Jak wygląda lęk? - wystawa Autorskiego Laboratorium Fotografii we Wrocławiu

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Okręg Dolnośląski ZPAF zaprasza na wystawę twórców zrzeszonych wokół wrocławskiego ALF. Wystawa jest próbą zobrazowania jednego z podstawowych uczuć człowieka.

Współczesny skomplikowany świat przysparza aż nadto powodów do odczuwania rozmaitych lęków, tych zasadnych, jak i urojonych. Jako inspiracja, jest lęk skuteczną pożywką dla kreacji artystycznych, stanowiących ścieżkę do uwolnienia wyobraźni, a także wyzbycia się, przynajmniej po części, towarzyszących mu napięć. Lęk, jako  naturalny składnik ludzkiej kondycji, może wyrażać się w sztuce pod rozmaitą symboliką. Wizualizowanie lęku to forma jego zdefiniowania, ukazania konkretnych, dających się ujarzmić pojęciowo znaczeń.

fot. Dorota Sitnik

Wystawa podejmuje próbę opisu jednej z podstawowych kategorii psychologicznych, gdzie uczestnicy posługują się dosłownością, bliższą lub dalszą metaforą, albo dalekim skojarzeniem.

Na wystawie swoje prace pokaże 16 autorów związanych z Autorskim Laboratorium Fotografii: Agnieszka Antosiewicz-Mas, Teresa Anniuk-Gulak, Patrycja Basińska, Elzbieta Drewniak, Michał Hertmanowski, Piotr Komorowski, Katarzyna Laskus, Halina Marduła, Elwira Marszałkowska-Krześ, Elżbieta Oliwiak, Dorota Sitnik, Grzegorz Surmiński, Ola Szulimowska, Anna Tarka, Sofia Vero, Aneta Więcek-Zabłotna.

Kurator: Piotr Komorowski

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Kiedy i gdzie

Wernisaż wystawy „Lęk” odbędzie się w czwartek, 10 czerwca 2022 roku o godz. 18.00 w Galerii Fotografii ZPAF przy ul. Św. Marcina 4 we Wrocławiu. Zdjęcia będzie można oglądać do 3 lipca.

Więcej informacji na stronie zpaf.wroclaw.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły