkurs przeznaczonym dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską, prasową i dokumentalną. Przewodniczącym jury jest co roku laureat World Press Photo, a członkami jury uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy.

Grand Press Photo 2022 - Kategoria: Young Poland - Single. I miejsce – Monika Kwiecień, Ośrodek Postaw Twórczych, Uniwersytet Wrocławski.
Mała uchodźczyni po przekroczeniu przejścia granicznego w Medyce w pierwszym tygodniu inwazji Rosji na Ukrainę.

W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2022 roku a 31 marca 2023 roku. Wzorem lat ubiegłych fotografie można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży.

Zobacz także:
Grand Press Photo 2022 rozstrzygnięte: Wojciech Grzędziński fotografem roku!

Znamy już wyniki Grand Press Photo 2022. W tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej zwyciężył Wojciech Grzędziński [Czytaj więcej]

W grupie zdjęć pojedynczych (Single) ustanowiono kategorie: Current Events; Climate, Responsibility; People; Culture, Hobby, Sport; Own Vision. Fotoreportaże (Stories) można zgłaszać w kategoriach: Current Events; Climate, Responsibility; People. Dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Documentary Project.

Grand Press Photo 2022 - Nagroda Internautów. Renata Dąbrowska dla „Tygodnika Powszechnego”.
Agata Tomaszewska i Wojtek Sawicki zaręczyli się we wrześniu 2021 roku. Mimo poważnego stanu zdrowia Wojtka prowadzą aktywne życie i działają na rzecz osób z niepełnosprawnością, także na Instagramie. Wojtek cierpi na dystrofię mięśniową.

Główna nagroda w konkursie przyznawana jest za Zdjęcie Roku.

Już po raz szósty jury Grand Press Photo poszukiwać będzie też młodych talentów na rynku fotografii reporterskiej, w tym prasowej i dokumentalnej. Kategoria Young Poland czeka na zgłoszenia od fotografów mających już dorobek fotograficzny, ale którzy nie ukończyli 26. roku życia i nie startowali dotąd w konkursie Grand Press Photo.

W ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2022 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2022.

fot. Wojciech Grzędziński, The Washington Post. Zdjęcie roku konkursu Grand Press Photo 2022.
"Irina Maniukina gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu"

Jak zgłosić zdjęcia na GPP 2023?

Prace do Grand Press Photo 2023 organizator przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną. Termin zgłaszania prac upłynie 4 kwietnia br.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl. Laureatów poznamy w maju 2023 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
4
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1