Jak wygląda lęk? - wystawa Autorskiego Laboratorium Fotografii we Wrocławiu

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Okręg Dolnośląski ZPAF zaprasza na wystawę twórców zrzeszonych wokół wrocławskiego ALF. Wystawa jest próbą zobrazowania jednego z podstawowych uczuć człowieka.

Współczesny skomplikowany świat przysparza aż nadto powodów do odczuwania rozmaitych lęków, tych zasadnych, jak i urojonych. Jako inspiracja, jest lęk skuteczną pożywką dla kreacji artystycznych, stanowiących ścieżkę do uwolnienia wyobraźni, a także wyzbycia się, przynajmniej po części, towarzyszących mu napięć. Lęk, jako  naturalny składnik ludzkiej kondycji, może wyrażać się w sztuce pod rozmaitą symboliką. Wizualizowanie lęku to forma jego zdefiniowania, ukazania konkretnych, dających się ujarzmić pojęciowo znaczeń.

fot. Dorota Sitnik

Wystawa podejmuje próbę opisu jednej z podstawowych kategorii psychologicznych, gdzie uczestnicy posługują się dosłownością, bliższą lub dalszą metaforą, albo dalekim skojarzeniem.

Na wystawie swoje prace pokaże 16 autorów związanych z Autorskim Laboratorium Fotografii: Agnieszka Antosiewicz-Mas, Teresa Anniuk-Gulak, Patrycja Basińska, Elzbieta Drewniak, Michał Hertmanowski, Piotr Komorowski, Katarzyna Laskus, Halina Marduła, Elwira Marszałkowska-Krześ, Elżbieta Oliwiak, Dorota Sitnik, Grzegorz Surmiński, Ola Szulimowska, Anna Tarka, Sofia Vero, Aneta Więcek-Zabłotna.

Kurator: Piotr Komorowski

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Kiedy i gdzie

Wernisaż wystawy „Lęk” odbędzie się w czwartek, 10 czerwca 2022 roku o godz. 18.00 w Galerii Fotografii ZPAF przy ul. Św. Marcina 4 we Wrocławiu. Zdjęcia będzie można oglądać do 3 lipca.

Więcej informacji na stronie zpaf.wroclaw.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
W poznaniu startuje kolejna edycja festiwalu książek fotograficznych i fotografii dokumentalnej XPrint. W programie wystawy, spotkania i warsztaty. Start 8...
10
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Chcesz nauczyć się efektywnie wykorzystywać światło błyskowe w sesjach plenerowych? Weź udział w warsztatach fotograficznych Quadralite z Adamem Laube. Start 27 lipca...
9
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na wrześniowe warsztaty plenerowe w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych. W programie m.in. wschód słońca na...
0
Powiązane artykuły